Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

De Biden multi habar nu au avut ca a fost vice in perioada Obama!

Din dezinteres, ca el aparea foarte des in media, in fotogafii alaturi de Obama etc

Dar stii care e chestia? Era another old white dude (alt barbat alb si batran), ca toti ceilalti. Sexismul din noi ne face sa o observam mult mai usor pe ea [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din dezinteres, ca el aparea foarte des in media, in fotogafii alaturi de Obama etc

Dar stii care e chestia? Era another old white dude (alt barbat alb si batran), ca toti ceilalti. Sexismul din noi ne face sa o observam mult mai usor pe ea [:)]

O sigur,,,sa venim direct cu stampile.

 

O fi tv-ul nemtestc sexist! [:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un final extrem de adecvat pentru circul care a insemnat toata perioada in care a stat Trump in scaunul de presedinte: https://www.theguardian.com/us-news/2020/nov/09/four-seasons-total-landscaping-trump-gardening-merchandise [:D] - o conferinta de presa ciudata si aiurita la un centru de gradinarit, intre un sex-shop si un crematoriu. 

 

Iar aici e un interviu cu proprietarul sex-shop-ului despre conferința de presă a lui Rudy Giuliani :).

 

Pentru cei care n-au înțeles, evenimentul a avut loc undeva la periferia orașului Philadelphia și e cam cum stafful de campanie al unui candidat la prezidențiale ar face o conferință în București pe Valea Cascadelor sau în Cluj pe str. Câmpului :) (am luat două zone unde sunt magazine de materiale de construcții).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma intrebam o fi oare ultimul lucru pe care il diseca presa in era Trump? [:D]

 

Kamala Harris constat ca e mai prezenta pe ecranele nemtesti decit Biden, pina la ea nu am vazut vice predesinti atit de activi .

 

De Biden multi habar nu au avut ca a fost vice in perioada Obama!

Nici eu nu imi aminteam ca Biden  a fost  vicepresedinte.

Probabil ca atunnci la inceput s-a facut tam-tam pe chestia asta, dar apoi  inactivitatea lui l-a trecut in umbra.

Ca a  fost el in Romania habar nu mai aveam. E chestie de optiune personala cat  anume din stiri permiti sa-ti intre in amintire.

 

Cu Kamala e altceva. E prima femeie vicepresedinte. Si i se acorda o atentie deosebita si sporita, mai ales ca multe guri rele sustin ca ea va fi piua intai.

 

Pe mine ma deranjeaza ca la fiecare stire despre ea ni se aminteste etnicitatea ei. Chestiune care pe miine nu ma intereseaza. Si nici pe altii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-l amintesc perfect pe Biden ca vicepresedinte, imi amintesc chiar multe secvente cand cei doi erau impreuna, inclusiv la finalul mandatului cand Obama l-a decorat si Biden a mimat atata de bine surpriza! Cred ca a luat lectii de actorie, "sigur" nu stia ce urmeaza!  

Oricum, in vremea lui Obama mi s-a parut ca faceau echipa buna impreuna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca e un simbol: femeie + de culoare. Daca ar fi fost barbat de culoare nu s-ar fi vorbit (atita) despre el. Daca ar fi fost femeie alba la fel.

Stiu. Firesc ca stiu de ce.

Am  spus numai ca ma deranjeaza chestia asta.  Ca nu e facuta doar din sex si culoare.

E un om cu realizari. Si astea ar trebui sa primeze, in mod normal.

 

Dar, iata, a nu stiu cata oara  cand  era mai bine sa-mi tin gura. Decat sa primesc explicatii de parca as fi vreo rasista sexista care nu stie pe ce lume traieste mai bine tac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...