Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegeri Presedintele Romaniei - turul 2


Recommended Posts

Va arat eu cine sunt cu adevarat. Cine este cu adevarat madam Firea.

Suparata fiind ca nu am apa calda am scris un mesaj pe FB catre individa firea de pe pagina mea oficiala de FB. A disparut dupa 5 secunde  si dupa alte 5 secunde eram blocata. Daca  va ganditi ca ar fi fost invective sau ceva asemanator luati-va gandul. Nu-mi sta in fire, pardon in caracter.

 

Mi-am facut o pagina noua de FB (neoficiala) si am mai trimis un mesaj asemanator. Care conform modelullui a disparut si el in 5 secunde si m-a si blocat. De data asta am  facut si un print screen.

 

De ce va povestesc toatea astea?

Pai  azi cucoana a  zis:

"Un apel la optiuni facute cu ratiunea dar si cu inima. Pentru ca imi pasa. Pentru ca vad ce se intampla. Pentru ca sunt puse in pericol democratia, dreptul la diversitate de opinii, pluripartitismul. Pentru ca trebuie sa conteze cei care sunt aproape de nevoile oamenilor, prin fapte, nu prin atitudini distante, superioare, selective. Suntem toti cetateni romani: nu unii de rangul intai iar ceilalti... plebea."

 

Deci cum este cu dreptul la diversitatea de opinii?

 

post-3916-0-18883100-1574361622_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

are studii superioare pe vremea aia...si poate nu diploma falsa sau cumparata ca azi, pt ca toti au studii superioare in ziua de azi si-s vai de capu' lor...doar trec sa plateasca si gata diploma.nici ei nu stiu cand au terminat o facultate si cum. doamna asta e oricum de o inteligenta sub medie.

 

Si pe vremea aia, din cate am inteles de la parinti, cei cu relatii in partid erau privilegiati si primeau note mai bune decat meritau la facultate. In plus aptitudinile din trecut nu sunt relevante pentru prezent. Poate doamna a fost un geniu in trecut, dar acum e clar sub competenta necesara pentru functia pe care o doreste, cat si pentru functia pe care a avut-o pana de curand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 toti au studii superioare in ziua de azi si-s vai de capu' lor...doar trec sa plateasca si gata diploma.nici ei nu stiu cand au terminat o facultate si cum. 

 

Off-topic.

Velvet, generalizezi la greu cu aceasta afirmatie. Poate la universitatile particulare obscure sa se intample lucrul asta (sau se intampla pe la inceputul anilor 2000), dar la universitatile mari, de stat (Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara) cu care am eu contact nici vorba de asa ceva.

Cine face studii universitare la ... Sighetu Marmatiei (zic si eu, e doar un exemplu) si-si imagineaza ca aceea e chiar o experienta universitara reala, se cam inseala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Vaai, nu e deloc amuzant, e oribil. Si mai si populeaza ideea de a NU merge la vot. Este un personaj de joasa speta si as prefera sa fie amendat si eliminat din media, un exemplu foarte prost pentru orice tanar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana scuze-ma referam la spiru harem de exemplu  [alcool]  cumparam diplome si hopa, avem diploma. ce zici?  [flo2]

 

m-am referit strict la privat. si diplome cumparate.pt cine a inteles...multumesc  [clo]

 

aaa,la privat,se cumpara diplome si dupa 2000,mult dupa. trust me  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...