Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Buna dimineata si la multi ani!

 

La multi ani de 2 ori!

 

Pentru Florin, Florina si absolut toate florile ce coloreaza viata noastra pe Ghetar, pe Pamant, viata copiilor nostri, prietenilor, amicilor.

 

La multi ani tuturor pinguinilor oriunde ati fi!

Cu flori de mar printre pene sa ne sarbatorim si sa avem o zi minunata si o saptamana si mai si.

 

post-3916-0-47267000-1619332750_thumb.jpg

 

Urmeaza o saptamana luminata ce vine cu optimism si incredere.

Un nou capitol in viata noastra.

Destindere, mici bucurii, de ce nu? Chiar daca pe moment nu pare, pana la urma totul se rezolva. Prin crispare si incordare totul se pierde.

 

Bucuria cea mai importantă e bucuria de a te bucura de o altă bucurie, fie ca e a ta, fie a celorlalti. E o bucurie pura,  e bucuria bucuriei.

 

Ma voi bucura pentru toti.

Si va voi da un pic din bucuria mea de azi:

 

post-3916-0-67441500-1619332795_thumb.jpg

 

Narcisele albe sunt florile mele preferate.

 

Va doresc sa va gasiti si voi florile voastre albe.

post-3916-0-47267000-1619332750_thumb.jpg

post-3916-0-67441500-1619332795_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri Silvi a fost la ziua unui prieten. Prietenul caruia i-am facut cadou acele carti. A fost impresionat, oau, nu i-a venit sa creada cate a primit. Cat m-am bucurat!

 

La intoarcere mi-a adus craite, zambile si narcise galbene.

 

Mi s-a umplut sufletul de miresme cand dimineata am coborat in sufragerie sa imi fac cafeaua.

 

Mai tarziu ma duc sa fac borsul de peste si pestele la gratar.

Si tot pe la ora pranzului ma voi bucura pentru papilele gustative ale Miannei care, probabil vor manca scrumbie la gratar (inca ma gandesc daca o sa ma bucur sau o sa o invidiez; cred ca se poate sa le fac pe ambele)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mai tarziu ma duc sa fac borsul de peste si pestele la gratar.

Si tot pe la ora pranzului ma voi bucura pentru papilele gustative ale Miannei care, probabil vor manca scrumbie la gratar (inca ma gandesc daca o sa ma bucur sau o sa o invidiez; cred ca se poate sa le fac pe ambele)

 

scrumbia a fost ieri

 

azi:

 

"Bors de peste fix ca in Delta

Somn si crap prajit sau la gratar, asa cum va pofteste inima, fie servit cu legume sote si trufe, fie cu mamaliga si sos de usturoi, mai pe traditional, asa...
Plachie de crap/ somn

Saramura de crap/ somn

Pentru cei mai norocosi dintre voi, plusam si cu niste carasi dulci, prajiti, cum doar rareori ati avut ocazia sa gustati..."
 
si un aperitiv - probabil  chiftele de peste, desi nu ma dau in vant dupa ele (celelalte variante fiind humus de peste sau tartar de peste, care nu-mi plac chiar deloc), fiindca oferta e ca cine comanda un meniu intreg primeste gratis sticla de vin
Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...