Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

presedintele romaniei 2020


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Pe mine din nefericire m-a scarbit putintel rectia lui Barna. A ridicat Rise Project in slavi cand cu valizele lui dragnea, accuma fiind vorba de el nu mai sunt buni. In ultimele 2 saptamni USR si Barna au strans destul de multe puncte negre de la mine. Deja in grupul meu de prieteni/familie suntem vreo 5 care ne-am gandit sa renuntam in a mai vota USR-Barna dupa gafele pe care le-au tot facut.

 

Ai o alternativa? Sau inca meditezi, dar te-ai decis ca sigur nu Barna? Eu ma uit la ceilalti candidati si imi cam da cu virgula ... o vaca analfabeta, un actoras neconflictual, un ficus, un unchi usor psihopat catarat pe cadavre, momaia securistului Voiculescu ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de buna voie (sa nu am de ales intre el si Dancila sau actoras) nu pun stampila pe Iohanis. A demonstrat cu varf si indesat in 5 ani ce fel de presedinte este  si nu e ceea ce imi doresc. Vacante lungi, reactii intaziate, a dat sanse peste sanse PSD-ului care a dat tara de gard, doar pt a castiga el capital politic nefacand nimic sa ii opreasca. Singura lui preocupare a fost sa dea bine in poze si sa nu faca nimic. Asta e parerea mea. A avut o gramada de ocazii sa demonsteze ca e presedinte, nu ficus si le-a ratat pe toate cu gratie. Nu a participat la nici o dezbatere, nu a dat nici un interviu,  eu nu am nici o idee care e programul lui de presedinte  pentru urmatorii 5 ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dancila nu are ce sa caute in turul doi, punct.

In sondaje Barna e in scadere, Diaconu in crestere, Dancila cand scade cand creste.

Momentan sondajul IMAS arata asa:

Iohannis - 45,3

Diaconu - 16,6

Barna - 14,2

Dancila - 12,4

 

Concluzia daca se  vrea o finala Iohannis-Barna se voteaza Barna. Ca oricum Iohannis are procente destule. Inca prezinta destula incredere. Cine citeste si stie ce  a facut, stie care sunt indatoririle unei presedinte si nu  le confunda cu cele ale guvernului, il va vota din nou. Are si un program prezidential cu care candideaza.

 

Ah, ca vorbeste rar ca orice ardelean, ca are ton profesoral, ca nu ridica vocea, ca tace cand e atacat, ca nu vorbeste gura fara el,  si nu provoaca scandaluri ca Base sau Ponta  enerveza pe multi, pe mine nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...