Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Revoluție în sistemul de învățământ românesc: Inteligența Artificială - viitorul educației


Recommended Posts


 

https://www.liberation.fr/societe/droits-des-femmes/leffet-enfant-principale-source-decart-de-remuneration-entre-les-femmes-et-les-hommes-20240308_PECKAEU7CVDCHMZUQOKISEWQ3I/

reportajul l am vazut in martie, de ziua femeii, la tele. Dar am ggl articolul asta.

————-
De ex. , in Germania ,din start , trebuie sa mentionezi in cv , cand cauti job, varsta, situatia familiala, copiii, iti pui frumos o poza 😷. Discriminare, nediscriminare, asa se procedeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

4 minute în urmă, Judoka02 a spus:


 

https://www.liberation.fr/societe/droits-des-femmes/leffet-enfant-principale-source-decart-de-remuneration-entre-les-femmes-et-les-hommes-20240308_PECKAEU7CVDCHMZUQOKISEWQ3I/

reportajul l am vazut in martie, de ziua femeii, la tele. Dar am ggl articolul asta.

————-
De ex. , in Germania ,din start , trebuie sa mentionezi in cv , cand cauti job, varsta, situatia familiala, copiii, iti pui frumos o poza 😷. Discriminare, nediscriminare, asa se procedeaza.

Wow! Ce timpenie! La noi vor sa scoata si numele din CV, ca cel ce angajeaza sa nu fie biased in caz ca ai un nume strain. De poze, virsta si situatie familiala nici vorba sa te intrebe cineva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

5 minute în urmă, Letitia1 a spus:

Wow! Ce timpenie! La noi vor sa scoata si numele din CV, ca cel ce angajeaza sa nu fie biased in caz ca ai un nume strain. De poze, virsta si situatie familiala nici vorba sa te intrebe cineva. 

 

Wow, exact!! Nu se scoate numele aici, dar poza, varsta, etc pui daca vrei si numai ce vrei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

26 minute în urmă, mcoca a spus:

 

Wow, exact!! Nu se scoate numele aici, dar poza, varsta, etc pui daca vrei si numai ce vrei.

La noi unii recruteri scot numele cind trimit la companii cv-ul, dar nu toti. De-abia daca compania vrea sa ofere un interviu, atunci recruiterul da numele. In felul asta compania nu stie daca canditatul e femeie, barbat, ce rasa e, ce natie. Deci totul se bazeaza doar pe ce stii sa faci. Mie mi se pare fair asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...