Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

 

 

Michelle, e cam ceata acolo la tine. Pe de o parte esti nemultumita ca suntem manipulati si nu cunoastem adevarul, deschizi un subiect care te preocupa, se scriu 17 pag., apoi ne pui sa ne cautam singuri informatiile. Ntzzz.. Iar realitatea in care traiesti sub conducatorul mult iubit, dar nu e bine la tine, taxe mari, impozite mari, vrei sa te muti, joburi putine, focuri, si ce ai mai scris tu pe aici. Nu e o contradictie pe aici ? Glimmer are dreptate, toata lumea traieste o situatie speciala, nu numai americanii.

 

Am mai spus ca, subiectul cred ca ar trebui sa preocupe pe toata lumea.

 

Chiar asa sa pice totul , mura'n gura? Ntzzz. cine vrea sa gaseasca adevarul, il cauta si il gaseste.

 

Nu e nici o contradicție si nici o noutare, sunt legile locale..

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Voi aveti in tara astfel de lege?

 

 

The Seattle City Council is considering new legislation that would create a legal loophole that would make substance addiction, mental illness or poverty a valid legal defense for nearly all misdemeanor crimes committed in the city.

If approved, the ordinance would excuse and dismiss -- essentially legalizing -- almost all misdemeanor crimes committed in Seattle by offenders who could show either:

  • Symptoms of addiction without being required to provide a medical diagnosis;
  • Symptoms of a mental disorder; or
  • Poverty and the crime was committed to meet an "immediate and basic need." For example, if a defendant argued they stole merchandise to sell for cash in order to purchase food, clothes or was trying to scrape together enough money for rent. The accused could not be convicted.

https://komonews.com/news/local/seattle-city-council-mulls-plan-that-could-result-in-dismissal-of-many-misdemeanor-crimes/?oRef=vuukle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai spus ca, subiectul cred ca ar trebui sa preocupe pe toata lumea.

 

Chiar asa sa pice totul , mura'n gura? Ntzzz. cine vrea sa gaseasca adevarul, il cauta si il gaseste.

 

Nu e nici o contradicție si nici o noutare, sunt legile locale..

Subiectul poate fi interesant intradevar - pot sa existe persoane interesate de subiect de dezbateri de argumente pro si contra.

Dar postarea ta este un bullshit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, dar e Trump la putere de 4 ani. N-a reușit in acești ani sa instaureze legea și ordinea? De ce te plângi ca SUA e dezastru? Nu a făcut Trump sa fie AMERICA GREAT AGAIN? Hmmmmm....ciudat sa te plângi de lucrurile astea. 

 

Exact asta vroiam sa remarc si eu . Republicanii au majoritatea in parlament, Trump e la conducere de 4 ani. Ce au facut in ultimii 4 ani nu se reflecta in starea tarii ? Democratii, din opozitie, sunt de vina pt ce se intampla ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, dar e Trump la putere de 4 ani. N-a reușit in acești ani sa instaureze legea și ordinea? De ce te plângi ca SUA e dezastru? Nu a făcut Trump sa fie AMERICA GREAT AGAIN? Hmmmmm....ciudat sa te plângi de lucrurile astea. 

 

michelle s eplinge de California care are democratii la putere, din cite am inteles eu.

 

Eu am citit ca inainte de corona America a inregistrat mari progrese economice, economia a inflorit fata d eperioada Obama, care ar fi lasat economia cam in aer-nu ca Busch, insa nu departe de el.

 

Eu cred ca tot Trump iese, ca ne place sua nu, ca iar vor veni destui si vor tipa si da ochii peste cap , ca vor fi iar uimiti...insa cred ca tot el va iesi.

 

Pe mine personal ma irita tot ce inseamna stire ce vine despre ocean, nu pentru ca nu m-ai interesa, ci datorita presei.Mi-e sila pur si simplu sa ascult stirile in care se vorbeste de America.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...