Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegeri Presedintele Romaniei - turul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

nu ma asteptam ca barna sa obtina un scor atat de mic , iar madam un scor atat de mare! si nu, nu cred ca e numai ajutorul partidului, dar ce parere aveti de refuzul lui iohannis de a nu participa la dezbaterea la care a primit invitatie?

 

Cu siguranta nu a luat aceasta decizie dupa ureche, are si el consilierii lui. As fi si eu curioasa de ratiunile care stau la baza deciziei. O parere nu pot sa am, pentru ca nu am studii politice sau macar cunostinte in domeniu. Doar ca sunt sigura ca toate strategiile politice au acelasi scop: de a aduce succesul in propria tabara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta nu a luat aceasta decizie dupa ureche, are si el consilierii lui. As fi si eu curioasa de ratiunile care stau la baza deciziei. O parere nu pot sa am, pentru ca nu am studii politice sau macar cunostinte in domeniu. Doar ca sunt sigura ca toate strategiile politice au acelasi scop: de a aduce succesul in propria tabara.

o, da sunt convinsa ca nu el a luat decizia asta.  iar explicatia pe care a scris-o pe facebook pe mine ma face sa le dau dreptate celor care cred in madam, si anume lupta nu e pentru a elimina un partid ci pentru a fi reprezentantul tuturor romanilor.  lupta pentru a elimina un partid a fost pierduta duminica. 

 

a devenit arogant pentru ca e sigur pe castig dar cred ca nu a inteles inca cum gandeste talpa poporului lasat needucat 30 de ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta nu a luat aceasta decizie dupa ureche, are si el consilierii lui. As fi si eu curioasa de ratiunile care stau la baza deciziei. O parere nu pot sa am, pentru ca nu am studii politice sau macar cunostinte in domeniu. Doar ca sunt sigura ca toate strategiile politice au acelasi scop: de a aduce succesul in propria tabara.

 

sau poate sunt mana in mana si jocurile sunt deja facute, numai noi speram ca senilii la nu se stie ce, sa vina americanii sa ne salveze, poate, ori ce natie mai e acum la moda. poate Iohannis devine a 2-a oara presedinte cu acordul PSD.

 

nu m-ar mira deloc sa aflam asa ceva mai devreme sau mai tarziu.

 

nu-i ca si cum vreuna dintre noi locuieste cu ei in casa, mananca cu ei la masa, sa stim noi dedesubturile lor.

 

de ani de zile sunt mirarile astea pe Internet, "vaaai, dar cum se poate sa, nu credeam asa ceva".

 

acum 5 ani, eu chiar am crezut in Iohannis. dar pentru mine, personal, prezenta lui in fruntea tarii nu a schimbat absolut nimic in bine. zicea @viviana ca oamenii nu inteleg ce poate face un presedinte. pai, daca pentru mine nu poate face nimic, il votez ca sa... ce, exact?

 

eu ma consider un om simplu, am o educatie, am o diploma, am si ceva cunostinte, caut sa ma informez in permanenta, sa nu mi se toceasca neuronii. nu urmaresc posturile de televiziune, deloc, de mult timp. citesc articole, bloguri, pareri. dar ca sa mai am speranta, incredere, am nevoie de ceva concret, ceva palpabil. in viata de zi cu zi eu nu traiesc cu speranta ca, poate, de data asta, x, y, z, ci cu realitatea ca viata e mai scumpa si mai proasta, mai apasatoare si ca trebuie sa fac acum, dupa 5 ani de Iohannis, eforturi mai mari decat faceam cand l-am votat prima data.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pepco, presedintele e numai o institutie si e cam singur, ce faci cu guvernul, parlamentul, primarii, baronii locali,nepotismele si pilele psd ului, etc?

 

Personal totusi ma surpinde ca nu exista dezbateri

(au dat si la euronews stirea asta ).

O mare bila neagra. Pai nu il facea el la ultimele alegeri pe Ponta arogant ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am stat si eu si m-am gandit, cred ca totusi Johannins trebuie sa aiba o dezbatere - chit ca va trebui sa accepte ineptiile si gogosile ei.

Insa dezbaterea trbuie sa fie foarte bine moderata si sa nu o lase pe tuta sa strige, sa planga si sa se victimizeze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o, da sunt convinsa ca nu el a luat decizia asta.  iar explicatia pe care a scris-o pe facebook pe mine ma face sa le dau dreptate celor care cred in madam, si anume lupta nu e pentru a elimina un partid ci pentru a fi reprezentantul tuturor romanilor.  lupta pentru a elimina un partid a fost pierduta duminica. 

 

a devenit arogant pentru ca e sigur pe castig dar cred ca nu a inteles inca cum gandeste talpa poporului lasat needucat 30 de ani.

Barna nu s-a adresat niciodata segmentului cu studii elementare/primarre. Cei cu studii elementare/primare sunt ai Vioricii.

eu nu l-am vazut arogant, am vazut numai o strategie de campanie paguboasa cu un mesaj care pe mine nu m-a convins indeajuns de mult incat sa-l votez. Nici fii-mea, nici prietenii ei exponenti ai segmentului de varsta majoritar pro Barna nu l-au votat.

 

A doua chestiunne este capacitatea candidatului de a-si scoate electoratul la vot si de-ai convinge ca fiecare vot e important.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...