Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

Andacos si daca murea Trump si devenea presedinte Pence nu era tot o impunere?

Cum adica America nu e pregatita! Au stiut exact ca au votat cu tandem Biden-Harris. Deci?

Una e decesul si una e sa te retragi...

 

Ma rog, repet, sunt speculatii, insa cu scenariul asta cocheteaza foarte multi.

 

Nu , nici eu nu cerd ca America e pregatita pentru o femeie presedinte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Glim, aia cu milioanele de mii, o vad ca o balba si nu confuzie.

Este extrem de dificil sa vb in public. Este extrem de greu cand fiecare vorba iti este cantarita...Unii oameni au dificultati in a fi pe scena, asta nu inseamna ca sunt prosti. Altii, exceleaza pe scena si, atat!

Eu nu m-am referit la chestia cu miloane-mii, m-am referit în general la confuziile care au fost remarcate de presă. Știu, de fapt îmi imaginez, că pentru o persoană care poate nu are darul vorbitului în public și mai suferă și de bâlbism, (chiar am scris într-un mesaj anterior că am citit despre el că suferă de așa ceva), un discurs poate fi o provocare la limită și mă feresc să ridiculizez ceea ce nu cunosc. Ceea ce am spus este că la nivel de discurs cel puțin, el e răul cel mai mic până la urmă față de T care știa foarte bine ce spunea atunci când jignea sau instiga.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se Votează o echipa: președinte/Vice președinte. Biden/Harris. Cei care Votează echipa o fac in cunoștința de cauza, nu se scoate vicepreședintele de pe mâneca...SURPRIZA!!!

 

Am dat exemplului lui Nixon care și-a dat demisia, nu JFK, care a fost asasinat. Precedent exista.

 

Poate sa mai dea pauza la speculații mai ales cind nu au niște cunoștințe elementare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum adică America nu e pregătită pentru o femeie președinte? Suntem în 2020 la o sută de ani de la acordarea dreptului la vot femeilor în această țară.

State puternice ale lumii au regine, președinte sau prim-ministre.

E ca și cum ai spune că Statele Unite sunt retrograde, ceea ce ar fi o insultă.

Nu au găsit încă o candidată potrivită, care să ralieze ambele tabere.

Dar o vor găsi la un moment dat.

Hillary a fost percepută ca arogantă, reprezentantă a establishment ului corupt, de o parte a electoratului. Nu i s- a "reproșat" că e femeie, ci altele.

 

Nu cred că democrații mizează că Harris va prelua mandatul lui Biden. Mai degrabă că se va prezenta candidatã la președinție în 2024. Totul depinde sigur de performanța ei ca vicepreședintă. Știu că rolul în sine e limitat, cred că ea va fi mai implicată decât alții, fie prin consiliere, apariții publice, opinii, etc.

Îi doresc mult succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Discursul de aseară a lui Biden a fost foarte bine primit de suporteri și de comentatori. Cel strigat în derâdere Sleepy Joe a arătat energie și entuziasm ( fougueux l- au numit presa de aici). Iar ideea discursului a fost cea necesară după alegeri într-o țară profund divizatá: reconcilierea.

 

Mesajul omului oranj, sub orice criticã. Delireazã, viseazä încã, cä a câștigat, vrea să țină America într-un limbo juridic indefinit.

Am citit că gineri-su care în același timp îi e consilier, l- a rugat să anunțe public acceptarea rezultatului. Fără succes bineînțeles. Mauvais perdant/sore loser.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

. Nu , nici eu nu cerd ca America e pregatita pentru o femeie presedinte.

 

nu ți se pare un deja-vu?! 
 

asa scriau și mulți despre Merkel și las ca 16 ani mai târziu nu ii găsesc înlocuitor, ca ea nu mai vrea 

[alcool]

 

—————-

 

dupa era T, America e pregătită la orice . 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...