Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eurovision 2023


Recommended Posts

Melodia Italiei a castigat San Remo anul acesta. Si mie mi-a placut si am votat-o. 

Am inteles ca de cativa ani asta e criteriul de selectie national al melodiei in Italia. Castigi San Remo-> mergi la Eurovision. Asa au ajuns si cei de la Maneskin in urma cu 2 ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Piesa Franței nu e rea, Zara, o québécoise, o prezență plăcută și un stil muzical clasic.

 

 

Si cu o atitudine penibila la sfarsit,cand nu a acceptat infrangerea si a plecat in timpul voturilor ( motivand ca are vezica mica) si ne-a aratat degetul mijlociu. 

 

https://www.slobodenpecat.mk/en/video-skandal-na-evrovizija-francuskata-pretstavnichka-pokazha-sreden-prst-ne-mozhe-da-podnese-poraz/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piesa Romaniei mi s-a parut goala si ciudata. 

Nici nu imi dau seama cum se aleg melodiile astea de la ROmania. 

Sunt o multime de cantareti noi, tineri, ffff frumosi si cantece cu linie melodica / versuri chiar frumoase. Oare chiar asa nu isi doresc sa participe sau nu pot accesa procesul de selectie (?)

Ma gandesc ca am imbatranit, nu inteleg de ce nu aleg niste melodii mai ... melodioase, curgatoare. Parca aleg melodii sa socheze mai mult, cumva nu pentru muzica/versuri in sine.

 

Mi-a placut melodia Moldovei si am mai ascultat din intamplare pe cea a Norvegiei (la fel, mi-a placut).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...