Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

 

am dat reteta mai departe si transmit multumirile lui Yagmur! [pup] zahar e doar o cana, nu? (apare de 2 ori "o cana zahar", presupun ca e o greseala)

 

Da, o singura cana. Eu pun chiar mai putin ca nu sunt prea fan zahar si iese f buna!

 

Cred ca e prima data cand imi iese o prajitura si dau si eu o reteta mai departe...sunt entuziasmata! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Salutare! Viviana, sa folosesti sanatoasa Pegasul. Silvia are si ea sau urmeaza o noua achizitie ca sa mergeti impreuna la plimbare? Daniela, punem gazon. Locul de joaca a fost facut in interiorul gazonului. Un mic dreptungi intr-un colt al dreptunghiul mare cu iarba. A ploua ieri, ploua si azi. Am fost de dimineata si am cumparat rolele de gazon. Mai pe seara avem in plan sa le punem. Mai trebuie sa cuparam ceva pamant. Nu mai vreau flori ca am destule in fata, pe lateralul casei, pe trasa din spate. Mai am si doi rhododendroni pe dealul din spatele casei. Silvi, sincer, eu nu sunt de acord cu aceste examenele la varste atat de mici. Prea mult stres pentru copii si ei prea mici pentru studiat la liceu impreuna cu cei mari. Nu inteleg de ce moda aceasta, de ce aleg parintii sa isi trimita copii asa mici la liceu. Dar atat timp cat parintii nu boicoteaza practicile acestea si nici meditatiile clar ca nu se va schimba nimic. Copii mei de aceeasi varsta nu au nici macar note. Nici diplome, nici examene. Au o copilarie fara griji.

 

 

Otilia, nu stiu ce motive au ceilalti dar noi avem 2 motive: 

1. Aici ar avea cursuri dimineata la fel cu sora ei si le-ar hrani supraveghea doamna T ca si pana acum pe care o platesc la ora deci imi e ok doar jumatate de zi. Si, cel mai important si-ar putea continua antrenamentele ca si pana acum, dupa amiaza.

2. liceul e peste drum de casa.

 

In situatia in care nu ia examenul o transfer la o alta scoala care are cursuri dimineata dar va trebui sa mearga cu autobuzul si pierde o ora pe drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Viviana, sa folosesti sanatoasa Pegasul. Silvia are si ea sau urmeaza o noua achizitie ca sa mergeti impreuna la plimbare?

 

...

Nu are si ea.

Mai avem una la Bucuresti. Trebuie sa gasim o  modalitate sa o aducem  aici.

Daca nu, mai cummparam una ca tot ar trebui 3.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, problema e ca la noi cazurile sunt încă in creștere. Nu știu dacă știi, dar Suedia e singura țara din lume care nu a avut lockdown. Decesele sunt in scădere, dar ele vin la 3-4 săptămâni, poate mai mult după curba cazurilor. Acum au început testarea in masa dar după mine e prea târziu. Deci...e complicat.

 

Dar da, as pleca și eu. Nu mergem in aglomerații, vrem sa mergem sa drumețim și sa vedem natura. Fără orașe, aglomerații, malluri, etc. Dar trebuie sa vrea și al meu...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi si la noi motivul principal a fost invatatul de dimineata. In situatia in care astia au anuntat ca in nici un caz nu vor mai fi clase de 30 de copii de la toamna,  tare ma tem ca vor baga 2 schimburi in toate scolile. Ca altfel nu ar avea spatii sa micsoreze nr. de copii in clase. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fleur, multumim de reteta. Am sa o incerc, neaparat. Am fost si azi cu bicicleta. Nici nu stiu cati km am facut. Multi, multi.

 

Cu placere!

 

Ce fain ca biciclesti. Bicicleta mea, veche de vreo 10 ani, i am pierdut pur si simplu lantul pe drum, cred ca ruginise. Altfel e in stare buna. Acum e la reparat, abia astept sa reurc pe ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...