Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Schimbari pentru climat


Recommended Posts

https://depunerefotovoltaice.afm.ro/

Sesiunea de depunere dosare persoane fizice:

19.05.2023 10:00 - 23.05.2023 23:59 Regiunea București - Ilfov, Judetele: Bucuresti , Ilfov .

 

Fondurile s-au epuizat in 9minute.

Dar lumea isi pune panouri chiar si pe banii lor nu numai cu fonduri de la stat/UE.

 

Eu vad chestia asta ca Programul Rabla: este la nivel national, mi se pare firesc ca nu se misca la viteza pe care o cerem noi pe aici. Dar in cativa ani, va fi mult mai multa lume cu astfel de instalatii.

 

Ma intreb cand o sa inceapa sa se miste si piata de instalatii din astea second hand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 312
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tip Deponent Persoană Fizică

  • 19.05.2023 10:00 - 23.05.2023 23:59 Regiunea București - Ilfov, Judetele: Bucuresti , Ilfov .
  • 24.05.2023 10:00 - 26.05.2023 23:59 Regiunea CENTRU, Judetele: Alba , Brasov , Covasna , Harghita , Mures , Sibiu .
  • 29.05.2023 10:00 - 31.05.2023 23:59 Regiunea NORD - EST, Judetele: Bacau , Botosani , Iasi , Neamt , Suceava , Vaslui .
  • 06.06.2023 10:00 - 08.06.2023 23:59 Regiunea NORD - VEST, Judetele: Bihor , Bistrita_Nasaud , Cluj , Maramures , Satu_Mare , Salaj .
  • 09.06.2023 10:00 - 13.06.2023 23:59 Regiunea SUD - EST, Judetele: Braila , Buzau , Constanta , Galati , Tulcea , Vrancea .
  • 14.06.2023 10:00 - 16.06.2023 23:59 Regiunea SUD - Muntenia, Judetele: Arges , Calarasi , Dambovita , Giurgiu , Ialomita , Prahova , Teleorman .
  • 19.06.2023 10:00 - 21.06.2023 13:59 Regiunea SUD - VEST, Judetele: Dolj , Gorj , Mehedinti , Olt , Valcea .
  • 22.06.2023 10:00 - 26.06.2023 23:59 Regiunea VEST, Judetele: Arad , Caras_Severin , Hunedoara , Timis .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar marea majoritate a populatiei romaniei locuieste la bloc, iar cei de la sate sint foarte saraci (multi din ei). 

 

marea majoritate a populatiei romaniei locuieste la bloc - nu mai este valabil

 

cei de la sate sint foarte saraci (multi din ei) - nu mai este valabil

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marea majoritate a populatiei romaniei locuieste la bloc - nu mai este valabil

 

cei de la sate sint foarte saraci (multi din ei) - nu mai este valabil

Și ce anume este valabil? Toată lumea s-a mutat la sat și sint bogați, sau cum? Orașele sint nelocuite acum? Nu pricep ce tot vrei sa spui cu mesajele astea laconice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce spune Ioana : in sate s-a plecat mult inainte de 89 si in anii 90 si cum o parte s-a intors, in general cu o stare materiala mult mau buna. Satele s-au modernizat foarte bine si foarte multe sunt accesibile in timp mai scurt, in plus in toate satele exista internet si cablu.

Acum cei care au nevoie de locuinta construiesc in zonele rurale bine deservite de drumuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce spune Ioana : in sate s-a plecat mult inainte de 89 si in anii 90 si cum o parte s-a intors, in general cu o stare materiala mult mau buna. Satele s-au modernizat foarte bine si foarte multe sunt accesibile in timp mai scurt, in plus in toate satele exista internet si cablu.

Acum cei care au nevoie de locuinta construiesc in zonele rurale bine deservite de drumuri.

Întrebarea era unde trăiește majoritatea populatiei la sate sau la oraș in blocuri. Eu cred ca in continuare marea majoritate a populației trăiește la orașe, in blocuri. Știu  și eu ca aștia cu oleaca de bani și-au făcut casa la marginea orașelor și acum se pling ca e aglomerație mare pe strada dimineața cind merg la munca sau la școala copiilor. Am rude și prieteni card s-au mutat la casa in afara orașelor și într-una se pling de trafic. Ăștia-s însă o minoritate. Orasele și blocurile sint in continuare pline și locuite. Greșesc cu ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...