Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Olimpiada Paris 2024


Recommended Posts

Unde sunt feministele când bărbații ne iau toate meritele? Oribil unde s-a ajuns, ne-am întors back in time …nu știu de ce femeile mai concurează și se zbat.

Pana si concursurile de frumusețe le câștigă tot bărbații. 

Cele mai multe refuza sa concureze cu impostorii. Pina și la șah și darts au refuzat. Și s-au găsit astea să accepte la box. Unde pot fi băgate în comă/omorite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle dragă, nu Franța i-a lăsat pe boxerii deghizați în dame să concureze.ci comitetul olimpic internațional. Pricepi ?

 

Modul asta de a se indigna de subiecte juste lîngă diverse mizerii e semn de oarece carente culturale și psihice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle dragă, nu Franța i-a lăsat pe boxerii deghizați în dame să concureze.ci comitetul olimpic internațional. Pricepi ? Modul asta de a se indigna de subiecte juste lîngă diverse mizerii e semn de oarece carente culturale și psihice.

ai încurcat borcanele, citește mai bine inainte de a face observații, nu eu am menționat boxerii. 

 

Apropo de mizerii, poate ai vrut să spui, când  o tara frumoasa ca Franța se prezintă la olimpiada cu astfel de degenerari,  organizatorii și susținătorii demonstrează carențe culturale și psihice. Lumea e oripilată… mulți boicotează și e păcat de sportivi și efortul lor extraordinar.

 

Ai bun simț și recunoaște,  nu mai băga gunoiul sub preș. 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asta-i ultima trăsnaie de la Paris. 2 bărbați deghizați în femei au fost primiți să boxeze cu femeile. Am văzut secvențe de la primul meci, a bătut-o pe una de-a umplut-o de singe. Asta în condițiile în care la alte concursuri li s-a refuzat accesul să joace cu femeile. Ca la ei la nimenea. Boxers previously barred from women's events will fight in Paris Olympics. Algeria’s Imane Khelif and Taiwan’s Lin Yu-ting were disqualified from last year’s Women’s World Boxing Championships after failing gender eligibility tests. https://www.nbcnews.com/nbc-out/out-news/boxers-olympics-imane-khelif-lin-yu-ting-gender-eligibility-rcna164257

 

aici sunt bărbați și în echipe de femei la volei și au tras cu mingea în capul fetelor de le-au băgat în spital cu contuzii.

la înot Lia T a luat nu știu câte medalii, bine ca nu l-au lăsat la olimpiada .
Chiar credeam ca nu o sa-i primească , dar nu am știut de boxerii ăștia. Cum de i-a lăsat ? 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt bărbați și în echipe de femei la volei și au tras cu mingea în capul fetelor de le-au băgat în spital cu contuzii.

la înot Lia T a luat nu știu câte medalii, bine ca nu l-au lăsat la olimpiada .

Chiar credeam ca nu o sa-i primească , dar nu am știut de boxerii ăștia. Cum de i-a lăsat ? 

 

incluziune cu orice pret 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca e vina organizatorilor! Trebuiau sa se gândească la toate. Pentru deschiderea dezastruoasă ce scuze mai sunt? Tot ploaia?

La ce te referi cand spui deschidere dezastruoasa ? A cazut vreounul de pe o cladire ? S-a rasturnat vreo barca? s-a inecat vreun cantaret? Ce a fost dezastruos ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut ceremonia ca a fost ceva diferit, ca au tinut-o pe Sena, ca, in felul acesta si-au etalat obiectivele turistice, mi-a placut sa le vad intr-un altfel de context.

 

Pentru mine, acum, stadioanele sunt pentru adunat lumea la concerte de muzica : Coldplay, Taylor Swift, la fotbal. Astea mi-au aparut in ultima vreme pe facebook. :) Ma bucur ca au iesit de pe stadion cu ceremonia.

 

Ce daca a plouat. Este miezul verii. Nu e toamna sau primavara sa dardai de frig. Cred ca si asta a fost o experienta pentru cei care au fost acolo. Mi-as fi dorit sa fiu in tribune. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...