Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Am văzut roundup-ul pe site-ul oficial. Câțiva extravaganți, dar nu am remarcat nimic indecent. Poate în spectacolul live sunt altfel?

Mi-a plăcut mult Franța (Slimane), Germania și mai ales Israelul. Și UK au o melodie bună și Suedia antrenantă cu o punere în scenă faină. Nu cred că dintre aceștia va fi câștigătoarea, istoric pe Franța cel puțin nu o votează nimeni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

n-am urmărit decât clipuri f scurte …

Ce panorame ( cu câteva excepții) , mai ales câștigătorul 

Bine a făcut România ca n-a participat, si așa nu aveau șanse

ce urat, publicul să huiduiască cântăreața din Israel, care e f talentată și trebuia să câștige .

totul a devenit politic, woke, nu mai e nimic pe merit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut melodia câștigătoare, alaturi de melodia Frantei, speram sa castige una din ele.

Fii-mea mi-a spus ca interpretul din UK e foarte cunoscut dar pe scena nu l-a ajutat vocea deloc, poate doar in studio si cu multa prelucrare reuseste sa scoata ceva.

Imi pare rau ca Joost nu a fost pe scena, sunt curioasa sa vad filmarile(daca vor fi date publice) sa vad cat de îndreptățită a fost eliminarea lui.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca nu esti ciudat sau macar pervers (vezi prestatia gretoasa a spaniei) sau nu ti ai uitat lenjeria intima pe acasa, nu prea ai sanse la concurs.

Dar daca vrei sa vezi ce mai face europa si cum sta cu facultatea mintala, e un bun barometru.

N am urmarit decat pe sarite si rezumatul cu cate 3 secunde la sfarsit. Mi a placut Italia si Franta. Si cred ca si olanda avea sanse, era faina melodia. 
———-

Ca oricum ipocriti sunt, daca rusia nu participa, din motiv de razboi, de ce participa israel? 
 

Am citit undeva ca germania si franta fac parte din big five, adica din cele cinci tari care cotizeaza tot timpul si au locul asigurat fara calificari.

 

si elvetianul nici macar nu locuieste in elvetia, ci la berlin. Acolo e mai multa diversitate pt el, probabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am urmarit si noi aseara Eurovizionul - desi nu am stat la numararea voturilor - care oricum dureaza mult prea mult ... Oricum cred ca cel mai mult conteaza votul publicului iar votul juriului este o plasa de politici si reguli ... ca sa mai ateneaza ofesarile aduse de votul publicului. https://club.desprecopii.com/uploads/icon_smile_blush.gif

 

Nu am vazut semifinalele. Am fost super entuziasta de ELvetia - baiatul acela chiar a facut o performanta fantastica. A cantat live, coreografie super, emotie si mesaj...A meritat locul 1 - din punctul meu de vedere - un real artist.

 

Mi-a placut si Lituania dar si Croatia - ca energie.Si Italia mi-a placut mult.

 

In rest - m-a iritat peste masura Armenia - o furaciune de muzica din Moldova. De fapt a inceput sa mi se pare fumat tot ce pare aceeasi ciorba populara...si hore si buzuki.

 

M-a enervat tot ce a fost oversexualizarea - in conditiile in care showul este un show de familie - ce a facut Spania si ala care chipurile canta fara chiloti a fost de joasa calitate. Spania parea ca e iesit sefa de bordel sa cante. 

Franta - un miaumiau si atat.

 

M-a dezgustat UK - fara voce si niste gay care fac sex uin buda. Dezgustator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Olanda este inca sub soc de descalificarea numarului lor insa cred ca tipul acela nu a reusit sa coop cu faima si aroganta l-a costat. Probabil ca era tot tipul drogat si nu a putut sa respecte niste reguli. 

Degeaba urla olandezii ... ca au ceva cu Olanda  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut melodia câștigătoare, alaturi de melodia Frantei, speram sa castige una din ele.

Fii-mea mi-a spus ca interpretul din UK e foarte cunoscut dar pe scena nu l-a ajutat vocea deloc, poate doar in studio si cu multa prelucrare reuseste sa scoata ceva.

Imi pare rau ca Joost nu a fost pe scena, sunt curioasa sa vad filmarile(daca vor fi date publice) sa vad cat de îndreptățită a fost eliminarea lui.

E dintr-o formație care se cheamă years & years, dar care s-a desființat ca Olly a considerat ca e prea bun sa fie in formație. Doar ca vocea nu prea îl ajuta. Melodia mie mi-a plăcut, dar coregrafie a fost de kko, bărbați mimând sexul intr-o toaleta publica.

 

Ce s-a intimplat cu Joost? Care e motivul pentru care a fost dat afara? Nu e clar deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Inca nu e clar de ce l-au suspendat .. insa probabil ca ceva serios. Am vazut si niste inregistrari cu el la o conferinta de presa- avea o atitudine foarte bizara...

Melodia Olandei nu era rea insa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...