Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegeri Presedintele Romaniei - turul 2


Recommended Posts

de data asta nu m-am grabit, am spus ceea ce am simtit.  m-am simtit jignita ca dancila a castigat posibiltatea de a intra in turul doi asa cum m-am simtit dezamagita in vara  cand am vazut schimbarea  oamenilor pe care ii stiam de atata amar de vreme . 

 

sau poate eu m-am schimbat si vad lucrurile altfel , cert este ca mie o sa imi treaca in curand , nu stiu daca si celorlalti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mai stiti cand a fost extradat mazare, ca trebuie actionat in cateva zile? trebuiau traduse sute de file iar unii profesorii de limba engleza au refuzat ca nu erau platiti suficient.  oare dosarul ala nu trebuia sa fie tradus deja , avand in vedere ca omul era fugit in alta tara? 

 

asa si cu jurnalistii astia , nu au fost pregatiti pentru ca se ocupau cu altceva sau altcineva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa campanie monstruos de urata nu am mai trait de pe vremea Iliescu-Corneliu Vadim Tudor.

 

Discursurile Vioricii sunt de Balaceanca mai mult ca sigur au fost scrise de Codrin Stefanescu si Olguta Vasilescu care au supt in PRM la tzatza raposatului Vadim.

 

„Acum vedem un nou Ceausescu, spunea  azi ca primarii PSD vor disparea. Este infiorator, cum sa dispara oamenii? Acum ce facem, ii exterminam pe primari, maine urmeaza pensionarii, profesorii, doctorii? Aceasta este abordarea unui presedinte?”  [batcap] [alcool]

 

 

Ce a spus Iohannis:

 

"România Normală, dragii mei, nu se poate realiza cu PSD în curte. România Normală este o Românie în care PSD nu se regăseşte nici în conducerea statului, nici în conducerea judeţelor, şi sper, dacă munciţi bine, să dispară şi din majoritatea primăriilor din ţară. Şi nu vreau să fiu greşit înţeles. Eu îmi doresc o Românie fără PSD în conducere. Asta nu înseamnă că trebuie să plece din ţară. N-au decât să stea în Opoziţie, aşa se numeşte locul acela",

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Omg ce campanie electorală! Ce mizerii! Și sunt din pacate, destui creduli. 
 

L-am văzut și eu pe Johannis in conferința de presa, mi-a plăcut tare mult. Chiar pit spune ca a fost spontan pe alocuri. Dar in general cu răspunsuri gândite, chiar dacă rapid. Nu a dat cu niciun răspuns cu bățul in baltă. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai stiti cand a fost extradat mazare, ca trebuie actionat in cateva zile? trebuiau traduse sute de file iar unii profesorii de limba engleza au refuzat ca nu erau platiti suficient.  oare dosarul ala nu trebuia sa fie tradus deja , avand in vedere ca omul era fugit in alta tara? 

 

asa si cu jurnalistii astia , nu au fost pregatiti pentru ca se ocupau cu altceva sau altcineva. 

[:)] [:)] [:)] [:)]

 

1. Mazare a fost  extradat din Madagascar.

2. In Madagascar limba oficiala e franceza. Documentele au fost traduse in limba franceza.

3. Documentele oficiale NU se  traduc de catre profesori ci de traductori autorizati de catre Ministerul Justitei. MJ are angajati traducatori specializati in termeni juridici.

4. Documentele s-au tradus si au fost gata in 48 de ore.

 

Iata cum se imprastie un fake-news.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana,

 

toate campaniile sunt mai mult sau mai puțin murdare. Asta l- am învățat și pe copil când candidează la purtătorul de cuvânt al clasei. 

 

Dar,

 

faptul ca îți iei timp și scrii așa structurat și concret, ma face sa nu îl văd pe J la fel. 

E drept ca atunci când nu trăiești intr- o societate, nu ai cum sa simți pulsul. De asta mult timp nici nu am votat. 

Și îmi e clar cu îndatoririle limitate ale președintelui . Etc.. etc . Citesc citesc citesc 

 

Mersi mult [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] [:)] [:)] [:)]

 

1. Mazare a fost  extradat din Madagascar.

2. In Madagascar limba oficiala e franceza. Documentele au fost traduse in limba franceza.

3. Documentele oficiale NU se  traduc de catre profesori ci de traductori autorizati de catre Ministerul Justitei. MJ are angajati traducatori specializati in termeni juridici.

4. Documentele s-au tradus si au fost gata in 48 de ore.

 

Iata cum se imprastie un fake-news.

2. mea culpa, a fost interpretarea mea, avand in vedere ca stirea am aflat-o de la un profesor de limba engleza.

3. din nou mea culpa, aceeasi explicatie ca mai sus.

4. la asta m-am referit cand am spus ca nu au fost pregatiti, cele 48 de ore care au picat intr-un week-end  si traducatorii ( poate unii fosti profesori)   sunt si ei tot oameni.    vechiul ministru nu avea de gand sa-l extradeze , de aceea nu pregatise dosarul. 

 

dar ideea pe care vroiam sa o accentuez era ca suntem mereu nepregatiti! 

 

  jurnalistii au avut intre timp  la dispozitie  o saptamana sa se pregateasca cu intrebari,  cine are timp poate pune intrebarile  aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...