Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Casa cea noua incepe sa prinda forma. Are parter si etaj. Zilele astea vor pune placa peste etaj si mansarda dupa sarbatori. 

Nu apuc sa fotografiez casa in care locuim, sa o pun la vanzare, pt ca fac ordine intr-o parte si se face dezordine in alta parte. Nici lumina n-am ca lumea din cauza vremii inchise. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi Marc a fost la scoala sa faca poze pentru albumul de absolvire. S-a bucurat tare mult ca si-a intalnit colegii. Apoi au mai petrecut ceva timp in oras. Ei vor toti sa ramana in acelasi liceu. Optiunile vor diferi doar pe sectiuni -mate-info sau stiinte si la fiecare sectiune au bilingv germana, engleza sau franceza. Deci, daca vor reusi toti, vor ramane colegi, nu de clasa, dar in scoala. Marc vrea prima optiune stiinte bilingv germana si a doua stiinte bilingv engleza. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, succes pentru Marc. eu ii admir foarte mult pe toti cei care invata/stiu germana.

 

Mie mi-a placut foarte mult constructia casei. A fost ceva frumos, inedit, am invatat foarte mult. Imi amintesc cu placere cand s-a turnat placa peste etaj si s-a stricat betoniera si pana sa vina alta au udat cu frutun cu apa sa nu se intareasca cel deja pus si sa poate face priza cu cel nou.

 

Si pe tot parcursul constructiei mi se pareau foarte mici incaperile si le tot masuram cu pasul.

===

 

Am incercat sa urmaresc pe CBS Reality emisiunea Haunted Case Files.

Voi credeti in chestii de astea, fantome, spirite malefice?

 

Ati facut vreodata spiritism?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, succes pentru Marc. eu ii admir foarte mult pe toti cei care invata/stiu germana.

 

Mie mi-a placut foarte mult constructia casei. A fost ceva frumos, inedit, am invatat foarte mult. Imi amintesc cu placere cand s-a turnat placa peste etaj si s-a stricat betoniera si pana sa vina alta au udat cu frutun cu apa sa nu se intareasca cel deja pus si sa poate face priza cu cel nou.

 

Si pe tot parcursul constructiei mi se pareau foarte mici incaperile si le tot masuram cu pasul.

===

 

Multumesc! Lui Marc ii place germana si a invatat-o singurel, la Centrul german si la scoala. Noi nu stim o iota. La noi in familie e un paradox  . Socru-meu e neamt de la mama si tatal lui, dar de la taica-sau incoace, n-a mai vorbit nimeni germana, din momentul in care au fost prigoniti de comunisti, pe motiv ca erau nemti, iar  strabunicul copiilor mei era directorul rafinariei din Brasov. Dupa ce l-au scapat muncitorii din rafinarie cu viata, el a interzis familiei sa mai vorbeasca germana. Astfel socru-meu n-a mai vorbit de la 3 ani, iar barbatu-meu, dat la gradi germana, cand au vrut sa-l dea in clasa I la liceul german, el a zis ca nu merge la scoala, ca nu intelege limba asta  .

 

Da, asa masor si eu cu pasul, cand uit ruleta! Si o uit destul de des.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi azi am stat acasă, aștept rezultatul testului copilului, de ieri acuză dureri de burtă și senzație de vomă.

Mi-am făcut taxele cu ocazia asta.

 

Monica, tocmai am citit la stiri ca toti copiii in tara revin la scoala de la 5 mai sau 10 mai. Stiu ca e prea putin prea tarziu, dar ma bucur tare mult pentru ei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, 

 

Am incercat sa tin pasul cu voi, dar nu prea am reusit.

Azi lucrez de acasa, de marti la birou iar.  Mi-am propus sa inrosesc oualele azi. Incerc sa le fac in foi de ceapa. Sper din suflet sa-mi iasa.

 

Despre noi; a venit rezultatul mamei, din pacate ce i-a scos a fost malign. Acum urmeaza sa vedem ce tratament ii va da medicul oncolog. Ce ma bucura este ca e optimista si s-a refacut destul de repede dupa operatie.

 

Copiii savureaza ultimele zile de vacanta. 

 

 

 

Va  urez sa aveti parte de sarbatori linistite si multa sanatate !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...