Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mergeti la vot?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Era totusi de asteptat sa ajunga acest curent si in Romania...eu nu ma pricep la politica romaneasca cam deloc; nu sint la curent, nu stiu personajele insa curentul AUR (in platforma si evolutie) este izbitor de asemanator cu s-a petrecut in State. Diferenta este ca aici nu prea s-a putut crea un partid aparte si s-au  infiltrat in partidul republican care momentan este o miscare exclusiv trumpista.

 

As vrea sa zic ca nu vor prinde teren, dar experienta spune ca se vor inmulti ca ciupercile dupa ploaie...iar acum au portavoce. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea ca prim-ministru sa fie propus Ilie Bolojan.

Sunt rezervat ca ar accepta, dar daca ar fi cel mai probabil in primele 45 de zile ar da afara cel putin 50% din angajatii din Guvern fara sa scada eficienta activitatii institutiei si ar raspune nonsalant cate sute de milioane de euro s-au economisit si pe care i-a investit in proiectul X sau Y.

Imediat dupa aceea ar avea grija ca cei ramasi sa fie exact definiti ca si executie responsabilitate si rezultate in termene bine definite si dupa cunoscutul stil ar accesa 85% din proiectele cu finantare externa exacta ca si sursa, investitie si termen de finalizare. E deja arhicunoscut pt acest gen de management.

Il cam doare la basca de politica ... dar este foarte transant in executii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca alegerile sunt exact reflexia societatii care le genereaza. Si cred ca timpul si experienta concreta politica sociala economica trebuie sa regleze aceste raporturi.

Și totuși cine tot Votează pdsr-ul. Părinții noștri sint prea batrini sa le mai pese, foarte mulți deja morți, generația noastră ar trebui sa NU voteze Comuniștii iar generația copiilor noștri ar trebui clar sa voteze ceva modern, nicicum PDSR-ul! Cine ii Votează? Ca și aia de la sat s-au mai dat cu  știrile, cu lumea, merg in străinătate, au internet, mobile. Cine Votează Comuniștii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...