Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A treia doza de vaccin - DA sau NU?


Recommended Posts

  • Administrators

Asadar in Romania se va incepe in cateva zile vaccinarea persoanelor cu a treia doza de vaccin.

 

Mama mea este dublu vaccinata - dar nu stiu ce sa ii recomand.. sa faca sau nu a treia doza?

 

voi ce spuneti? Voi ce ati auzit?

Eu inca nu ma grabesc pentru a treia doza.

 

interesant de citit Covid-19: How effective is a third vaccine dose?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mama mea e in SUA la sora mea de doi ani jumate, a fost vaccinată in Februarie. Sora mea in Martie. Cum in SUA nu e nicio evidentă a vaccinurilor in afara acelei bucăți de hârtie, ele se pot înscrie iar la vaccin și merg la o doza. Așa vor sa facă :). Mai așteaptă însă studii. Le-am zis sa vadă dacă nu pot face analiza de anticorpi întâi sa vadă dacă merita. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asadar in Romania se va incepe in cateva zile vaccinarea persoanelor cu a treia doza de vaccin. Mama mea este dublu vaccinata - dar nu stiu ce sa ii recomand.. sa faca sau nu a treia doza? voi ce spuneti? Voi ce ati auzit? Eu inca nu ma grabesc pentru a treia doza. interesant de citit Covid-19: How effective is a third vaccine dose?

 

link-ul nu merge. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Le-am zis sa vadă dacă nu pot face analiza de anticorpi întâi sa vadă dacă merita. Ce inseamna daca merita? Eu am facut analiza si am de 11 ori mai putini, la sase luni de la a 2-a doza.

 

Dacă anticorpii sunt peste limita la care te protejează, atunci nu “merita” sa faci a treia doza. 
 

De 11 ori mai puțin nu înseamnă nimic. Adică nu se înțelege dacă ești protejata sau nu. Rezultatul ar trebui sa îl Primești ca negativ (anticorpii nu mai sunt suficienți ca sa te apere de boala) sau pozitiv (ai destui anticorpi sa te apere de boala). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...