Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegeri Presedintele Romaniei - turul 2


Recommended Posts

  • Administrators

Aseara tarziu, m-am dus la somn cu o dezamagire. Si o durere de cap.

IN Romania, dupa 30 de ani de minciuni si furturi - oamenii inca mai voteaza acest partid de hoti  - PSD. La 30 de ani dupa Revolutie, Romania are aceeasi infrastructura cu Albania - aceleasi scoli, spitale, drumuri...

Am sperat asa de mult ca in turul 2 sa avem de ales intre Iohannis si Barna. Va dati seama ce alegere interesanta ar fi trebuit sa facem? Bazata pe argumente reale? Eram hotarata sa votez doar pe cine ma va convinge.

 

Acum  - avem iar de ales intre Vest si un partid populist de mincinosi. Am vazut aseara cum ranjeau in jurul tutei - o.Vasilescu, Radulescu mitraliera, cosmin stefanescu...

 

In plus - explicati0mi si mie cum a putut aceasta tuta sa fie credibila pentru asa de multi oameni? A doua intrebare, cum a putut acest gargara actor sa ia asa de multe voturi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cred ca îl păstrează pe Cioloș ca premier, dacă e sa câștige alegerile parlamentare (cam incredibil) sau sa facă o alianță. El e un om foarte bun sa facă lucruri. Un președinte e cam “marioneta”, nu prea poate face multe. E mediator, ar fi fost păcat de Cioloș in postul de președinte al țării. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

In plus - explicati0mi si mie cum a putut aceasta tuta sa fie credibila pentru asa de multi oameni? A doua intrebare, cum a putut acest gargara actor sa ia asa de multe voturi?

 

"Modelul politic al partidelor retea supravietuieste in interesul ambelor. PNL si PSD mentin tandemul, eliminand riscul unei reale reformari si schimbari de generatie. Ambele mizeaza acum pe stingerea valului care le-a dat emotii si revenirea la stilul clasic al politicii... asa cum e de 30 de ani."  

sursa http://www.ziare.com/alegeri/alegeri-prezidentiale-2019/primele-concluzii-ale-zilei-cand-psd-s-a-salvat-de-ce-1585110

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Mie mi-a placut de Barna. Si stiu ca a facut si niste greseli - in negocierea cu PNL insa USR este un partid fresh, cu oameni de calitate care chiar vor o schimbare de stil in Romania. 

PSD vrea sa fure in continuare, facand trotuare cu panselute la sate si decoratiuni de Craciun. Merge pe ideea de circ ieftin la niste oameni care nu inteleg nimic din economie si nu realizeaza ca o suta in plus la pensie le scade de fapt puterea de cumparare.

 

In ritmul asta, Romania bate pasul pe loc si toti tinerii viseaza sa plece. Pentru ca psd isi pastreaza bazinul electoral- pensionarii, puscariasii si asistatii sociali.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce m-am contrat cu o colega, care mustacea la mine, c-a vazut ce am pus eu aseara pe FB, dezamagirea c-a intrat Veo in turul 2! Ca vezi domne astia o sa taie salarii, o sa taie pensii si ca ce atata frasuiala! Cand i-am zis ca s-au imprumutat kklau pentru salariul ei, mi-a zis ca n-o intereseaza, ca nu plateste ea! E, uite, pe mine ma intereseaza, ca nu vreau sa platesca copilul meu salariul ei!

Bugetara ca si mine, cu studii superioare ca si mine, mai tanara cu vreo 7 ani ca mine, si totusi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...