Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

A vorbit sora mea cu el astazi si a spus ca l-a inscris medicul de familie!Dar miine suna sa-l intrebe cind si cum.

 

Cind i-am spus sa-l inscriu eu si daca nu vrea , nu se duce, nu a vrut, ca sa nu cumva sa se lase cu consecinte , acum e greu de accesat platforma si de inscris si nu cred ca prin platforma se tine cont(momentan) de virsta lui...

Ba da, in momentul in care inroduci cnp-ul, aplicatia stie varsta celui ce se inscrie si daca are peste 65 de ani il accepta automat (daca sunt locuri libere in zona care te intereseaza)

 

Am vazut  o stire ca azi nu mai existau locuri libere in 31 de judete (s-a luat nr maxim de persoane ce se pot vaccina cu dozele ce exista in stoc sau sunt siguri ca le vor avea in stoc la momentul programarii) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ba da, in momentul in care inroduci cnp-ul, aplicatia stie varsta celui ce se inscrie si daca are peste 65 de ani il accepta automat (daca sunt locuri libere in zona care te intereseaza)

 

Am vazut  o stire ca azi nu mai existau locuri libere in 31 de judete (s-a luat nr maxim de persoane ce se pot vaccina cu dozele ce exista in stoc sau sunt siguri ca le vor avea in stoc la momentul programarii) 

Asa este, am incercat eu sa ma programez ieri si erau locuri doar in 6 sau 7 judete (Vrancea, Iasi, Bihor, Harghita si inca vreo 3). Ni s-a spus sa mai asteptam ca vor aparea locuri pentru martie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce imi doresc e sa nu existe anul viitor si un subiect "Jurnal de pandemie 2022". 

Fie sa dispara virusul (imunizare de turne, vaccinare), fie, daca va mai exista, sa fie in asa fel incat sa fie mai usor tratabil/ prevenit astfel incat sa nu mai produca pagubele si stresul de acum  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

in articol scrie doar ca in primele zile din lockdown numerele au crescut. ceeace e absolut normal, sunt infectii anterioare care se relevau de abia atunci. orice lockdown da rezultate cuantificabile in cifre in 14 zile si dupa aceea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

in articol scrie doar ca in primele zile din lockdown numerele au crescut. ceeace e absolut normal, sunt infectii anterioare care se relevau de abia atunci. orice lockdown da rezultate cuantificabile in cifre in 14 zile si dupa aceea.

Si totuși, in articol scrie ca in lockdownul anterior s-au văzut direct rezultatele, adică din primele zile. 
 

Professor of infectious disease dynamics at Imperial College Steven Riley said: "I would have expected in these data to have seen a pretty good downward trend if the lockdown was very effective… over a similar period in the first lockdown we did get a very clear signal of decline.

"The current lockdown is not nearly so effective as the first so I think it's partly that the lockdown isn't causing as much of a change in behaviour, but the findings are also consistent with this variant being more transmissible."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...