Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Neadevarat. Hillary a acceptat înfrângerea a doua zi (conceded). Obama l-a invitat imediat la Casa Albă sa discute transferul. Trump a menționat asta in speech-ul de la inaugurare. “Donald Trump is going to be our president,” she [Hillary] said. “We owe him an open mind and the chance to lead.” The next day, President Barack Obama, who had portrayed Trump as an existential threat to the nation, invited the president-elect to the White House and visited with him in the Oval Office. Obama’s aides offered help to Trump’s incoming staffers. “My number one priority in the coming two months is to try to facilitate a transition that ensures our president-elect is successful,” Obama said. During his inaugural address, Trump thanked Obama and his wife, Michelle, “for their gracious aid throughout this transition” and called them “magnificent.” https://apnews.com/article/election-2020-joe-biden-donald-trump-coronavirus-pandemic-elections-e9f1167a204dbfa51fb38608677fac70

Spune poveștile astea, altora care nu știu [:-@] ... poate te cred....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spune poveștile astea, altora care nu știu [:-@] ... poate te cred....

Ori minte Trump acum ori a mintit atunci. Sau minte tot timpul (are in palmares peste 25,000 de minciuni spuse public). https://www.inputmag.com/culture/fact-checkers-cant-keep-up-with-trumps-growing-lie-count-25k

 

"Every four years, we gather on these steps to carry out the orderly and peaceful transfer of power, and we are grateful to President Obama and First Lady Michelle Obama for their gracious aid throughout this transition. They have been magnificent."

 

http://interactive.nydailynews.com/project/trump-inauguration-speech/

 

"Four years ago today, a seemingly gracious Donald Trump accepted an invitation to the White House from President Barack Obama in order to "facilitate a transition that ensures our president-elect is successful."

Obama invited then-Republican President-elect Trump to the Oval Office on November 10, 2016, alongside soon-to-be first lady Melania. Hours earlier, Democratic candidate Hillary Clinton told her supporters, "Donald Trump is going to be our president. We owe him an open mind and the chance to lead.""

 

 

Trump e filmat cu Obama in fata jurnalistilor pe 10 noiembrie. 

 

https://www.newsweek.com/flashback-2016-obama-invites-president-elect-trump-oval-office-facilitate-transitioncome-1546455

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil îți irosești energia când îți adresezi mesajele mie... nu ai ce sa imi spui nou , ce sa imi dovedești...
Și tu și eu știm f bine ce s a întâmplat in ultimii 4 ani, cine a stat in spatele acestor evenimente... cât de adânca și răspândită e corupția și minciuna  in toate domeniile și la toate nivelurile.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil îți irosești energia când îți adresezi mesajele mie... nu ai ce sa imi spui nou , ce sa imi dovedești...

Și tu și eu știm f bine ce s a întâmplat in ultimii 4 ani, cine a stat in spatele acestor evenimente... cât de adânca și răspândită e corupția și minciuna  in toate domeniile și la toate nivelurile.

am pus link-ul pt video. Georgia, US, 2020

https://www.msn.com/en-us/video/news/georgia-election-official-someones-going-to-get-killed/vi-BB1bxzbq

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil îți irosești energia când îți adresezi mesajele mie... nu ai ce sa imi spui nou , ce sa imi dovedești...

 

Când un user citează alt user nu înseamnă neapărat că i se adresează sau că vrea să îl convingă de ceva anume. Poate doar vrea să prezinte o altă versiune a unei informații, în acest caz - fapte care au fost relatate la vremea respectivă sau au rămas înregistrate în format video. Doar subiectul nu a fost deschis pentru a fi prezentată doar versiunea care convine autorului, când deschizi o dezbatere e normal să apară păreri și surse de informare diverse, fiecare decide cât de credibile sunt.

De asemenea, nu cred că printr-un subiect pe forum cineva încearcă să formeze/schimbe convingerile altcuiva, doar le expune pe ale sale.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, Letitia, ceea ce am vrut eu sa zic ca situatia de acum nu e similara cu cea de acum 4 ani. Hilarry Clinton a urmat protcolul, sa zic asa, a sunat si l-a felicitat pe presedintele Trump chiar in noaptea alegerii si ulterior si-a recunoscut infrangerea in public. Doar ca nu si-a asumat responsabilitatea. Cred ca e destul de diferit de a nu-ti recunoaste infrangerea. In plus, tranzitia s-a desfasurat normal, cu politetea traditionala prezenta.

 

Pe de alta parte, Rusia a intervenit in alegerile prezidentiale din 2016, e concluzia mai multor investigatii facute chiar de republicani. In schimb, A.G. Barr a declarat de curand ca nu a gasit dovezi de frauda in masa.

 

Michelle, tot vorbesti ca si cum noi ceilalti am avea acces la aceleasi informatii ca si tine, nu prezinti niciun context, nu prezinti susrsele informatiilor tale.Am o singura nelamurile, de ce sunt aceste surse de informatie mai credibile decat cele raditionale, cele cunoscute tuturor?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu e similară cu sensul ca Obama a părăsit casa albă imediat, dar democrații și fanii lor l-au faultat pe Trump din prima zi după ce fost ales, timp de 4 ani. Deci sa nu te aștepți sa vezi liniște și pace timp de 4 ani de acum înainte. Și nu, nu exista dovezi ca rușii au interevenit alegeri. Dacă existau îl demiteau pe Trump in timp ce era președinte.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu e similară cu sensul ca Obama a părăsit casa albă imediat, dar democrații și fanii lor l-au faultat pe Trump din prima zi după ce fost ales, timp de 4 ani. Deci sa nu te aștepți sa vezi liniște și pace timp de 4 ani de acum înainte. Și nu, nu exista dovezi ca rușii au interevenit alegeri. Dacă existau îl demiteau pe Trump in timp ce era președinte.

 

Sunt de acord cu tot ce ai scris tu, din greseala am dat negativ!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Când un user citează alt user nu înseamnă neapărat că i se adresează sau că vrea să îl convingă de ceva anume. Poate doar vrea să prezinte o altă versiune a unei informații, în acest caz - fapte care au fost relatate la vremea respectivă sau au rămas înregistrate în format video.

 

Asta doar cind ne convine, cind nu ne convine citatul este interpretat ca adresare directa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...