Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

am mai pus lista candva.  cateva sunt aici :https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_cable_news

 

ascultind stiri din ambele parti (liberale si conservatoare) poti sa iti faci cat de cat o idee pe unde ar putea sa fie adevarul.

 

 dar multor conservatori( politicieni, activisti, reporteri, personalitati etc...)  le sunt inchise conturile pe social media si/sau dati afara de la servici, inchise posturile, ponegriti la tv...

 

lumea urmareste ce spune: hannity,rush,gorka,savage,levin, ingraham,carlson,shapiro

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_American_conservatives

Gorka, despre care ne spune wikipedia si alte site-uri de stiri  ca este conservator si apropiat miscarii de extrema dreapta? 

 

Hannity has sometimes promoted conspiracy theories, such as birtherism, claims that the murder of Seth Rich was part of a conspiracy, and falsehoods about Hillary Clinton's health. Hannity was an early supporter of Donald Trump in the 2016 presidential election. Since Trump's election, Hannity has often acted as an unofficial spokesman for the President, criticizing the media, attacking the special counsel inquiry, and discouraging social distancing amid the COVID-19 pandemic.

 

 

Limbaugh has expressed controversial viewpoints on race, LGBT matters, feminism, and sexual consent. Limbaugh denies climate change and has supported U.S. military interventions in the Middle East.

 

In 2017, Ingraham was described by The New York Times as an "ardent nationalist". She is known for her strong support for Donald Trump. In 2014, she was a fierce critic of the immigration reform then proposed, and in 2014 Ingraham said that allowing more immigrant workers to come to the United States would be "obscene to the American experience". She opposed the proposed bipartisan 2013 US Senate comprehensive immigration reform plan. Ingraham has said that her influences include Ronald Reagan, Robert Bork and Pat Buchanan.

Ingraham has been described as "no stranger to generating controversy" by Variety, and as a "name-brand provocateur" by Politico. Business Insider has referred to Ingraham's on-air style as "wad[ing] into debates on racism and gun violence".[28]

In June 2019, Ingraham mocked reports that Trump had delayed his participation in D-Day commemoration activities to sit for an interview with her, strongly dismissing them as "patently false—fake news," despite video of the interview showing Trump saying, "These people are so amazing, and what they don't realize is that I'm holding them up because of this interview, but that's because it's you."

 

 

Asta am gasit la o prima cautare pe Wikipedia.  sunt 100% sigura ca o sa vii sa spui ca wikipedia e corupta si vanduta si mincinoasa.  

 

Dar mie imi suna ca si cum as veni eu sa spun ca stiu adevarul la tot ce se intampla in tara asta pentru ca ii urmaresc pe Gadea, Ciuvica, Badea, Rafai, Avram, Pieleanu ...  

 

Eu nu traiesc in SUA , nu ma intereseaza atat de mult incat sa stau sa caut informatii si site-uri alternative prin tenebrele internetului , dar impresia mea este, Michelle, ca traiesti intr-o bula  care iti alimenteaza teoriile conspirationiste , te hraneste cu minciuni si stiri false care iti alimenteaza panica, nationalismul, rasismul , xenofobia. 

 

Sincer, sper sa iti gasesti linistea si tu si ceilalti republicani care au impresia ca vine apocalipsa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

 lumea urmareste ce spune: hannity,rush,gorka,savage,levin, ingraham,carlson,shapiro https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_American_conservatives

 

Toti acești “iluștri” ii găsim la un loc pe FOX “News”....canal care Michelle in nenumărate rânduri a protestat vehement ca nu îl “consuma” dar ca are alte “surse”. 
 

Fox este o hazna de informații de multe ori false, poze manipulate, teorii conspiraționiste, rapoarte fără baza in realitate...un canal propagandist proprietatea lui Rupert Murdoch (care pana si el a ajuns la capătul răbdării cu Trump sa accepte realitatea ca a pierdut alegerile). 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fox_News_controversies

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 legile statului sunt mai importante si afecteaza populatia mai mult decat cele federale...asa ca T nu prea a putut sa faca multe pt california...atita timp cat avem conducatori democrati si cu agenda lor.

ce a facut T pt tara vezi daca te duci la websitul la casa alba.

Dar numai tu ai problemele astea? Ceilalți californieni sint ok cu ce se întîmpla in stat la ei? Iar dacă sint și ei nemulțumiți, de ce tot Votează democrații? Doar se știe ca numai prin vot se pot schimba lucrurile intr-o țara democrata. Apoi la toată urma te poți muta in alt stat, unde poate e mai ieftin de trăit. Eu așa as face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar numai tu ai problemele astea? Ceilalți californieni sint ok cu ce se întîmpla in stat la ei? Iar dacă sint și ei nemulțumiți, de ce tot Votează democrații? Doar se știe ca numai prin vot se pot schimba lucrurile intr-o țara democrata. Apoi la toată urma te poți muta in alt stat, unde poate e mai ieftin de trăit. Eu așa as face.

nu sunt ok...multă lume e sătulă pana peste cap, de democratii de aici. 
Sincer nu știu exact cum de ies democratii de vreo câțiva ani. 
 

Știu ca se semneaza njdemii de petiții sa dea jos guvernatorul, alegerile am auzit ca au fost fraudate de câțiva ani, s au dat legi care ii favorizează și ajuta la alegeri, mexicanii voteaza democrați ca sa le fie lăsate rudele in țara,  deci republicanii nu pot sa fie aleși din multe motive...

 

Vrem sa ne mutam de câțiva ani, dar sotul meu e f limitat datorită domeniului in care lucrează plus ca se apropie de pensie nu vrea sa se ducă unde e plătit la jumătate. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[, dar impresia mea este, Michelle, ca traiesti intr-o bula care iti alimenteaza teoriile conspirationiste , te hraneste cu minciuni si stiri false care iti alimenteaza panica, nationalismul, rasismul , xenofobia. Sincer, sper sa iti gasesti linistea si tu si ceilalti republicani care au impresia ca vine apocalipsa.

Laura asta e doar impresia ta... dar tine cont ca peste 70 de milioane l au votat pe T si sa nu crezi ca toti sunt rasiști , xenofobi...și ca toti republicani și pro-T trăiesc in bula și sa hrănesc cu teorii conspiraționiste. Viitorul poate ne va confirma și va scoate la suprafața adevarul. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[, dar impresia mea este, Michelle, ca traiesti intr-o bula care iti alimenteaza teoriile conspirationiste , te hraneste cu minciuni si stiri false care iti alimenteaza panica, nationalismul, rasismul , xenofobia. Sincer, sper sa iti gasesti linistea si tu si ceilalti republicani care au impresia ca vine apocalipsa.

Laura asta e doar impresia ta... dar tine cont ca peste 70 de milioane l au votat pe T si sa nu crezi ca toti sunt rasiști , xenofobi...și ca toti republicani și pro-T trăiesc in bula și sa hrănesc cu teorii conspiraționiste. Viitorul poate ne va confirma și va scoate la suprafața adevarul.

 

Michelle, sper sa fiti bine, sa va fie bine, sa se aseze lucrurile pe un fagas normal.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, evident ca nu toti votantii presedintelui sunt la fel. Unii au votat conform ideologiei si ar fi votat orice candidat republican, altora le-a mers mai bine in mandatul presedintelui Trump, altii pur si simplu vad in el un lider puternic pentru ca pare ca se razboieste cu toata lumea, dar sunt si rasisti, conspirationisti, etc. pe acolo. Ca sunt si din astia nu e o problema, problema e ca sunt incurajati in mod tacit. Presedintele, mai ales, dar si liderii republicani nu s-au pronuntat vehement impotriva white suprmacistilor si a conspirationistilor Qanon. Faptul ca 2 conspirationisti Qanon au intrat in Congres imi pare uimitor si incredibil de penibil. Vine acum duamna Marjorie din Georgia, conspirationista Qanon, sa se lupte cu mastile in congres. Poate ca in afaceri, lipsa de scrupule e buna, dar nu si cand ajungi la conducerea tarii. Pana si a impinge ideea ca alegerile au fost furate, desi, nici dupa mai bine de 3 saptamani, nu au venit cu dovezi,  e tot o modalitate de a pune castigul mai presus de orice si e un drum periculos care poate duce spre dictatura.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camellia rasiști, xenofobi și idioți  sunt indiferent de culoarea  politica ... sa nu imi spui ca printre democratii, independenți etc nu sunt... 

si aici nu am vrut sa vb de mine, ca eu pana  la urma sunt sunt ok, dar de situația  generală din stat și de ce cred ca daca într-un stat condus de democrați situația nu merge bine nu am speranțe ca va fi bine intr-o țara condusă in totalitate de democrați. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pana si a impinge ideea ca alegerile au fost furate, desi, nici dupa mai bine de 3 saptamani, nu au venit cu dovezi, e tot o modalitate de a pune castigul mai presus de orice si e un drum periculos care poate duce spre dictatura.

 

Nu știu de unde ai luat ideea ca nu sunt dovezi când eu am văzut cu ochii mei martori de la Secțiile de votare care spuneau in fata comisiei despre fraudele care le au văzut cu ochii lor... și asta e doar un singur exemplu.... sunt f multe dovezi.

ca in orice proces e nevoie de timp. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...