Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegeri Presedintele Romaniei - turul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am vazut aseara conferinta de presa a lui Iohannis.

 

Trebuie sa spun ca a fost stabilita si anuntata numai  cu vreo 3 ore inainte.

- au participat 15 jurnalisti, fiecare a pus 3 intrebari

- intrebarile nu au fost stabilite dinainte

- a durat o ora si ceva

- au fost si intrebari incomode

- a spus si de ce nu face dezbatere cu reprezentantul PSD

 

Iohannis a fost bun spre foarte bun.

Pentru cei interesati

 

la un moment dat a fost intrebat daca are casca in ureche, intrebarea care mie mi s-a parut stupida, insa ulterior mi-am dat seama de ce a fost pusa:

 

======

 

Dupa conferinta lui de prresa a iest si Dancila, a citit de pe foi.  Numai invective la adresa lui Iohannis si numai si numai minciuni. La conferinta ei de presa nu s-au auzit intrebarile jurnalistilor asa ca noi nu stim daca a raspuns la obiect - inclin sa cred ca nu, era ca o placa care mergea in bucla.

 

Una dintre minciuni care mi-a ramas in mintea a fost aceea in care il acuza ca imparte tara in doua si ca a multumit numai alegatorilor lui si ca si-a arogat organizarea alegerilor.

Ceea ce este un fals grosolan: Multumesc  romanilor care au iesit in numar mare la vot, multumiri speciale diasporei care s-a mobilizat, sunt multumit ca au avuut conditii bune de vot pentru ca si la insistentele mele s-au imbunatatit conditiile, a fost sintagma (aproximativ din ce am retinut, se poate asculta in primele minute) spusa de Iohannis

====

 

Apoi, curioasa fiind despre intrebarea cu casca, am  intrat pe pagina de FB a primaritei Firea, unde trona un imens FAKE NEWS o poza photoshopata cu Iohannis cu casca in ureche.

https://www.aktual24.ro/romanii-au-pus-o-la-punct-speriata-firea-a-sters-postarea-mincinoasa-despre-casca-lui-iohannis/

 

Ce am citit acolo, cate invective la adresa lui Firea! A fost raportata de zeci de cetateni si pana la urma si-a sters postarea.

====

Asta este PSD-ul de astazi. Asa intelege sa  faca campanie pentru Dancila. Fakenews, manipulari grosolane prin  nepunerea la dispozitia ziaristilor de microfoane ca sa nu le auzim intrebarile.

 

 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/alegeri-prezidentiale-2019/psd-istii-distribuie-un-colaj-in-care-sustin-ca-presedintele-iohannis-a-purtat-casca-la-conferinta-raspunsul-pnl-1216458

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A decazut partidul asta ceva incredibil. Iliescu, Nastase, Geoana s.a din anii 1990 (cu bube multe si ei) erau niste lorzi fata de scursurile astea din zilele noastre: Dragnea, Dancila, Codrin Stefanescu, deputalul mitraliera, Lia Olguta, ministrul "alta intrebare", serban nicolae (parlamentar tot pe la justitie, care vorbea abject) etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am stat si noi ochi si urechi la conferinta lui Joha aseara si nu pot sa spun decat JOS PALARIA.

 

A ffost spontan, s-a descurcat perfect la orice intrebare, a avut umor.

Exact de asta caraghiosii de la PSD au bagat fumigena cu casca in ureche... ca sa explice de ce tuta a citit de pe foi si a batut campii la orice intrebara, raspunzand ca o sefa de ceape.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A decazut partidul asta ceva incredibil. Iliescu, Nastase, Geoana s.a din anii 1990 (cu bube multe si ei) erau niste lorzi fata de scursurile astea din zilele noastre: Dragnea, Dancila, Codrin Stefanescu, deputalul mitraliera, Lia Olguta, ministrul "alta intrebare", serban nicolae (parlamentar tot pe la justitie, care vorbea abject) etc.

 

Intr-adevar erau mai educati, culti, dar Iliescu, cel putin, merita mai putin respect decat Dancila, ba chiar superioritatea intelectuala il face cu atat mai vinovat pentru crimele odioase pentru care nu a platit niciodata. Coruptia lui Nastase e aproape legendara, chiar daca nu au putut fi dovedite toate infractiunile lui. Doar Geoana pare mai merituos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...