Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rochia asta e decenta sau indecenta?


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cred că mai trebuie avut în vedere și contextul. Era vorba de gala revistei „Unica”, iar rochia era inspirată de o ținută purtată de Mireille Darc într-un film din tinerețile ei. În acest context eu aș considera-o mai degrabă o „ținută statement”. 

Presupun ca ai dreptate, dar e nevoie sa te expui pentru asta. Chiar daca e o "tinuta stament" nu este mai putin indecenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti mai, zau asa... este o rochie si o atitudine pe care domnita din imagine si-o asuma... De ce ar tb sa ne pese daca e decenta sau nu, ca doar nu suntem mamaitele care stau cu coatele pe geamul de la bucatarie si isi comenteaza vecinele "ehem maica, pe vremea mea, rochiile earu decente!".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti mai, zau asa... este o rochie si o atitudine pe care domnita din imagine si-o asuma... De ce ar tb sa ne pese daca e decenta sau nu, ca doar nu suntem mamaitele care stau cu coatele pe geamul de la bucatarie si isi comenteaza vecinele "ehem maica, pe vremea mea, rochiile earu decente!".

Parerea mea este despre tinuta, nu doamna care o poarta, asa ca nu ma consider barfitoare. Pur si simplu cred ca nu as putea purta aceasta rochie in public ca este prea indecenta. Cred ca noi femeile putem impresiona si in alt fel, nu e nevoie sa ne dezbracam ca sa atragem atentia. Eu vazand aceasta tinuta nu imi dau seama ce vrea sa sugereze, ce vrea sa scoata in evidenta in afara posteriorului destul de aratos al doamnei si presupun ca sunt multi ca mine. Nu vad aceasta rochie ca fiind reprezentativa pentru felul cum se imbraca doamnele si domnisoarele din ziua noastra. Presupun ca si tu ai o parere, doar ca ai considerat ca e mai bine sa n-o impartasesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...