Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Frumoasa fusta, vesela. Frumoasa purtattoarea.

 

N-am mai facut gomboti. Am fost azi toata ziua intoarsa pe dos. Cu nervi.

 

M-am dus sa scot ieri niste bani din banca din contul barbatului. Sa fac programare. La agentia bancara ce este la parterul blocului. Era unu tanar cu o lene de-l durea vizibil. Mi-a zis ca, ah, nu se poate, banii vin abia peste o saptamana. Adica banii mei mi-i dai peste o saptamana?

Era 9.30 dimineata si m-am gandit sa nu incep scandalul asa cu noaptea-n cap.

 

Am fost la alta agentie. Acolo nu mai aveau casierie (am facut in schimb plangere) si m-au trimis la alta agentie.

 

Am programat banii sa-i ridic azi. Azi cand ajung acolo aflu ca nu exista cont curent ci numai depozit. Deci ttrebuie sa merg maine cu CCS sa-si faca cont curent. Ca sa putem in sfarsit sa scoatem banii din depozit.

 

Acuma cred ca iau niste pastile de Relaxirem si sa ma bag in pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, sorry ca ai asa probleme cu recuperatorii. ca sa te inveselesti, uite un model de raspuns gasit chiar acum la un amic pe FB:

 

 

 

Sună telefonul. Deschid. O voce de roboţel:
- Bla bla bla, vă sunăm de la compania Z (de recuperare debite. Pasămite, iar am întârziat cu plata telefonului, care, între timp, fusese făcută). Bla bla bla, înregistrăm convorbirea, pentru îmbunătăţirea serviciilor noastre şi ca mijloc probator. Prin continuarea...bla bla bla.
Aaa, mijloc probator? Păi hai să ne jucăm puţintel. Vocea de roboţel e înlocuită de vocea unei dudui, amabilă ca o angajată la poşta română. Poşta română, ...atât de mult română şi atât de puţin poştă.
- Bună ziua.
- Mziua.
- Sunt X Y, de la compania Z.
- Felicitări. Aveţi şi prime de crăciun acolo?(Deja o simt puţin ezitantă)
- Sunteţi domnul Mircea Nicolescu?
- În persoană.
- Data naşterii, vă rog.
- Dar a dumneavoastră?
- Ăăăă, nu de mine este vorba aici.
- Ba şi de dumneavoastră. Nu cu dumneavoastră vorbesc?
- Ba cu mine. Dar v-o cerem ca să verificăm dacă, întradevăr, sunteţi domnul Mircea Nicolescu.
- Păi, dacă aveţi telefonul meu în listă, iar eu vă confirm că eu sunt, la ce să v-o mai dau?
- Aşa sunt regulile companiei noastre.
- Vă felicit. Numai că, pe alea, dumneavoastră trebuie să le respectaţi, nu eu, că eu, slavă domnului, nu sunt angajat al ei.
- Păi, dacă nu îmi daţi data naşterii, nu putem continua conversaţia.
- Nasol. Chiar nasol. Mă simt oarecum sfâşiat de durere, mai ales pe dreapta, dar, pentru că sunt băiat mare, nu o să plâng, de data asta. Mai ales că mi-ar curge rimelul. Ştiţi? Nu e uatărpruf.
- Ăăăăă...la revedere.
N-am mai apucat să îi răspund, că mi-a închis. Aştept, cu macsim interes, probatoriul.
#înresttoatebune, recuperatorii e cu noi.

 

[:-)))]

 

 

(bine, la tine n-ar avea tot atata farmec aia cu rimelu' [:)]  )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna [:-)))]

Ca tot vorbim de rochii, sa va zic, de "politia modei" din casa mea. Azi am purtat o rochie lunga cu flori, super cool, dupa mine! Adolescentii mei ma si comentara "Cum, asa pleci de acasa?" Noroc ca nu sunt sensibila si influentabila!:)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, a facut si sotul meu o chestie de genul asta. L-au sunat de la telefonie sau banca (nu mai stiu sigur) ca sa-i prezinte nu stiu ce oferta. Si ii spune:

- Buna ziua, sunt X de la Y, doresc sa va prezint noua noastra oferta. Va reamintesc ca aceasta convorbire este inregistrata, sunteti de acord?

- Nu, nu sunt.

- ....secunde de tacere.... Atunci nu puteti asculta oferta noastra.

- Asta e, ghinion!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...