Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegeri Presedintele Romaniei - turul 2


Recommended Posts

Nu prin FB. Prin mijloacele de comunicare in masa, presa, televiziune, interviiuri, posturi de radio sau prin prezenta in diferite tari.

 

Ca astea nu s-au sfarsit o data cu refuzul dezbaterii. De parca nu isi poate face cunoscut programul decat in seara dezbaterii si numai cu ocazia asta.

 

da, dar ai dreptate oamenii sunt suparati ca vor sa vada balacareala si dat la gioale.

nu cred ca balacareala doresc cei care nu inteleg acest refuz , in ceea ce ma priveste era singurul moment in care puteau fi demontate minciunile cu care a ametit pe unii acest partid precum si minciunile referitoare la el.   si o vedeam si pe ea in splendoarea limitarii ei.    un presedinte se adreseaza deopotriva intelectualilor dar mai ales celor  fara scoala , pentru ca unui destept nu trebuie sa ii explici prea multe , preocuparea ta trebuie sa fie indreptata asupra  celui fara informatie.

 

un diplomat de profesie stie sa isi duca discursul in fata oricui , nu spune nu pe motiv ca interlocutorul nu e la nivelul lui. 

 

mi se pare normal sa avem pareri diferite dar nimic nu ma va face sa il vad cu alti ochi pe presedinte dupa acest refuz care a facut exact ce spune madam, a impartit tara in doua, in prosti si destepti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Intr-adevar erau mai educati, culti, dar Iliescu, cel putin, merita mai putin respect decat Dancila, ba chiar superioritatea intelectuala il face cu atat mai vinovat pentru crimele odioase pentru care nu a platit niciodata. Coruptia lui Nastase e aproape legendara, chiar daca nu au putut fi dovedite toate infractiunile lui. Doar Geoana pare mai merituos.

M-am referit strict la partea intelectuala, la educatie.

In rest, nu ii agreez si nu i-as vrea inapoi, ca sa zic asa. Doar constatam cu groaza ce oameni s-au aciuiat in partid. Adica ma asteptam ca dupa Iliescu, Nastase & co sa vina oameni tineri, instruiti, cu valori morale si cu orientare centru-stanga, cum e partidul.

Iar cu corputia, tocmai ca s-au facut multi pasi inainte dupa perioada Nastase, iar cei de acum (cu un nivel de educatie mult sub Nastase) vor sa se intoarca in acelasi punct.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit strict la partea intelectuala, la educatie.

In rest, nu ii agreez si nu i-as vrea inapoi, ca sa zic asa. Doar constatam cu groaza ce oameni s-au aciuiat in partid. Adica ma asteptam ca dupa Iliescu, Nastase & co sa vina oameni tineri, instruiti, cu valori morale si cu orientare centru-stanga, cum e partidul.

Iar cu corputia, tocmai ca s-au facut multi pasi inainte dupa perioada Nastase, iar cei de acum (cu un nivel de educatie mult sub Nastase) vor sa se intoarca in acelasi punct.

aia nu au fost expusi opiniei publice cum se face acum,  presa si  facebook-ul a devenit o putere de putin timp, pentru ca altfel le-ai fi vazut "educatia" cum se duce la vale.  un om de putere care fura indiferent ce,  nu poate fi numit intelectual , poate doar cititor de mai multe carti decat altii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu a spus Iohannis ca Dancila nu este de nivelul lui.

 

Explicatia lui:

 

normal ca nu a spus asa cum am spus-o eu, ca pierdea imediat,  hai sa nu ne jucam cu cuvintele si intelesurile.  i-a pronuntat numele cu dedicatie, si nu, nu vorbeste mereu cu atatea pauze intre cuvinte.

 

 inca urmaresc raspunsurile date la intrebarile jurnalistilor.  pana acum nu pot sa nu remarc cum s-a laudat singur la inceput si ca a avut o eroare . dancila nu a fost trimisa de trei ori acasa,  duminica nu a fost trimisa acasa, a fost pusa in pozitia de al doilea candidat la functia de presedinte.   barna a fost trimis acasa.

 

recunosc ca sunt foarte dezamagita ca a ajuns acolo si recunosc ca sunt convinsa ca a fost posibil  acest lucru datorita si actualului presedinte, pentru ca refuz sa cred ca atatia oameni in 2019 nu pot gandi de unii singuri.

 

dar pana la urma politica este a doua meserie din lume . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am terminat de ascultat.   eu as fi pus alte intrebari  daca eram jurnalist , au fost doar cateva intrebari bune , la restul putea sa raspunda si in somn , oare ce se preda  la scoala de jurnalism?   per total, a zambit mai mult si a aratat ca stie chiar sa si rada!

 

 imi pare rau ca nu a inteles efortul statului roman cand a decis  sa mearga in fiecare saptamana la sibiu.  5 ani de zile poti face un efort pentru ca oricum beneficiile iti curg pana la moarte .  nu a fost intrebat sau nu a raspuns unde si-a facut cele 3 vacante din ultimii 5 ani.  sunt romani  care nu stiu ce e aia vacanta!

 

 a fi presedinte inseamna o functie de onoare  a oamenilor pe care ii reprezinti, dar avand in vedere ca pana si in america onoarea asta s-a transformat nu pot sa spun decat ca totul este in schimbare.   pana si polii pamantului se schimba intre timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...