Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 2 weeks later...

A vazut cineva dezbaterea Trump-Biden? Eu am inregistrat-o si o sa o vad azi, dar am auzit ca a fost o rusine nationala! Biden a fost all over the place. Pina si cei mai vajnici sustinatori au capotat. Ce nerusinati democratii, sa participe la alegeri cu o paiatza! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am urmărit…a fost patetic, o pierdere de timp - cum a spus si T. Nu a fost nimic nou, fost confirmat ce se știa.
T a reamintit de vremurile bune economic, a fost în control și respectuos.
B pierdut în spațiu, incoerent abia a fost înțeles ce spune, s-a pierdut în milioane trilioane, minciuni , exagerări, jigniri.

Acest “președinte” conduce și reprezintă țara în lume , semnează tratate etc…etc…

Lumea nu crede ca e adevărat … și se întreabă cine de fapt conduce țara.
La sfârșit a fost dus de mână de nevasta.

Greu de crezut cum cineva poate să voteze pt acest individ și nu era mai grozav nici acum 4 ani.

Se spun multe, cum ca asta a fost set up doar ca să pună pe altcineva. Candidat ar fi guv Calif … a distrus un stat, sigur reușește să distrugă și o țară. Madam H și Obm nu au șanse .
Mulți nu cred ca cei 2 vor candida , se vehiculează f multe scenarii pt următoarele 5 luni. Sper ca Rep să aleagă un VP bun, Carsn si Vivk sunt fav.

Dem nu au nici președinte, nici VP… și tara la pămînt . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut fragmente care îl pun în lumină nefavorabilă. A avut o zi proastă și și- a arătat vârsta și vulnerabilitatea fizică.

În schimb, astăzi a vorbit la un miting de campanie și era într-o formă de zile mari. 

 

Consider că trebuie să se retragă, are probleme evidente fizice și cognitive. Se spune că are Alzheimer.

Americanii merită un președinte sănătos fizic și mintal, ceea ce îi exclude pe ambii candidați.

Desigur, Trump nu se va retrage în veci. Sper ca democrații să găsească în al 12-lea ceas un succesor valabil pentru Biden, care să-l bată pe bufonul dement.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am văzut fragmente care îl pun în lumină nefavorabilă. A avut o zi proastă și și- a arătat vârsta și vulnerabilitatea fizică. În schimb, astăzi a vorbit la un miting de campanie și era într-o formă de zile mari.

După performanța de ieri a trebuit să-i schimbe doza.

 

Tu chiar crezi ce spui?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut fragmente care îl pun în lumină nefavorabilă. A avut o zi proastă și și- a arătat vârsta și vulnerabilitatea fizică.

În schimb, astăzi a vorbit la un miting de campanie și era într-o formă de zile mari. 

 

Consider că trebuie să se retragă, are probleme evidente fizice și cognitive. Se spune că are Alzheimer.

Americanii merită un președinte sănătos fizic și mintal, ceea ce îi exclude pe ambii candidați.

Desigur, Trump nu se va retrage în veci. Sper ca democrații să găsească în al 12-lea ceas un succesor valabil pentru Biden, care să-l bată pe bufonul dement.

[:-)))] asta-i declarația anului! Fleur, cred ca numai Jill mai crede asta. Pina și cei mai de stinga susținători l-au lăsat din brațe ca și-au dat seama ca e prea embarrassing sa continue să-l susțină, 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu comentez ce am văzut și auzit. La mitingul de campanie, în absența presiunii, a vorbit și s- a manifestat normal.

Eu îl respect pe Biden și mi- e greață de gerontofobie.

Pe de altă parte, recunosc că trebuie să se retragă, pentru că are evidente probleme fizice și cognitive, este fragil și starea lui este imprevizibilă, poate avea zile bune și zile proaste. Americanii au nevoie de un președinte sănătos 24/24.

Sper să se găsească un succesor democrat în timp util să câștige încrederea americanilor și președinția.

 

La Trump buba este la cap, are nevoie de o doză de cal. ZILNIC. La el sănătatea mintală este principala problemă, a doua mică problemă fiind că e un infractor condamnat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la opinia lui Valeriu Nicolae, pe facebook:

 

"Am văzut dezbaterea pentru președintele SUA. A fost ca un banc cu un senil și un sonat care s-au întâlnit la CNN. Calul lui Șoșoacă ar fi un președinte mai bun decât oricare dintre ei. Măcar ăla e predictibil și nu ar avea cum să introducă codurile nucleare. Cum a ajuns SUA în halul ăsta în care doi oameni (care ambii par mult mai potriviți pentru tratamente medicale foarte serioase ) au ajuns să fie opțiunile pentru cea mai importantă poziție în lume e o întrebare care ar merita mult mai multă dezbatere. Dacă cea mai promovată democrație din lume duce la rezultatul ăsta sigur e ceva ce americanii fac foarte greșit."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...