Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A treia doza de vaccin - DA sau NU?


Recommended Posts

 

 

Sunt "pozitiva", dar mai putin decat am fost. [:)] Multumesc pentru raspunsuri. [flo2]

 

E de așteptat, imunitatea scade in timp. Asta se studiază acum, sa vadă cât timp tine imunitatea după doua doze și când e timpul Pt a treia doza. Se vehiculează ideea ca se va face o doza anuală, ca și vaccinul antigripal. Dar studiile vor arăta ce și cum. 

 

Deocamdata au constatat ca cei in vârsta au nevoie de doza trei. Ei au și făcut vaccinul in Decembrie-Martie și deja au trecut multe luni. 
 

Cu plăcere  [flo2] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu am citit nicaieri de a treia doza in Romania!!!

 

La noi nu se va administra a treia doza!!!Doar persoanelor cu probleme grave de sanatate(nu stiu exact sa spun care categorie se inscrie) si celor cu sistem imunitar deficitar(nici aici nus tiu exact sa spun cine s eincadreaza, insa cum la noi administrarea vaccinului se face si prin medicii de familie, probabil ei vor hotari in functie de istoricul bolilor).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Anda toate Pfizer. la rapel m-a durut mana cateva zile, cateva frisoane noaptea. dar a2a zi nu am avut starea de rau. oricum n-a fost de speriat. cred ca mi-a trecut dupa ibuprofen, mi-am mai revenit. dupa 2 pastile de paracetamol, tot rau mi-a fost.

 

azi sunt ok, mai simt ceva la axila si gat, dar sunt efecte Pfizer astea. si la rapel am avut disconfort la axila.  si durerea de mana mai mare ca la doza 1.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...