Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

De ce ar iubi si proteja Dumnezeu un om atat de vicios si plin de pacate ? Un om care a inselat, a mintit, un om vanitos pana la narcisism, avid de putere si de bani, un om care uraste alti oameni ? De ce nu ar avea Dumezeu alta treaba mai buna de facut? Ti-ai pus macar o secunda intrebara daca nu cumva idolatrizezi un om al diavolului?

Daca ai fi citit Biblia ai fi stiut ca Dumnezeubne iubește și protejează pe toți indiferent de păcate. Și nu conteaza un păcat sau un milion tot “păcătoși ne numim” E cineva fără păcat, ca să fie ales președinte?

Ai vreo recomandare? 
Tu chiar tot mai asculți la mass media … și le crezi minciunile ? 

T dacă  nu ar fi avut bani și influență fii tu sigură ca nu ai mai fi auzit de el. Au încercat să-i ia și banii, sa îl ponegrească, să-i ia influența … doar ca să-l îngenuncheze să nu își urmeze campania.

S-a dovedit … și un orb a putut să vadă asta . 

 

Se pare ca Dumnezeu are un plan cu el, îl apără și îl folosește să ajute țara asta…. si când America prosperă , o sa le meargă bine și altor tari.

 

 

ps. my Jesus is my God, my Lord and my Savior.

Idolul tău care e?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Omul lui Dumnezeu, planul lui Dumnezeu, T salvatorul Americii si (uau! ) al lumii. T facand lumea  a "better place".  Michelle, din toate randurile tale transpare fanatism 'next level'.  Cred ca e cumplit de nesanatos sa vezi un politician  ca pe un Mesia, trimisul lui Dumnezeu. Si pana la urma de cine trebuie sa saleveze T. America ? Cine o ataca?

 

 

Eu nu am idoli, am niste principii, niste valori, niste repere morale. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Omul lui Dumnezeu, planul lui Dumnezeu, T salvatorul Americii si (uau! ) al lumii. T facand lumea  a "better place".  Michelle, din toate randurile tale transpare fanatism 'next level'.  Cred ca e cumplit de nesanatos sa vezi un politician  ca pe un Mesia, trimisul lui Dumnezeu. Si pana la urma de cine trebuie sa saleveze T. America ? Cine o ataca?

 

 

Eu nu am idoli, am niste principii, niste valori, niste repere morale. 

 

exact ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu admiram/votam kamala, Biden/obama,  pe oricine. Toti au pacate, pe ei de ce nu ii sustinem? 
Si Biden a zis ca renunta , daca ii cere d zeu.

Dar pe bune, michelle, ai imigrat si tu de vreo douazeci  de ani si acum vrei sa faci america mare. Really ? 

Mie imi pare rau ca nu mai scrie nimeni din america pe la subiectul asta, sa avem si alte opinii, nu numai mizeriile scrise de michelle. Ca om/ crestin /femeie sa gandesri asa  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fi citit Biblia ai fi stiut ca Dumnezeubne iubește și protejează pe toți indiferent de păcate. Și nu conteaza un păcat sau un milion tot “păcătoși ne numim” E cineva fără păcat, ca să fie ales președinte?

Ai vreo recomandare? 

Tu chiar tot mai asculți la mass media … și le crezi minciunile ? 

T dacă  nu ar fi avut bani și influență fii tu sigură ca nu ai mai fi auzit de el. Au încercat să-i ia și banii, sa îl ponegrească, să-i ia influența … doar ca să-l îngenuncheze să nu își urmeze campania.

S-a dovedit … și un orb a putut să vadă asta . 

 

Se pare ca Dumnezeu are un plan cu el, îl apără și îl folosește să ajute țara asta…. si când America prosperă , o sa le meargă bine și altor tari.

 

 

ps. my Jesus is my God, my Lord and my Savior.

Idolul tău care e?

Daca dumnezeu avea vreun plan, nu ar fi lasat sa se intimple impuscatura in the first place..... In felul asta nu mai avea de ce sa il apere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, tu zici sa nu mai ascultam mass-media. In social-media (de unde se pare ca iti iei tu adevarul si lumina) e plin de teorii cu argumente ce par foarte plauzibile ca toata povestea cu atentatul a fost o inscenare pt a-l face eroul si martirul Americii. Ca de fapt s-a zgariat singur la ureche si gloantele au trecut departe de freza lui. Ar trebui sa ascultam de astea ? Sau numai teoriile care il declara omul lui Dumnezeu ?

 

Corupti, necorupti, cu agende proprii sau platiti, sunt jurnalisti care de-a lungul multor ani mi-au dovedit ca furnieaza stiri, informatii . Prefer sa ii citesc pe aia decat pe nea Costica ce scrie pe X sau pe facebook cand sta pe buda in fundul curtii si abereaza "adevaruri" numai de cei "alesi"  cunoscute. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daca dumnezeu avea vreun plan, nu ar fi lasat sa se intimple impuscatura in the first place..... In felul asta nu mai avea de ce sa il apere.

Letitia, nu știm de ce lasă Dumnezeu să se intimple, ce se întîmplă . Dar putem să vedem efectele importante rezultate în urma evenimentului.

 

De sâmbătă, țara un pic mai unită si a văzut ca poate să aibă un conducător, a văzut calitățile acestui om și a devenit mai evident ca B nu mai are șanse, am asistat la un miracol, am văzut cat de departe poate să ducă ura, am văzut corupția și mai evidentă etc… 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar de ce nu admiram/votam kamala, Biden/obama, pe oricine. Toti au pacate, pe ei de ce nu ii sustinem? Si Biden a zis ca renunta , daca ii cere d zeu. Dar pe bune, michelle, ai imigrat si tu de vreo douazeci de ani si acum vrei sa faci america mare. Really ? Mie imi pare rau ca nu mai scrie nimeni din america pe la subiectul asta, sa avem si alte opinii, nu numai mizeriile scrise de michelle. Ca om/ crestin /femeie sa gandesri asa [fri]

 

 

Cum să votez un președinte care nu are capacitate mentală și abia merge?

ori pe K care nu a făcut nimic absolut nimic pt tara. 
 

Cum sa votez pe cineva care lasă tara să fie invadată de milioane de ilegali care nu se știe cine sunt și aduc arme și droguri

stii câți tineri mor de fetanyl anual? Face B/ K ceva ? 
 

Cum sa votez pe cei care promovează policies care au dus la mărirea prețurilor și a taxelor, lumea abia mai face fatza . 
 

ori care pun steagul trans, ori ale altor tari  în locul celui american? 
 

care ignoră eforturile făcute de femei în sporturi și aduc bărbații să le ia locurile și recompensele. 

 

cum să votez în școli să învețe de trans, și sex etc … în loc de math și știința ? 

 

ori primesc la casa albă si îi ridică în slăvi pt curaj pe trans și nu pe veteranii care s-au sacrificat în războaie ? 
 

cum să votez pe cei care promovează război și nu fac nimic pt pace ? 

cand trimit banii în alte țări iar oamenii în țara asta dorm pe străzi

 

… dacă astea sunt mizerii pt tine … îmi pare rău…  dar întreabă pe oricine , astea sunt fapte dovedite, trăite. 
 

Cum să votez cu conștiința curată și ca femeie și creștin așa ceva ? Cum ? 
Spune tu… care din aceste afirmații sunt mizerii sau minciuni ?
Concret, dacă tot îmi ataci caracterul adu și ceva dovezi. 
 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...