Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sfarsit de viata la 13 saptamani


Recommended Posts

  • Administrators

Am gasit intamplator pe net aceasta poza un embrion avortat la 13 saptamani ... si mi-a rupt de durere sufletul. 

O poza care te poate face sa pierzi niste lacrimi....

O viata care s-a terminat la 13 saptamani ....

 

Indiferent de care ar fi motivele, un avort este o crima pe care orice femeie o va regreta mai tarziu...

 

13 saptamani - avort.jpg

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fotografia e emotionanta.

Dar ce ai scris la final "Indiferent de care ar fi motivele, un avort este o crima pe care orice femeie o va regreta mai tarziu..." nu isi avea locul.

Nimeni nu are dreptul sa judece astfel.

Nu stim cine si cum a facut fotografia.

Si daca fotografia este reala.

Zic de fotografie reala si pentru ca, dupa cum arata,  pare un embrion avortat spontan. 

Si dupa un avort spontan e cam dur sa-i vorbesti unei foste mamici despre crima si regrete. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

e dreptul la opinia mea. Eu stiu ce inseamna avort si stiu ce inseamna pierderea sarcinii. Fiecare femeie are dreptul sa aiba o opinie - iar fanatici sunt cei care nu accepta o alta opinie. SI va rog sa fiti decente pentru ca e deplasata reactia voastra. Macar un pic de empatie inainte de acuze si adjective.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Macar un pic de empatie inainte de acuze si adjective.

 

pai ofera-le si tu aceeasi empatie femeilor alora care stiu bine ce ar fi insemnat viata pentru ele si viitorul copil daca ar fi pastrat sarcina. ca doar ce am citit ca o copila a ramas insarcinata in urma violului de catre propriul unchi.

 

sau poate vorbeai de altfel de regrete.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ne grabim sa aruncam cu pietre... Sau sa scormonim in rani vechi, niciodata uitate, dar ingropate undeva in adancul fiintei. Propria constiinta cred ca este suficienta, nu vad rostul unor acuze in plus. Cel putin pentru o buna parte dintre femeile care scriu aici, pe acest forum.

 

Si daca: ai 20 de ani, poate nu este chiar partenerul cu care vrei sa ramai toata viata, inca studiezi, nu ai job, niciun fel de sprijin din partea parintilor (nici macar locativ - o camera in care sa stati, tu si bebelusul) - tot asa, e o crima si punct, nu mai avem ce discuta? Si asta ar fi doar una dintre miile de probabile situatii...

 

Mesajul initial imi aminteste de articolele din revista Femeia, anii '70 - '80. Sorry, Redactor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca am evitat sa intru aici a doua oara... nu m-am putut uita iar la poza, iar mesajul mi s-a parut ofensator... ca si cum ne-ar da cu Biblia in cap si striga "voi, ucigaselor". Unde este empatia si mai ales intelegerea pentru alegerile celor care aleg alte drumuri, alte decizii?...La fel ca si cu cezariana si mama cea egoista care nu se gandeste la copil...Uite eu am facut cezariana si m-am gandit numai si numai la copii. Pritena mea, a nascut natural, ca nu avut forta sa se lupte cu doctorul care nu a lasat-o cu cezariana, iar unul din gemeni este o leguma, de 15 ani....Spune-i ei cum este cu egosimul....

Cat de usor se arunca cu judecati fara stai in pantofii altuia! Sorry, Mirela!

 

Sau poate este doar o tactica sa mai dezmortesti discutiile pe forum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...