Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La mine in land ( SW ) s- a introdus obligativitatea măștilor la magazine și mijloacele de transport pt ca lumea nu le poarta .

orice masca sau Schaal e buna. Nu neaparat omologata chirurgicală etc .

 

sapt trecută am fost la in dr, și nu puteai intra decât cu masca. Așa ca am cumpărat ff2 cu 11,99€. 
avea și dr de vânzare , lucrate manual cu 4,99€. 
 

azi sau ieri am văzut ca poliția a dat un comunicat ca e interzisă masca la volan . Am văzut destui care o poarta :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unele cumparate noi, sigilate, arata ok, daaar miros a mucegai, am patit sa nu pot purta, din doua loturi diferite :( eu am mirosul foarte sensibil , mai ales la.mucegai, si  am incercat sa le aerisesc si sa le las la soare, dar tot se mai simte.

Culmea e ca alte persoane au spus ca nu miros, dar eu nu pot confunda.mirosul acela.... 

Oare dauneaza sanatatii? Sau sa ma chinui sa le pun asa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

dintotdeauna

am recunoscut intotdeauna ca sunt limitata, nu m-au interesat niciodata liliecii, dar vreau sa iti spun de ce am "gandit" eu ca nu sunt mamiferi.  faptul ca online se spune, cel putin astea sunt informatiile, ca nu a trecut la om direct de la lilacul facut supa  ci a avut nevoie de un intermediar.  cel putin asta se scrie despre acest NOU corona virus ,  poate doctorii stiu mai multe si nu vor sa spuna.  sau poate nici doctorii nu stiu nimic si mergem impreuna intr-o nestiinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt si curioasa , din pacate [clo] :  dar daca statul, pentru ca nu pot sa ii spun altfel puterii care ma obliga  sa port masca,  a decis asta  inseamna ca  are si indrumarile de unde sa le luam, nu-i asa?  adica unde se gasesc , impotriva a ce ne fereste, ca asa pot sa imi fac din tricourile mele vechi masti de speriat copiii.   si daca o carpa te fereste de ceea ce pare  atat de mortal, inseamna  ca nici statul nu mai sta bine,  a inceput sa se clatine.   

 

sau poate pun pe gura niste masti infectate deja de alti virusi! 

 

eu asta fac in situatii de criza , merg fara masca! ati uitat cum a inceput totul? plecase de la spalatul pe maini cu sapun si am ajuns la masti pe  gura si nas in spatii inchise.

 

imi cer scuze de "iesirea" din cotidian . dar astazi, de ziua pamantului care se zice ca e sarbatorita de 50 de ani deja,  stau si ma uit la pasarile care canta si ne incanta in fiecare zi.  in bucatica noastra de curte , avem si noi si vecinul , casute pentru pasari.  sunt vrabii nu alte minuni ( vine si cardinalul, pasarea recunoscuta de statul illinois  sa ne cante dar nu stiu unde doarme)   si  isi umplu  cuiburile  din ce gasesc.  la noi in curte azi au gasit par de kusky care naparleste  si fulgi de gaina  in urma scaldatului lor in pamant, avem si doua gaini de aproape 3 ani de zile.       ca sa intelegeti ca natura ne tine pe toti interconectati, nu banii rezultati din bursele celor aflati la putere astazi .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca impun obligativitatea mastilor in spatii publice inchise, normal ar fi sa le asigure gratis pentru toti.

 

Exemplu vazut de mine la stiri, intr o tara europeana dar nu mai stiu care: la intrarile in metrou se distribuiau masti tuturor celor care intrau la metrou, gratuit.

La fel la spital, in scoli, in supermarketuri,asa ar trebui. Masti de fabricatie medicala nu improvizatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...