Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pfui, sunt sticle de geam care se “spala” singure, ajunge sa ploua pe ele când și când. Ghinion ca la parter la mine trebuie sa bată tare vantul ca ploaia sa ajungă la geamuri. Plus sticle Pt interior care rezista la murdărie. Nu ma întrebați cum :))), nu știu amănunte. Mie mi-ar trebui Pt pisica. Sta in geam și e plin de urme de la botul lui :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielag, articolul cu SAP mi-a mers la suflet...compania mea a facut conversia la SAP in 2012 (dupa un lung si dureros proces) si inca nu am lamurit toate sughiturile, birourile locale de vreo 2 ani s-au indepartat de modulele SAP si si-au gasit alte modalitati de a opera...este un fiasco de dimensiuni enorme pe care nimeni nu il revendica, nu il discuta si nu il remediaza concret...punem leocoplaste constant si nu iesim la mal. Nu imi trebuie mult sa ma starnesc!!!! NU vreau sa spun POALA de bani care s-a cheltuit pina acum (initial, in primul an, DUBLU fata de estimarea care a "luat" contractul in licitatia cu restul companiilor: CMIC, Oracle). Chiar in doua saptamini plec la Chicago pentru alta sedinta de "refinements" intr-un modul SAP. Este o batalie constanta. 

 

LA ferestre (sa fiu in ton cu subiectul) avem ferestre care se "spala" singure (nu ca m-as obosi mult sa spal ferestre oricum, mi se pare o chestie total inutila), cu gaz inert la mijoc. Din PVC. Le-am pus acum 7 ani si au garantie 25 de ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, nu prea înțeleg. Tot doua camere văd între trei foi de geam. E vorba de camere in profilul de PVC? Camerele sunt cu aer sau cu gaz inert? 

camere in profilul PVC nu stiu cu ce sunt umplute Stiu ca sunt  termoizolante si fonice si materialul din camere face geamurile si reflectorizante, dar nu tip oglinda.

 

Da, sablat inseamna mat. Dar nu tot geamul mat. Poti face fel si fel de modele. Noi ne-am dus cu un model ceva dungi late si subtiri, numai in partea inferioara, facute in CorelDraw. Exista o masinarie care transpune modelul din Corel pe geam.

Geamurile noastre de la baie sunt mari si daca stai la dus se vede partea superioara a trupului. Nu ca l-ar fi deranjat pe barbata-miu. Pe noi fetele daa.

E greu la abureala din baie sa gasesti niste jaluzele interioare ok.

 

La fel geamurile de pe casa scarii sunt foarte mari - alea sunt fixe, nu se deschid. Sunt foarte grele si daca le faceam cu deschidere trebuia sa le facem din 2 bucati. Problema a fost: cum naiba le spalam in exterior. Si atunci daca sablezi asa cu model nu se mai vede praful - am scos-o noi din putul gandirii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, pe langa toate chestiile la care te uiti, vezi sa fie si din cele prin care nu se vede in casa, nu stiu cum le zice, cu refelexie, oglinda...

Trebuie sa fie tratate. Dar nu oglinda. Oglinda deranjeaza vecinii, trecatorii, masinile cand bate soarele in ele.  

si oricum seara, cand aprinzi lumina se vede in casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, singurul geam si la noi la baie este "cu dizaintz" sa nu se vada in interior...in rest, nu prea pasa nimanui. Adica seara cind te plimbi prin cartier si luminile sint aprinse se vede in casa fiecaruia :) :) Asta stiu ca plimb bestiile la ceas de seara!!! La noi rar merge lumea pe jos (doar daca alergi sau ai caini)...in rest se deplaseaza cu masina (nu avem transport in comun la noi in sat) asa ca faptul ca vezi omul la masa, pe canapea la TV, etc nu e mare lucru. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, pe langa toate chestiile la care te uiti, vezi sa fie si din cele prin care nu se vede in casa, nu stiu cum le zice, cu refelexie, oglinda...

 

Nu am găsit așa ceva. Dar nu ma deranjează sa se vadă in casa, m-am obișnuit. 

 

Ant, ce e special pe geamurile alea? Folie? Sau ceva pelicula? Trebuie întreținută? Nici eu nu le spăl des, de doua ori pe an. 

 

Viviana am înțeles. Noi avem lângă usa de la intrare doua geamuri înguste și fixe, acum sunt cu model dar tipul a zis ca cele noi vor fi mate. Simple, mate. 

Baia de sus e la mansarda, e geam in acoperiș, nu se vede decât cerul :). Baia de jos nu are geam, doar ventilație.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...