Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

A început să se facă colivă și în Ardeal, la bunica acum s-a făcut deși ei până acum cca 10-15 ani nici nu mâncaseră.

 

:))) noi am plecat de 11 ani (exact azi se împlinesc) așa ca de asta nu știu ca se face. Poate depinde și de zona. 

 

Nici eu nu am mâncat niciodată. Bunicii mei deși au trăit 80 de ani in Ardeal, au murit și sunt înmormântați in Botoșani, s-a făcut coliva la înmormântare. Am gustat și mi s-a părut grețoasă. Ma scuzati cei cărora le place... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, ferestrele de care ziceam eu că izolau bine erau din PVC cred, cu mai multe camere. Nu știu detalii, dar izolau chiar în regulă.

 

Mersi! Da, cu 3 foi de sticla vrem musai, sunt cele mai izolatoare. Rețin ca și tu ești “rea” de zgomot, înseamnă ca izolau bine :)

 

Tare ne tentează și pe noi din PVC, pe dinafara au tot așa un strat de lemn, arată ca din lemn.

 

Eu îmi doresc sa se deschidă geamurile dublu: așa lateral și vertical dar in partea de sus. Aici toate geamurile se deschid in partea de jos și nu îmi place. In Ro toată lumea care are termopane, se deschid așa cum vreau eu. Suedezii nu fac așa :((. Doar o firma am găsit, astea din PVC, care sunt așa. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...