Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

 

Dana dar voi nu aveți varianta asta? Cum adică UK varianta de virus? La voi s-a terminat pandemia? O alta timpenie, ca sa zăpăcească lumea, ce are de călătorit cu treburi. Ca nu îmi închipui ca se înghesuie turiștii sa viziteze Germania acuma iarna.

 

ba da, este si la noi, insa probabil ca la voi e incidenta foarte mare cu varianta asta noua-omicron, de asta s-a dat denumirea asta.

 

Insa e aiurea ca desi esti vaccinat, tot trebuie sa stai in carantina 14 zile cind vii dintr-o asemenea zona!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia, bătrânii aceia sunt in spital probabil cu alte afecțiuni. Așa e și la noi, ii trimit înapoi in casele de bătrâni după test covid negativ, e musai Pt ca in valurile anterioare au dus covid așa in case de bătrâni, cei internați Pt alte afecțiuni au luat virusul in spital. 
 

La noi e plin spitalul, dar nu cu covid. E stare de îngrijorare însă Pt ca mulți din personalul medical sunt bolnavi și nu au înlocuitori. Nu covid, altele. Au făcut apel ca au nevoie de asistente, îngrijitoare și personal economic, plus cei care sa supravegheze bolnavi pe perioade de noapte. Medicii de garda trebuie sa elibereze locuri cât de mult pot. Al meu e fericit ca nu e de garda zilele astea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba da, este si la noi, insa probabil ca la voi e incidenta foarte mare cu varianta asta noua-omicron, de asta s-a dat denumirea asta.

 

Insa e aiurea ca desi esti vaccinat, tot trebuie sa stai in carantina 14 zile cind vii dintr-o asemenea zona!!!

Eu cred ca e mult prea tirziu și fără sens. E o chestiune de timp pina va sufoaca si pe voi. Deja e peste tot in Europa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, bătrânii aceia sunt in spital probabil cu alte afecțiuni. Așa e și la noi, ii trimit înapoi in casele de bătrâni după test covid negativ, e musai Pt ca in valurile anterioare au dus covid așa in case de bătrâni, cei internați Pt alte afecțiuni au luat virusul in spital. 

 

La noi e plin spitalul, dar nu cu covid. E stare de îngrijorare însă Pt ca mulți din personalul medical sunt bolnavi și nu au înlocuitori. Nu covid, altele. Au făcut apel ca au nevoie de asistente, îngrijitoare și personal economic, plus cei care sa supravegheze bolnavi pe perioade de noapte. Medicii de garda trebuie sa elibereze locuri cât de mult pot. Al meu e fericit ca nu e de garda zilele astea. 

Da, cu alte afecțiuni erau in spital, probabil afecțiuni grave. Cum or sa fie tratati dacă ii externează? Deodată nu mai au nevoie de îngrijire medicală? Eu asta nu pricep. Așa a fost și la noi la începutul covidului. I-au externat fără sa ii testeze, ca oricum nici nu erau teste suficiente. Foarte nasol.

 

Și la noi sint spitalele pline cu tot felul de alte boli, așa e in fiecare iarna. Nasol ca iarăși sint aminate tratamente si operații importante, in așteptarea valului de covidioti plus ca se da bătăi cu boosterul. In continuare cred ca Suedia are cea mai buna strategie covid din lume. As vrea modelul suedez si aici. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...