Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ea/el s-a bagat


Recommended Posts

Ma mananca degetele. Pentru mine dezbaterea generala a unui astfel de subiect este calea cea mai sigura sa nu se intample nimik si sa nu se traga nici o concluzie. Este ca in cazul in care se discuta despre spaga la modul general si se trage concluzia ca da, se admite spaga, sau se dezbate coruptia in general si la final se trage concluzia ca da, este corect sa existe coruptie. Motive exista si vor exista mereu. La concret, din punctul meu de vedere, sotul nu are decat sa ma insele dar sa nu aflu, sa nu simt ceva. Ca daca aflu, jar mananca amandoi! Asa ca cel putin la nivel teoretic voi proceda astfel: Prima data "madamma": La o situatia de acest gen (adica necivilizata din punctul meu de vedere) trebuie sa ii raspund la fel de necivilizat si ii voi face un scandal monstru de cate ori voi avea ocazia. Si ocaziile mi le voi crea. Atata vreme cat eu si sotul meu suntem casatoriti, "madamma" nu are nici o scuza oricate justificari ar gasi; caci intotdeauna se gasesc justificari pentru a putea dormi linistit avand constiinta impacata si intotdeauna ne gasim motive sa ne mingaiem pe crestet ca doar "e vai de capul nostru". Si "madamma" o incaseaza fie ca are 21 de ani fie ca are 40, fie ca este CEO la nu stiu ce companie fie ca este vai de capul ei, fie ca are 3 clase fie ca are 7 diplome in buzunar, fie ca este casatorita (si nefericita desigur) cu copii fie ca este libera ca pasarea cerului, fie ca noi avem probleme in cuplu. Cu ea nu am de ce sa ma port civilizat. Apoi sotul pe care il voi menaja deoarece eu cu el am trait pana acum, avem o familie, cu el am impartit si bune si rele, cu el vreau sa le impart si de acum incolo. Il voi menaja adica nu ii voi face scandal in public [:D] si voi face tot posibilul sa rezolvam diferendele dintre noi. Si daca nu se poate si nu se poate: bagajul cu rufe murdare direct la "madamma". Situatia trebuie discutata de la inceput nu lasata sa s eintinda in timp. Am cunostinte in care el a vrut al doilea copil (ca ii plac taaaare mult) si cand era insarcinata s-a cuplat cu "secretara" [:D]. Problemele au aparut, sotia a aflat s-a suparat pe sot dar pe amanta a menajat-o ca vezi doamne, ea nu are nici o treaba cu "madamma". Si dupa 6 ani "madamma" a batut-o cu propriile arme pe care ea le avea deja la dispozitie: adica dupa 6 ani ceasul a inceput sa ticaie la "madamma" si da ultimatum sotului: Daca nu te insori cu mine te las (hopa!!!), ca doar nu si-a pierdut degeaba 6 ani din viata si acum vrea si copil. Deci omul a divortat s-a insurat cu "madamma", "madamma" are si copil si nu stie cum sa ii acapareze pe ceilalti (gen <b>Domnisoara 21</b>) Hmmmm ... Stiind atatea povesti clar nu voi sta la despicat firul in patru sa treaca anii ca sa ma trezesc ca "madamme" ma "face" cu niste arme pe care eu nu le-am folosit din bun simt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by marius
Ok intrebarea: "Ai putea sa te uiti direct in ochii sotiei/sotului in clipa in care ar afla ca ai o alta relatie?" Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
In orice caz, as incerca. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AdiS te poti mandri, ai facut un ateu sa zica "Doamne fereste!!" Deci ideea e, inteleg, o batalie pentru proprietate? Ideea e, sa ne purtam ca niste mahalagioaice ca sa nu "fure" cineva sotul? Eu personal, indiferent cate bune/rele/bani/copii as avea de impartit cu un sot, nu mai am ce face cu el dupa ce m-a inselat (si aici ma refer la relatie nu one-night-stand). Pentru ca daca stiu ca s-a indragostit (si nu va mintiti singure, nu le suceste cineva mintile ci se indragostesc) si imparte emotii cu o alta femeie atunci pentru mine s-a terminat. As sti ca relatia noastra nu va mai fi la fel, m-as gandi in permanenta ce orgasme avea cealalta cu el si alte detalii. La ce pana mea sa-l pastrez? Ca sa nu-l ia altcineva? Prietena ta - problema ei ca acceptat aceasta situatie atatia ani! Si ma bucur pentru ea ca a scapat pana la urma. Ce naiba a pierdut? Un "sot" care mai are o relatie? Era cumva fericita? Implinita? Ce a pierdut explica-mi? E cumva ceva legat de orgoliu, ca nu-mi sufla alta izmenele de pe sarma? J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JG [asia][flo][pup] [cool][cool][cool][cool] AMIN [cool][cool][cool][cool] Marius ...sincer cu mana pe inima ..in secunda asta NU ( si cunoscandu-ma nu cred ca as putea niciodata ) dar in viata e bine sa aplici principiul "never say never" ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url] [url="http://kussboef.blogspot.com/"]O parte din mine [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by marius
Buuunn imi plac toate aceste opinii. Eu am sa fiu scurt am sa pun o singura intrebare la care cine doreste sa mearga in fata oglinzii sa se gandeasca la ce voi intreba si uitandu-se bine dar bine de tot in proprii ochi sa dea un raspuns hotarat Da as putea sau NU nu as putea. Ok intrebarea: "Ai putea sa te uiti direct in ochii sotiei/sotului in clipa in care ar afla ca ai o alta relatie?" Nu uita sa stai in fata oglinzii sa te uiti la tine direct in ochi si sa dai un singur raspuns. "Da, as putea" sau "Nu, nu as putea" Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Nu, nu as putea, si nici nu as suporta sa stau sa astept pana ce, intamplator, afla el de relatia mea (adica sa ma ascund). I-as spune chiar eu de la inceput pentru ca nu imi place sa mint, sa insel dar nici atunci nu as putea sa-l privesc in ochi, indiferent daca l-as mai iubi sau nu, indiferent de ce as simti pentru celalalt. Si pentru mine e clar - apare altcineva -la mine sau la el, casatoria noastra este definitiv incheiata. Nu am pretentia sa-mi treaca o aventura cu vederea asa cum nici eu nu as face-o in cazul lui. Nici macar pentru copil. Prin absurd, pentru ca sunt 99,9% sigura ca amandoi ne vom fi fideli toata viata. As fi spus 100% dar stiti ca este vorba aceea "sa nu bagi niciodata mana in foc" sau "never say never!". Si acum, on topic - despre ispita - sa fim seriosi! Orice ispita poate fi trimisa frumos la plimbare si cele care se "infiltreaza", reusesc lucrul asta pentru ca li se permite. Oricat de insistenta ar fi ispita, tot poate fi indepartata cu un "Nu" hotarat. Daca n-are probleme psihice (obsesii, fixatii), poti scapa urgent de ea[:D]. Si mi se pare de bun simt sa incepi o relatie cu un om "liber", in sensul de "single", adica neimplicat intr-o relatie in momentul ala sau, ma rog, cel mult proaspat iesit dintr-o relatie[^].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AdiS
o incaseaza fie ca are 21 de ani fie ca are 40, fie ca este CEO la nu stiu ce companie
Ok, si te-alegi cu plangere la politie, dosar penal si eventual te vedem la stirile de la ora 5. La ce-ti foloseste? ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unii pot sa-si priveasca sotul/sotia si inca sa inceapa si sa planga ca la coamnda si sa jure in continuare ca nu-i adevarat, in pofida unor probe cat se poate de concludente. Iar proasta de sotie se poate sa fie atat de socata, incat nici ea sa nu creada acele probe.:)))) Insa pana la urma tot cade caramida in capul sotiei si deschide si ea ochii, mai greu. Pretextul ei/lui din punct de vedere moral, el/ea crezandu-se si religios... Nu e nimic imoral in fata Domnului ca iubesti. Pe altcineva. Poate, nu stiu. Cunosc un caz in care el (sot) si ea (amanta) mergeau impreuna la biserica si dadeau acatiste. Pentru fericire, probabil. Ma gandesc cum o fi sa dea cei doi acatiste impreuna("impotriva" sotiei si copilului??). Insa imorale sunt minciunile. Imoral e sa nu te mai intereseaza deloc de copil si sa-ti intemeiezi o noua familie calcand peste cadavre. Apropo de intrus/intrusa... Cum nu isi poate pune problema ca acelasi lucru il va putea pati si el/ea ? Si mai imoral e ca acela/aceea sa fi fost prieten de familie si evident sa fi stiut punctele vulnerabile si sa fi profitat din plin. SI da, realitatea este ca multe femei cauta siguranta financiara sau pe unul care macar sa le ofere o casa, ele traind intr-o saracie crunta, si nu conteaza unde gasesc "fericirea". Care sunt urmarile pentru cel/cea care ramane pe din afara ? O maaare lipsa de incredere in el/ea, in propriile forte si nu in ultimul rand in cei din jur. Trebuie sa treaca ani de zile sa poti sa mai crezi un cuvant din ce spune oricine, indiferent ca e vorba doar de un simplu prieten. Si poate ca niciodata nu o sa ajungi sa mai ai incredere 100% in cineva. Apoi un copil sau mai multi... in viata carora trebuie sa suplinesti rolul celuilalt parinte si sa faci fata tuturor traumelor emotionale, sa dai explicatii foarte greu de inteles pentru copii. Nu este nimeni o marioneta sau o papusa, exact ! Ne deosebim prin faptul ca toti avem gandire, ratiune si nu in ultimul rand sentimente. E drept, valori nu au toti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius am sa-ti raspund direct tie , nu am apucat sa citesc dupa tine ce au scris altii, dar stii cate ceva din optica mea : raspunsul meu la intrebarea ta este : "DA" atata timp cat de patru ani nu l-a deranjat ca am in camera de alaturi "relatie extraconjugala" cu vibratorul si nici nu s-a facut nimic in sensul de a schimba situatia, numai ca nu l-am gasit inca pe acel altcineva. Sunt SITUATII si situatii ! Asa ca dragul meu,parerea mea despre mine e mai varza acum ca nu-i mai pot starni sotului meu o erectie decat daca as avea o relatie cu altcineva. Dar asta deja o stie si el si totusi viata merge mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este un caz fortuit. Ma refer la situatii normale fiziologic/psihiatric sau in limitele acceptate normal de medici. Te inteleg este totusi altceva. In mod sigur. Pe de alta parte, fara sa stiu detalii (probabil nici nu este cazul), in cazul tau (vostru) depinde enorm de mult de situatia concreta daca este medicala sau nu. Daca a depins sau depinde de vointa sau este independenta de ea. Este altceva. Oricum am retinut ideea. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariu, ca tot sunt pe faza, de asta am si specificat ca iti raspund numai tie,mai am cateva exemple , tot in afara normalului, dar nu le mai dau,oricum eu insumi sunt o exceptie de la normal, dar asta e alta poveste, pana sa ajunga cineva la expierenta si varsta mea,da, ai dreptate,sunt si situatii de familii in care dragostea apare ca unicat pentru o viata in care e inclus si aspectul sexual. Sunt multe teme pe care le-as dezbate cu tine, chiar te apreciez ca barbat, sigur am putea fi prieteni,asta ca sa fac referire la un alt subiect in care prietenia dintre un barbat si o femeie nu poate exista. O zi buna sa ai. XIO, chiar imi era dor de tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...