Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am vazut Teambuiding si ...


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu l-am vazut prima data in sala (a fost bine) si a doua oara cand a aparut pe netflix, de curiozitate sa vad cum reactionez. Am ras si a doua oara, nu la fel ca prima data.

 

La inceput, m-am oripilat de limbajul folosit dar la un moment dat mi-am dat seama ca fix cu o saptamana ma vazusem cu colegii de serviciu la o iesire in oras. Unii colegi spuneau din cand in cand fix asa ca in film (isi bagau linistit si pe ton natural). Am si comentat ca ce i-a apucat. La o alta iesire am remarcat ca unii vorbeau, tot asa lejer, cu alte cuvinte: gen echivalentul lui "naibii".

 

Cred ca e de la WFH: odata ca nu mai ai grija la limbaj - limbajul nu mai este asa important de unul singur, odata - ca refulezi oleaca intr-un fel interzis de normele de buna purtare dar nu primesti feedback pe sistemul: trial & error ca sa te recalibrezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca se produc filme in tara , si mai ales comedie, ca drame si teme grele au tot fost.

 

Satira cu provinciile, corporatistii,callcenter, preturile din Cluj e reusita.

E adevarat ca se folosesc mult injuraturi si cuvinte obscene, dar cred ca e mai putzin grav decat balacareala care e uneori pe la tv.

 

Ne-am amuzat copios.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...