Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la rascruce de drumuri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 901
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe de alta parte, ilegalii, pe care ii urasti din toata inima, sunt cei care fac muncile de jos, din fericire pentru USA. Chiar si tu ai facut apel la ei sa-ti care pamintul din gradina. 

Las-o deci mai moale cu ura asta, ca nu-ti shade bine ca femeie crestina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Omul lui Dumnezeu, planul lui Dumnezeu, T salvatorul Americii si (uau! ) al lumii. T facand lumea a "better place". Michelle, din toate randurile tale transpare fanatism 'next level'. Cred ca e cumplit de nesanatos sa vezi un politician ca pe un Mesia, trimisul lui Dumnezeu. Si pana la urma de cine trebuie sa saleveze T. America ? Cine o ataca? Eu nu am idoli, am niste principii, niste valori, niste repere morale.

 

Laura folosești termeni care nu îi cunoști. Dacă nu crezi în Dumnezeu, de ce îl aduci în discuție ?

 

Când un candidat la presedentie este atacat,  asta e un atac asupra Americii.

cetățenii sunt atacați, omorâți,  violați la drumul mare, asta e atac asupra țării 

 

tara e cotropită de cei intrați ilegal… chiar și cărțile de istorie îți spun ca se numește atac. 

 

Mii de tineri mor de overdoza de fetanyl adus in tara de peste hotare, asta e tot un atac.  

cand principiile democrației, libertatea și Constituția e sub atac , asta e un atac asupra țării 

 

… cate exemple sa iti mai dau, sa înțelegi ? Tu cum denumești aceste fapte ? 
Cand administrația care conduce tara da voie sa se intimple toate asta, tu ce părere ai ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura folosești termeni care nu îi cunoști. Dacă nu crezi în Dumnezeu, de ce îl aduci în discuție ?

 

Tu esti cea care pune mereu pe Dumnezeu si pe Trump in aceeasi propozitie. eu doar am sintetizat ce scrii tu.

Stii ce cred eu!? Ca de fapt Dumnezeu rade si cu fundu de aberatiile crestiopatilor republicani despre mare planuri pe care le are EL cu Trump, "salvatorul Americii si a universului". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daca dumnezeu avea vreun plan, nu ar fi lasat sa se intimple impuscatura in the first place..... In felul asta nu mai avea de ce sa il apere.

asta imi aduce in minte versetul din Genesis “Even though you planned evil against me, God planned good to come out of it. This was to keep many people alive, as he is doing now.”

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la stiri secvente din discursul lui T la conventia republicanilor. Povestea momentul atentatului, cum a simtit ceva si a dus mana dreapta la ureche " my hand was covered in blood". aaa... unde e in toate pozele de dupa atentat sangele care ii acoperea mana dreapta ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta imi aduce in minte versetul din Genesis “Even though you planned evil against me, God planned good to come out of it. This was to keep many people alive, as he is doing now.”

Da God asta n-are nici o putere asupra lui you? Unde era God cind you făcea răutăți? Sau god apare numai la sfirsit să ia laurii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da God asta n-are nici o putere asupra lui you? Unde era God cind you făcea răutăți? Sau god apare numai la sfirsit să ia laurii?

Letitia,

 

In Biblie vedem ca Dumnezeu pt interesele Lui si in planul Lui foloseste oameni la care noi nu ne gandim, oameni marginalizati, pacatosi...si pe care uneori ii schimba. 

De fapt asta e frumusetea credintei crestine, transformarea inimii oamenilor. 

 

Nu putem sa continuam sa judecam pe cineva  doar de ce a facut rau si sa ignoram binele, transformarile in timp, cu varsta si experienta, si sa nu-i aducem un pic de grace

 

Lumea crede ca T nu mai e cel de acum 20 de ani si considerand tot ce a facut bine in timpul mandatului si toate amanuntele dupa ...poate ar trebui sa primeasca un pic mai multa incredere...si chiar primeste.

 

Intrebarea ar fi valabila pt fiecare din noi, "Unde e Dumnezeu cand fiecare din noi facem rautati? "

Dumnezeu e mereu acolo unde trebuie sa fie, si totul se face cu vointa Lui si in concordanta cu planul Lui si pe fiecare din noi ne acopera cu grace/harul Lui  indiferent ca recunoastem sau nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am urmărit secvențe din convenția republicană. Știu că ăsta e stilul american și la democrați e probabil tot așa, doar cu alte vedete, dar mi s-a părut un circ în toată regula. Hulk Hogan și- a rupt vreo 10 tricouri de pe el, apoi Dana nu mai știu cum, luptător de nu știu de care l- a introdus pe marele om, nu înainte xa un moșulică mai în etate ca Biden să cânte I'm proud to be an American. Mare om care a apărut cu ditamai bandajul într- o poziție și echilibru bizar (mulți din public purtau și ei bandaj la ureche...) În prealabil apăruse și Melania, avansând singură pe covorul roșu, ca mireasa la nuntă, mai lipseau domnișoarele de onoare și marșul nupțial și copiii să arunce petale de flori. Discurs lacrimogen și ipocrit, mi s- a făcut

greață când a pupat casca pompierului căzut victimă

colaterală.

(Mic rezumat dacă nu ați urmărit)

 

În timpul ăsta, Biden e tot mai izolat la propriu (covid) și la figurat. Să- i dea Dumnezeu, că tot e pomenit cu foc aici, mintea cea de pe urmă!

Kamala și Michelle Obama ar fi amândouă în pole position. Cred că va fi K.

.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia,

 

In Biblie vedem ca Dumnezeu pt interesele Lui si in planul Lui foloseste oameni la care noi nu ne gandim, oameni marginalizati, pacatosi...si pe care uneori ii schimba. 

De fapt asta e frumusetea credintei crestine, transformarea inimii oamenilor. 

 

Nu putem sa continuam sa judecam pe cineva  doar de ce a facut rau si sa ignoram binele, transformarile in timp, cu varsta si experienta, si sa nu-i aducem un pic de grace

 

Lumea crede ca T nu mai e cel de acum 20 de ani si considerand tot ce a facut bine in timpul mandatului si toate amanuntele dupa ...poate ar trebui sa primeasca un pic mai multa incredere...si chiar primeste.

 

Intrebarea ar fi valabila pt fiecare din noi, "Unde e Dumnezeu cand fiecare din noi facem rautati? "

Dumnezeu e mereu acolo unde trebuie sa fie, si totul se face cu vointa Lui si in concordanta cu planul Lui si pe fiecare din noi ne acopera cu grace/harul Lui  indiferent ca recunoastem sau nu.

Deci e un manipulator Dumnezeul ăsta al tău! Și mai are și tot felul de interese! Trump pur și simplu a avut zile! N-a fost nici o intervenție divină implicată. Tu sigur poți crede ce vrei, dar asta nu înseamnă ca e adevărat. 

 

Marea majoritatea a americanilor vor law and order (politia repusa in drepturi), criminalitatea (droguri, homelessness ) redusă, taxe mici și imigrația ilegală stopată. Ori democrații sint prea liberali și progresivi sa faca asta, au dovedit-o cu virf si îndesat in ultimii 3 ani jumate. Sint prea ocupați sa se uite in gura minorităților gălăgioase, in loc sa plece urechea la majoritatea silențioasă. Deci nu e de mirare asa multi il votează pe Trump care a promis să facă toate astea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...