Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mmmm, nu mai știu dacă va plac sau nu, am făcut alaltăieri niște gomboti cu prune! S-au topit in gura la propriu și la figurat. Mâine repet figura :).

 

Noapte cu vise dulci!

A fost ceva in aer ca si eu aseara am adormit cu gandul la galuste cu prune. Dar bine, gandul meu era sa cumpar cateva nu sa le fac [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ati auzit astazi alarmele de urgenta? Mi s-au parut a fi la volum mai mic decat de obicei [:)]

 

Eu le-am auzit (mna, biroul meu e la cativa zeci de metri de sediul ISU +pompieri si au sirena in curte)  si pt prima data a fost un nene care a zis ceva la un  megafon inainte (nu am inteles nimic din ce a zis decat "nu intrati in panica" la care am tras concluzia ca e nasol, hai sa ne panicam!!!  ).  Am inteles ca au exersat alarmele anti-aeriene. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am scris ca nu prea am nimic inteligent de zis. 

 

Michelle, superbe pozele, nunta, locatia, persoanele, totul elegant si plin de rafinament. Casa de piatra si fericire multa! Nu stiu daca am apucat sa spun succes lui Will la scoala, sa fie un an bun! 

 

Mihaela, sanatate multa! Ma bucur ca esti mai bine! (si eu numai galuste cu prune congelate am vazut , nu stiu cum se fac, nu am facut niciodata).

 

Succes tuturor copiilor care au inceput sau incep zilele astea scoala ! 

Ai mei sunt putin agitati ca se termina vacanta (draga Doamne, au mai deschis niste caiete de anul trecut si au mai citit sa isi aminteasca unele-altele) . Au facut liste cu ce rechizite le-ar trebui, dar inca nu am cumparat absolut nimic. Biancai ii trebuiesc pantofi, lui Rares cred ca trebuie sa ii iau de toate, ca s-a lungit semnificativ vara asta. 

Unde toata vara au rupt telecomenzile si telefoanele in casa, de vreo saptamana au descoperit ca pe un maidan din capatul strazii se aduna mai multi copii de pe ulitele din jur si acum, cand ii cauti, sunt acolo. Eu ma bucur ca si-au facut amici noi, bat mingea, nu Fortnit-ul.  Jale si durere va fi cand incepe soala! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Mihaela, ma bucur ca vestile sunt bune!

 

Ah, Michelle, am uitat sa spun ca am admirat nepoata/ele.

 

Laura, si ai tai sunt cu Fortnite-ul? Facem un club al mamicilior cu copii dependenti.....desi se pare ca ai tai au gasit antidotul. Bravo, bravo!

 

La noi ploua cu caini si pisici, tunete si fulgere. Copilul mare a plecat pe jos, n-a mai luat bicicleta dar si-a uitat telefonul acasa.Am vazut la cateva minute si m-am sacrificat si i l-am dus. M-am ingrozit cand am vazut cum merg copiii astia cu bicicleta/scuter.....murati de ploaie, cate 3/4/5 pe banda, din sens opus nu mai putea nimeni sa treaca. Cei cu scuter depaseau in viteza....era o nebunie.

Ieri a fost pentru el prima zi, cei din primul an au inceput cu 30 min mai tarziu.....acum inteleg motivul.

Cica nu-i place la liceu, ca sta prea mult, rucsacul e prea greu....ghinion, ce sa zic! Si inca nu are teme si de invatat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Laura, si ai tai sunt cu Fortnite-ul? Facem un club al mamicilior cu copii dependenti.....desi se pare ca ai tai au gasit antidotul. Bravo, bravo!

 

Da.. si-au platit din pusculita lor un an de abonament xbox live. Deocamdata nu au carait ca vor bani pt accesorii in joc, stiu ca nu au ce discuta cu mine. Cand incepe scoala, se cam termina treaba, ca vor avea ore pana la 14, apoi un pic de pauza si teme si invatat la greu. (categoric copiii astia muncesc mai mult de 8 ore in fiecare zi din saptamana, de asta i-am zis lasat cat de liberi s-a putut in vacanta).  

 

Si la mine a inceput ploaia, dar finutz asa, abia picura ceva ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall sunt de cumpărat? Eu fac numai in casa, sunt foarte foarte foarte simplu de făcut 

 

Da, congelate [:)] Eu in schimb nu am facut niciodata in casa, nu stiu de ce... Am mai vazut retete dar mi s-au parut complicate. Le faci cu cartofi fierti?

Pentru weekend am de gatit oricum jumatate de pomana (e facuta de bunica mea si mai sunt si surorile tatalui meu responsabile de cealalta parte). Eu trebuie sa pregatesc 100 portii de friptura, cam 3-4 kg de ciuperci in sos alb, 200 de mini-tarte si coliva [:)] In mare [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am auzit (mna, biroul meu e la cativa zeci de metri de sediul ISU +pompieri si au sirena in curte)  si pt prima data a fost un nene care a zis ceva la un  megafon inainte (nu am inteles nimic din ce a zis decat "nu intrati in panica" la care am tras concluzia ca e nasol, hai sa ne panicam!!!  ).  Am inteles ca au exersat alarmele anti-aeriene. 

 

Da, ma amuza partea aia cu "nu intrati in panica". In cazul unei probleme reale trebuie sa ne panicam? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...