Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

dpmdv, o viata de cacat e mult mai rea decat moartea.

viata de cacat = viata in suferinta, cu lipsuri materiale severe, cu probleme medicale, practic, saracie si boala

  nu cred. Instinctul de supravietuire ar manca si %/.&  pentru 5 secunde in plus de viata.

Doar daca la cele spuse mai sus adaugam si DEPRESIA ca ingredient principal, atunci ... poate ... sa il depaseasca ca si impact. Sper din toata inima sa nu il depaseasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si la voi e raționalizat uleiul de floarea soarelui? 

Ultima oara cind am fost(inainte de pastele catolic) erau anunturi cu "maxim 2 l de familie", insa rafturile erau goale.Ma refer la ulei de floarea soarelui si de rapita, erau doar uleiuri de masline foarte scumpe la raft.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dpmdv, o viata de cacat e mult mai rea decat moartea.

viata de cacat = viata in suferinta, cu lipsuri materiale severe, cu probleme medicale, practic, saracie si boala

Daca viata e atat de kkt incat e mai rea decat moartea, ai la indemana o multitudine de metode necostisitoare de a te sinucide. Dar ce faci daca tu vrei sa traiesti si sa iti vezi de viata ta (buna/rea, cum o fi ea) dar unii decid ca poate meriti o racheta in casa si un glont in cap ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca viata e atat de kkt incat e mai rea decat moartea, ai la indemana o multitudine de metode necostisitoare de a te sinucide. Dar ce faci daca tu vrei sa traiesti si sa iti vezi de viata ta (buna/rea, cum o fi ea) dar unii decid ca poate meriti o racheta in casa si un glont in cap ?

 

Nu am cuvinte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu am cuvinte

Collins, era un mesaj la modul general legat de o idee, nu stiu ce ai inteles tu din ce am vrut eu sa zic (sau ce am reusit eu sa transmit ca idee. Incep sa am indoieli ca stiu sa ma exprim romaneste la ce reactii starnesc uneori)  

Pur si simplu nimeni nu te forteaza sa traiesti (oricand ai de ales), dar multi te pot forta sa mori (si nu prea ai de ales) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cind am fost(inainte de pastele catolic) erau anunturi cu "maxim 2 l de familie", insa rafturile erau goale.Ma refer la ulei de floarea soarelui si de rapita, erau doar uleiuri de masline foarte scumpe la raft.

Așa și la noi, însă am văzut azi in raft ulei vegetal, nu știu din ce e făcut. Era și o singura sticla de floarea soarelui, pe care am luat-o deși eu folosesc rar acest tip de ulei. Problema e ca uleiul de floarea soarelui e folosit pe scara industrială, in fabrici la producerea diferitelor preparate, in restaurante, etc. Ucraina era unul din cei mai mari producători de ulei și alte produse din floarea soarelui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  nu cred. Instinctul de supravietuire ar manca si %/.&  pentru 5 secunde in plus de viata.

Doar daca la cele spuse mai sus adaugam si DEPRESIA ca ingredient principal, atunci ... poate ... sa il depaseasca ca si impact. Sper din toata inima sa nu il depaseasca.

 

daca vorbim de romania, multi din situatia respectiva nu si-ar pune capat zilelor pentru ca "trebuie sa isi duca crucea", "e pacat", "ii bate dumnezeu". desi personal am auzit pe multi spunand "mai bine moartea decat asa o viata, asa un chin". eh. de-ale omului duplicitati.

 

in alte tari e permisa sinuciderea asistata in cazuri de sanatate nasoale rauuu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce faci daca tu vrei sa traiesti si sa iti vezi de viata ta (buna/rea, cum o fi ea) dar unii decid ca poate meriti o racheta in casa si un glont in cap ?

 

hm, nu m-am prins ca despre asta era discutia, despre ce decid altii pentru tine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...