Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce nu ar trebui să ne speriem de virusul ucigaș


Recommended Posts

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt afectati si copiii. Cel mai tanar bolnav e un bebelus de cinci luni, stire auzita la noi la tv. Ca nu sunt inca victime copii, poate pentru ca, in general, copiii sunt mai rezistenti decat batranii.

 

Am in clasa o fetita chinezoaica. Nu stiu cum sa o intreb daca parintii sau bunicii au calatorit prin China de Anul Nou chinezesc sau poate le au venit in vizita ceva rude de acolo. Sper ca nu. Sunt cu ochii pe ea ca pe butelie daca pare racita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o piata de genul: aici.

nu stiu cine a avut timp sa vada piata dar pe mine m-a zapacit femeia aia cu copilul in brate care cauta ceva de cumparat.  chinezii nu mor de foame atata timp cat  au de ales ce sobolan mananca.  macar aia erau morti, dar pisicile le alegeai de vii.  cainii erau cativa atarnati morti, altii in custi, sange pe jos, miros pe care va rog sa ma credeti ca l-am simtit, virtual, de lilieci  parliti.  nici nu ma mai mir de ce sunt atat de retardati cei care pot manca asa ceva!  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti, ca si la noi , imi amintesc prin 2009 parca? A fost mare tam tam cu aviara... masuri extreme as zice eu, strazi inchise circulatiei in Ploiesti, stiu sigur ca tb sa ocolesc sa ajung la serviciu... si ce mare epidemie a fost?!

 

la noi doar ce a murit de gripa un copil de 12 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

declaratia oficiala a WHO - instituie Urgenta de nivel international si datele de pana acum:

 

7711 cazuri confirmate, 12167 cazuri suspecte in China. din cazurile confirmate, 1370 sunt grave si 170 decese. 124 cazuri cu recuperare totala si eliberate din spital.

83 cazuri in 18 alte tari. dintre acestea, doar 7 sunt cazuri de persoane care nu au calatorit in China. in 3 tari (in afara de China) sunt cazuri de transmitere de la om la om. dintre acestea, 1 caz sever si niciun deces.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...