Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cafea întărită in punga / zbor avion?


Recommended Posts

Cafeaua vidată am ajuns cu ea țeapănă dupa zborul spre Ro. Știu ca mi s-a mai întâmplat dar nu îmi amintesc cum am rezolvat-o. Cred ca dupa ce am desfăcut-o, subit sau mai lent și-a revenit. Intenționam sa o dau cadou, dar ezit dupa cum arată deocamdată. Experiențe similare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cafeaua vidată am ajuns cu ea țeapănă dupa zborul spre Ro. Știu ca mi s-a mai întâmplat dar nu îmi amintesc cum am rezolvat-o. Cred ca dupa ce am desfăcut-o, subit sau mai lent și-a revenit. Intenționam sa o dau cadou, dar ezit dupa cum arată deocamdată. Experiențe similare?

Cafeaua vidată e țeapănă, ca o cărămida, nu cred ca are legătura cu zborul. Dacă a moale înseamnă ca a intrat aerul in ea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt băutoarele de cafea și realizez ca  poate am greșit denumirea?! Punga respectiva are un cerculeț pe o fațeta și era moale înainte de călătorie. Acum este țeapănă și deformata arată suptă înăuntru cumva. Ce crezi prin urmare ca s-a petrecut și mai poate fi folosită?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt băutoarele de cafea și realizez ca  poate am greșit denumirea?! Punga respectiva are un cerculeț pe o fațeta și era moale înainte de călătorie. Acum este țeapănă și deformata arată suptă înăuntru cumva. Ce crezi prin urmare ca s-a petrecut și mai poate fi folosită?

Dar dacă o înțepi cu acul puțin? Oricum, n-are nimic. E foarte buna de băut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahaha, Elkia, am o ureche înfundată de miercuri de când am aterizat. Abia in urma cu 1 ora s-a desfundat. Cred ca si ea este in situația pungii cu cafea. 
 

Judoka, băiatul îmi spunea ca și lui i s-a umflat punga cu chipsi când a început sa urce in altitudine in Colorado cu masina. 
 

Este f. tentanta ideea cu înțepătura totuși, Letiția. Este adevărat ca nu știu care va fi soarta pungii după ce i-o dau dentistului. Trebuie sa ii explic cumva. Tot ce vreau sa știu ca nu s-a stricat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu nu sunt băutoarele de cafea și realizez ca poate am greșit denumirea?! Punga respectiva are un cerculeț pe o fațeta și era moale înainte de călătorie. Acum este țeapănă și deformata arată suptă înăuntru cumva. Ce crezi prin urmare ca s-a petrecut și mai poate fi folosită?

 

Acel cerculeț este de fapt o supapa, unele sortimente de cafea au asa ceva, apeși pe punga pentru a simți aroma .

Din cauza presiunii din timpul zborului, tot aerul din pachet a ieșit prin supapa. 

Acum a devenit oarecum vidata :-). 

Cu siguranță că poate fi folosita, cafeaua în sine nu a pățit nimic. 

Încearcă sa apeși ușor cu o scobitoare în centrul cerculetului, poate reușești sa deblochezi supapa. Deși din câte știam aceste supape sunt unisens, doar lasă aerul sa iasă din punga, nu și sa intre . 

https://blog.kfea.ro/ce-sunt-supapele-din-pungile-de-cafea-si-la-ce-folosesc-ele/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...