Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

 

 

Ok, inteleg ca au cazuri multe omicron. In afara ca ies multe la numaratoare, sunt multe cazuri grave? Ca pana la urma asta e esenta, cat de grav e, nu ca sunt multi la numar.

 

Deocamdata nu sunt așa mulți, dar după cum se știe spitalizarea oglindește cazurile de acum 2 săptămâni. Ei se așteaptă ca in Ianuarie sa fie vârful infectiei, deci urmează sa fie tot mai încărcat sistemul sanitar probabil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am de gind sa fac cit de multe vaccinuri trebuie pina apare un vaccin care sa ma faca imuna, sau medicamente care sa ma vindece in caz ca fac covid. Nu o fac pentru pasaportul verde ci pentru mine. Mi-e mai frica de consecintele covidului decit de vaccin.

 

La noi spuneau ca jumatate din cei in spital cu omicron venisera la spital pentru alte afectiuni si abia dupa ce au fost testati au aflat ca au si covid. Deci sa speram ca varianta asta e mai blinda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne vom vaccina pina se stinge pandemia!Asta si datorita nevaccinatilor.Unii care nu pot ca nu au posibilitatea-vezi taril sarace, altii ca nu vor.

 

Am inteles ca vaccinul ruesesc a primit dreptul de a fi folosit pe piata...sa vedem acum ce motive mai gasesc antivaccinistii.

Nici aia din tari sarace nu vor! Se arunca vaccinuri la canal! Cica fac bogatii experimente pe ei! [alcool]

 

Dar de ce crezi ca anti vaccinistii vor fi fani vaccine rusesti? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai ce am de alaltaieri 3 doze de vaccin, Am avut si un covid intre ele, inainte de booster, forma aproape neobservabila (nu mi-a iesit la test rapid, PCR nu am facut, dar nu am iesit, cred ca era si cantitate virala f mica, nu mi-a curs decat putin nasul si m-a durat capul, exact ca la o raceala obisnuita din zecile pe care le-am avut in decursul vietii - vaccinul si-a facut treaba; apoi inainte de booster, m-am trezit cu muuulti anticorpi, de aia l-am mai si amanat). Acum ce sa mai zic, eu sunt la fel in continuare, cu masca  si toate cele, insa nu mai sunt speriata de bombe ca acum 1 an, stiu cum sa ma apar si stiu sa am grija cand racesc sa ma feresc. Desi, la 3 doze + o boala f usoara, cred ca si virusul se sperie acum de mine daca ma vede, nu mai vine :))) 

Daca mai apare si tratamentul (de care nu am mai auzit nici eu nimic) va da roade.... gata inca un instrument de oprire a pandemiei si a haosului in care am intrat de 2 ani incoace.

Eu am de gind sa fac cit de multe vaccinuri trebuie pina apare un vaccin care sa ma faca imuna, sau medicamente care sa ma vindece in caz ca fac covid. Nu o fac pentru pasaportul verde ci pentru mine. Mi-e mai frica de consecintele covidului decit de vaccin.

 

La noi spuneau ca jumatate din cei in spital cu omicron venisera la spital pentru alte afectiuni si abia dupa ce au fost testati au aflat ca au si covid. Deci sa speram ca varianta asta e mai blinda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...