Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Anja, soarecu’ face zgomot dar e singur in mansarda, nu deranjeaza pe nimeni. Tot in mansarda am si masina de spalat, acum trebuie sa tin cont de orele lui de somn ca sa nu-l deranjez. [:-)))] Mihaela, soarecul e Mesocricetus auratus, adica soarec’ sirian sau auriu.
foarte drăguț! Al nostru, al patrulea acum, are un an și 4 luni, e cel mai longeviv. Restul au trăit între 10-13 luni. Am văzut ca cel de care aveți voi trăiesc 2-3 ani. Sunt foarte drăguți  Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, nu e hamster auriu ? eu asa zic, dar poate ma insel....noi nu mai luam animalute, am ramas doar cu motanul..am avut pana acum 3 hamsteri aurii, 2 dungati, unul Roborovski si 2 soricei alergatori  [:D] mi-ar place Degu (sobolan), dar le trebuie cusca ft mare...si companie..si nu cred ca s-ar imprieteni cu motanul  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și noi ii spunem șoarec hamsterului :))). Înțeleg exact motivul, Marion! 

 

Raportez a treia zi la rând când sunt relativ Ok, adică mai bine. Cu aceeași doza de cortizon, înseamnă ca tiroida a început sa își revină (deși ma mai doare la palpare) și hormonii sa se reducă încet. Mâine am întâlnire cu medicul și voi încerca sa revin la job de săptămâna viitoare. Deși acum ma obișnuisem acasa :). Am lipsit 4 săptămâni...

Azi am primit și aprobarea concediului medical de la casa de asigurări, pot aplica Pt banii de medical. 

 

Alte noutăți nu am :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:))))Nu gasi traducerea la "no-no¨!", dar sunt de acord cu acu' si cojocu

 

Anja, nu-ți pot reproduce intonația, ”no-no” spui de obicei când un copil e pe cale să facă o trăsnaie și îl avertizezi că l-ai văzut  [:D] . Miha sigur știe cum sună.

 

Miha, mă bucur că te simți mai bine! Dacă nici la voi nu le nimeresc suedezii cu schimbatul cablurilor mă întreb ce s-ar face la noi... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Anja, nu-ți pot reproduce intonația, ”no-no” spui de obicei când un copil e pe cale să facă o trăsnaie și îl avertizezi că l-ai văzut [:D] . Miha sigur știe cum sună. Miha, mă bucur că te simți mai bine! Dacă nici la voi nu le nimeresc suedezii cu schimbatul cablurilor mă întreb ce s-ar face la noi...

 

Dada, știu cum suna No-No :)). 

 

Oh, sunt tare tare criticati, cu cablurile. In special de către cea mai mare industrie insulară, fabrica de ciment. Cică au pierdut o grămada cu aceste întreruperi. Plus particulari. Citeam azi in ziar ca nu vor da despăgubiri. Dar nu cred ca se termina aici “războiul”. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...