Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

 

 

Wow! Dacă au văzut ca nu-l pot bate la alegeri în mod democratic, s-au gindit să-l împuște! BREAKING NEWSShots fired at Donald Trump rally in Pennsylvania as former president is seen with blood across his face
Cine "s- au gândit"? Autorul a fost identificat, e un puști care ar fi votat anul ăsta prima oară. Insul ar fi fost înscris în partidul Republican, dar ar fi donat niște sume simbolice și pentru democrați. Deranjat mintal, evident.

 

Îmi pare rău pentru T. Din păcate, asta face parte din " riscurile meseriei" de candidat la prezidențiale într- o Americă profund divizată și în care armele sunt la îndemâna oricărui psihopat. Situație la care Trump a contribuit prin susținerea deschisă a lobby-ului industriei. Nu el sugera să poarte fiecare profesor armă la brâu după împușcarea unei profesoare de către un copil de 6 ani sau după încă un mass shooting într- o școală? În orice caz, securitatea la mitingul respectiv a fost de cacao.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cine "s- au gândit"? Autorul a fost identificat, e un puști care ar fi votat anul ăsta prima oară. Insul ar fi fost înscris în partidul Republican, dar ar fi donat niște sume simbolice și pentru democrați. Deranjat mintal, evident.

 

Îmi pare rău pentru T. Din păcate, asta face parte din " riscurile meseriei" de candidat la prezidențiale într- o Americă profund divizată și în care armele sunt la îndemâna oricărui psihopat. Situație la care Trump a contribuit prin susținerea deschisă a lobby-ului industriei. Nu el sugera să poarte fiecare profesor armă la brâu după împușcarea unei profesoare de către un copil de 6 ani sau după încă un mass shooting într- o școală? În orice caz, securitatea la mitingul respectiv a fost de cacao.

 

Leftistii care cred in “cine nu-i cu noi e împotriva noastră” și trebuie eliminați. Inca nu-i clar ce e cu individul ala și de cine a fost manipulat, dar se va afla.

 

nu știu de ce meserie vorbești, ca nu-mi amintesc sa fi atentat cine va viața lui Biden, da îmi place cum blamezi victima. Nah, dacă lui Trump i-a trebui presidentie, acu sa tragă ponoasele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E trist, e dureros unde s-a ajuns.

Nu se știe dacă vom afla vreodată adevărul, adevărat.
Da poate a fost doar un atacator bolnav mental care a tras cu arma DAR de 10 ani presa, politicienii, actorii, etc etc tot ataca acest om.

Nu știu cat de orb poate sa fie cineva, sa nu vadă asta .
Presa e cat se poate de vina pt da a invitat la violență și a dus la o diviziune  adinca , cu minciunile scoase

 

La fel și politicienii corupți și fără scrupule, pe fatza, in direct au îndemnat lumea la violență… de nenumărate ori. 
 

De 10 ani în denigrează, îi atacă reputația, familia, vor să-i ia afacerile, sa nu mai aibă bani de campanie, să-l bage la pușcărie, să îi ia protecția… câte și mai câte.

 

Numai Dumnezeu îl poate tine să reziste la atitea..pt ca  e inuman ce se întîmplă . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e riscul meseriei, e pericolul care îl provoaca cand nu face jocurile altora. Normal ca și-a semnat sentința când:

1.si-a anunțat candidatura din nou

2.acum o lună a spus ca da toate dosarele pe fata ( kenedy, 9-11, insula Ep, J6)

3.vrea sa elimine anumite taxe de la fed res

4. deporteze ilegalii pe care democratii vor să-i facă alegători oficiali. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Greu de spus ce va mai fi. 
Se spune ca asta a fost doar inceputul ultimei etape și se va continua  cu mizeriile astea… pt ca nu poate sa fie lasat sa câștige.. chiar ei ( politicienii  etc) au spus-o de fff multe ori în direct…
 

Posturile de tv nici nu au dat info despre atentat, lumea a aflat de pe X. Apoi au inceput sa o scalde, acum îl scot tot pe el vinovat .

Nimic nou… e de așteptat!

Păcat ca s-a ajuns aici iar lumea e cat se poate de divizată… dar sunt și mulți care au început să vadă adevărul ca e izbitor in ochi. 

bottom line, Dumnezeu e în control, în El ne punem încrederea când ce se întîmplă e mai presus de forța omenească și  ne rugăm să aibă milă de noi, de țara asta. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Riscurile meseriei de candidat, politician, președinte, evident, cu cât funcția e mai înaltă și vizibilă, cu atât riscul de atentate e mai mare. 

În lumea asta nebună, orice politician de oriunde e expus la acest risc (vezi fostul prim ministru al Japoniei, în țara cea mai sigură, nu?), dar și riscul crește proporțional cu ușurința accesului la arme. Mi se pare logic.

 

Oricum, securitatea la acest miting a fost CATASTROFALĂ, au fost avertizați de oameni care l- au văzut pe individ pe acoperiș și nu au făcut nimic. Ca să nu mai vorbim că acea clădire și acel acoperiș trebuiau securizate, cu prezența securității acolo și în orice punct în raza de acțiune a unei arme. Atât de catastrofală, încât ne pune pe gânduri.

După atentat, au ajuns foarte rapid la atacator și l- au ucis. Probabil nu au avut încotro, dar nu mă pot împiedica să mă gândesc de ce atentatorii sunt sistematic uciși și nu arestați, o fi chiar imposibil să fie imobilizați, și interogați.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat de curând B va renunța, nu mai are șanse. Să vedem vine îi va lua locul.

 

alegere bună a lui T pe poziția de  VP.

speram sa fie Vivk … dar și JD e ok, stie nevoile tarii.

E tânăr, a fost  crescut de mamă singură cu adicție,  e fost marine, studii la Yale, politician doar de câțiva ani. Nevastă indianca … nu poate să-l facă rasist. 
A scris o carte despre viața lui și prin ce a trecut care a fost best seller și s-a făcut și film.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E trist, e dureros unde s-a ajuns.

Nu se știe dacă vom afla vreodată adevărul, adevărat.

Da poate a fost doar un atacator bolnav mental care a tras cu arma DAR de 10 ani presa, politicienii, actorii, etc etc tot ataca acest om.

Nu știu cat de orb poate sa fie cineva, sa nu vadă asta .

Presa e cat se poate de vina pt da a invitat la violență și a dus la o diviziune  adinca , cu minciunile scoase

 

La fel și politicienii corupți și fără scrupule, pe fatza, in direct au îndemnat lumea la violență… de nenumărate ori. 

 

De 10 ani în denigrează, îi atacă reputația, familia, vor să-i ia afacerile, sa nu mai aibă bani de campanie, să-l bage la pușcărie, să îi ia protecția… câte și mai câte.

 

Numai Dumnezeu îl poate tine să reziste la atitea..pt ca  e inuman ce se întîmplă . 

 

 

De ce ar iubi si proteja Dumnezeu un om atat de vicios si plin de pacate ? Un om care a inselat, a mintit, un om vanitos pana la narcisism, avid de putere si de bani, un om care uraste alti oameni ? De ce nu ar avea Dumezeu alta treaba mai buna de facut? Ti-ai pus macar o secunda intrebara daca nu cumva idolatrizezi un om al diavolului? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat de curând B va renunța, nu mai are șanse. Să vedem vine îi va lua locul.

 

alegere bună a lui T pe poziția de  VP.

speram sa fie Vivk … dar și JD e ok, stie nevoile tarii.

E tânăr, a fost  crescut de mamă singură cu adicție,  e fost marine, studii la Yale, politician doar de câțiva ani. Nevastă indianca … nu poate să-l facă rasist. 

A scris o carte despre viața lui și prin ce a trecut care a fost best seller și s-a făcut și film.

Am inteles ca asta l-a facut cu ou si cu otet pe Trump, ani intregi. Acum e VP? Daca e "spion" democrat sau rus? Isi cam schimba parerile ca pe chiloti! 

 

 

MILWAUKEE, July 15 (Reuters) - Eight years ago, in the lead-up to the 2016 presidential election, J.D. Vance was a bitter critic of Donald Trump.
Publicly, he called the Republican presidential candidate an "idiot" and said he was "reprehensible." Privately, he compared him to Adolf Hitler.
But by the time the former president tapped Vance to be his running mate on Monday, the Ohio native had become one of Trump's most ardent defenders, standing by his side even when other high-profile Republicans declined to do so.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

El ca și mulți alți republicani au fost împotriva lui T dar macar a avut curajul să recunoască ca anii de președinție, politica și principiile lui T l-au făcut să-și schimbe părerea, să recunoască ca l-a judecat greșit. 

Lumea cel puțin acum s-a convins ca T va lupta pt această țară până va închide ochii. 

Daca Dumnezeu ne va ajuta, T și V for conduce din Nov, iar America si tot restul lumii va fi a better place. 

A trebuit să trecem prin întuneric ca să putem aprecia lumina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...