Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diaspora - dragilor, mergeti la vot


Recommended Posts

Lipsa educatiei civice 

Corect! Noi suntem pe principiul " lasa ma, sa nu deranjam, ca mai avem nevoie de ei"

oamenii nu inteleg ca orice functionar public din tara asta, oricare ar fi el, de la Presedinte, la ultimul portar de la Primarie, sunt in slujba noastra, a cetatenilor, iar cei in functii de conducere sunt pusi acolo sa administreze banii tarii asteia in folosul nostru, al tuturor! Nici primarul, nici popa, niciun ministru nu sunt Dumnezeu pe pamant!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corect! Noi suntem pe principiul " lasa ma, sa nu deranjam, ca mai avem nevoie de ei"

oamenii nu inteleg ca orice functionar public din tara asta, oricare ar fi el, de la Presedinte, la ultimul portar de la Primarie, sunt in slujba noastra, a cetatenilor, iar cei in functii de conducere sunt pusi acolo sa administreze banii tarii asteia in folosul nostru, al tuturor! Nici primarul, nici popa, niciun ministru nu sunt Dumnezeu pe pamant!

Trebuie investit in informatizare redus personalul bugetar cu 60%-70% cel ramas angajat strict prin concurs pe competente si foarte bine platit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare mai are cineva idee ca in invatamant mai sunt persoane necalificate, la personalul didactic ma refer. Cati oameni cu grade si concurs luat cu nota mare au fost inlaturati pentru a fi aduse cunostintele, prietenii si cumatrii unora de la inspectorat. Sa inceteze o data pentru totdeauna cu politizarea invatamantului .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

....si foarte bine platit.

 

fals.

 

numai cei de la privat vor fi bine plătiți . Pârghiile se definesc altfel: statutul de funcționar trebuie reglat .

 

de ex, eu câștig bine, dar puțin. De ce rămân in același job ?!

pt ca îmi place , pt ca sunt flexibila pt familia mea etc etc ... net e plus valoare .

 

asa se definește și funcționarul : angajat pe viața , program fix etc .

la nemți e căutat . In plus creditele sunt avantajoase la funcționari . 

Profesorii câștiga puțin .dar sunt flexibili, au vacanța . Etc etc .

Salariu nu e singura pârghie .

Nu ar fi rău sa se apeleze la studii . Academia romana deține astfel de cercetări .  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fals.

 

numai cei de la privat vor fi bine plătiți . Pârghiile se definesc altfel: statutul de funcționar trebuie reglat .

 

de ex, eu câștig bine, dar puțin. De ce rămân in același job ?!

pt ca îmi place , pt ca sunt flexibila pt familia mea etc etc ... net e plus valoare .

 

asa se definește și funcționarul : angajat pe viața , program fix etc .

la nemți e căutat . In plus creditele sunt avantajoase la funcționari . 

Profesorii câștiga puțin .dar sunt flexibili, au vacanța . Etc etc .

Salariu nu e singura pârghie .

Nu ar fi rău sa se apeleze la studii . Academia romana deține astfel de cercetări .  

 

Deci cistigi bine, sau puțin?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Câștig puțin dar bine.

Totul e relativ . Asta vreau sa spun .

Nu nivelul salariului e cel mai important factor .

La stat un salariu mare nu e normal . Asta presupune impozit mare pt restul .

Deci trebuie căutati alți factori .

 

——- oamenii sunt diferiți ;

unii fac concediu in cort și sunt Fericiți , altii in hotel de 5 stele și poate nemulțumiți .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...