Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cred ca din nefericire EU este Germania . 

Si faptul ca a primit sirieni nu are legatura cu sponsorizarea razboiului lui Putin . Si nici faptul ca " isi ruineaza economia" ceea ce de altfel nu e absolut sigur pentru ca pot cumpara din alte parti dar mai scump, nu le da dreptul sa accepte moartea atator persoane. 

Se presupune ca Germania nu mai este ce a fost si ca ar pune viata inaintea economiei. 

 

Daca se intrerupe livrarea gazului rusesc catre Germania, toata Europa intra in recesiune. Nu o spun eu, o spun analistii economici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca din nefericire EU este Germania . 

Si faptul ca a primit sirieni nu are legatura cu sponsorizarea razboiului lui Putin . Si nici faptul ca " isi ruineaza economia" ceea ce de altfel nu e absolut sigur pentru ca pot cumpara din alte parti dar mai scump, nu le da dreptul sa accepte moartea atator persoane. 

Se presupune ca Germania nu mai este ce a fost si ca ar pune viata inaintea economiei. 

 

Ai in linkul de mai jos un articol despre efectele razboiului asupra economiei Germanie.

 

https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/konjunktur-deutschland-ukraine-inflation-wirtschaft-corona-pandemie-1.5575023

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa uit cum nu mai mult de 1 an in urma inca se vorbea de spiritul civic, solidaritate si erau "arborate" peste tot. Una doua: toata lumea trebuia sa se sacrifice pentru spiritul civic. Trebuia sa stam toti pititi la maxim, nici piciorul in avion sa iti vizitezi parintii (sau mai rau, in vacanta) nu trebuia sa il pui, din spirit civic si solidaritate. 

 

Realizez ca spiritul asta civic tine pana la papica, caldurica si internet.

Imi pare tare rau de ce se intampla. 

 

Pe de alta parte, daca oamenii, la nivel de individ, ar da semnale ca nu sunt de acord cu aceasta fina si subtila colaborare, atunci si politicul ar fi mai ferm.

Acum politicul incheie/admite aceste noi contracte ca sa nu isi piarda sustinatorii, aratandu-li-se amenintarea ca isi pierd alegatorii.

Cand zic, sustinatori -- acestia sunt partea de business, cei care au banutzul, iar alegatorii -- sunt oamenii care voteaza efectiv la urne.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai in linkul de mai jos un articol despre efectele razboiului asupra economiei Germanie.

 

https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/konjunktur-deutschland-ukraine-inflation-wirtschaft-corona-pandemie-1.5575023

 

Nu consider asta o scuza pentru a sponsoriza moartea 

 

Toti aratati cu degetul spre Putin " e nebun" . 

O ingratitudine mai mare nu exista. Nici un nebun singur nu ar putea ucide mii de copii, femei , barbati, bunici. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...