Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

Trump și-a oferit ajutorul mai multor state democrate decimate de BLM și a fost refuzat. 

 

 

 

 

duh... normal ca si-a oferit ajutorul ...  it was a winning gambit! da bine si pt baza lui electorala, intareste idea ca democratii nu pot sa se descurce singuri, si da apa la moara lumii intregi care comenteaza steril din tribune

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iar eu spun ca ca in ambele cazuri atacatorii sint imprevizibili și foarte periculoși.

 

 

la fel ca si fortele de politie. imprevizibile si periculoase. problema e ca ei nu prea ar avea voie, nici sa fie imprevizibili, nici periculosi.

 

e vorba de un conflict escalat, si e prea usor sa arati cu degetul intr-o singura directie

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump și-a oferit ajutorul mai multor state democrate decimate de BLM și a fost refuzat. 

 

In rest nu contest ce ai spus cu imbogatirea și recunosc ca nu am deschis articolul tău. Ideea este ca alegerile prezidențiale nu sint un simplu concurs de “sa vedem al cui candidat e mai idiot”. Democrații au avut 4 ani sa vina cu un candidat excelent care sa îl înfunde pe Trump cit e de mare. Și ce fac ei? Vin cu basinosul și senilul de Biden, (excuse my French).

 

Sunt de acord cu aqai. Si pe langa faptul ca primind un astfel de ajutor si-ar fi recunoscut incapacitatea si i-ar fi dat presedintelui sansa de a se declara salvator, democratii riscau sa-si indeparteze electoratul afro-american de care au nevoie sa castige alegerile. Pana la urma trimiterea garzii nationale va rezolva efectul, dar trebuie cumva rezolvata si cauza.

 

Nu-mi pare deloc surprinzatoare alegerea candidatului democrat. In afara faptului ca e batran, din multe puncte de vedere el este foarte potrivit: e un democrat vechi, moderat, vine dintr-un sir lung de muncitori din Pennsylvania, poate relationa cu omul de rand, este agreabil, are relatii bune cu liderul republican al senatului Mitch McConnell, este un catolic practicant, are si o poveste interesanta din care rezulta ca ar fi un luptator. Face gafe, am inteles ca nu numai acum ci le facea si inainte, dar e capabil si sa fie un bun orator, iar gafele cumva il fac sa para uman. Si are notorietate. Pana la urma au fost multi candidati in primeries, democratii l-au considerat cel mai capabil sa-l invinga pe actualul presedinte. Si candidatii nu poti sa-i scoti din joben, trebuie sa iasa singuri in fata dornici de a-si incerca sansele, sa se evidentieze. Spre exemplu, de curand, s-a evidentiat guvernatorul New-York-ului, dar la momentul respectiv nu prea avea sanse si nici nu a candidat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la fel ca si fortele de politie. imprevizibile si periculoase. problema e ca ei nu prea ar avea voie, nici sa fie imprevizibili, nici periculosi.

 

e vorba de un conflict escalat, si e prea usor sa arati cu degetul intr-o singura directie

In fine, tu cunoști mai bine poliția americană, și regulile ei, eu nu trăiesc acolo. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/testamentul-lui-trump-si-mana-lui-dumnezeutestamentul-lui-trump-si-mana-lui-dumnezeutestamentul-lui-trump-si-mana-lui-dumnezeutestamentul-lui-trump-si-degetul-lui-dumnezeu.html

Este un articol care merita citit. Eu l-am citit cu mare atentie.

O sa intelegeti mai bine parerile si fricile autoarei subiectului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...