Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris -2-


Recommended Posts

Am stat si la Cheyenne si la Santa Fe. Practic nu e nicio diferenta de confort intre ele. Diferenta de pret este minima, Cheyenne este un pic mai scump. E o diferenta de aspect, Santa Fe se doreste a fi un sat mexican si Cheyenne un orasel din Vestul Salbatic. Daca cineva e pasionat de cowboy alege Cheyenne. A, da, ceva important. Camerele sunt cvadruple si la unul si la altul, dar la Santa Fe sunt doua paturi duble si la Cheyenne au un pat dublu si doua paturi suprapuse. Nu sunt sigura-sigura dar cred ca toate camerele sunt asa. Daca sunt doi copii s-ar putea ca Cheyenne sa nu fie alegerea potrivita, se vor certa pe patul de sus. Autobuz gratuit exista pentru ambele hoteluri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, voi cu ce zburati acolo? Am dat o cautare pentru 1 adult si 2 copii peste 2 ani si am gasit cu Wizz cam 200 euro, iar cu France Airlines pe la 800!! Nu mi se pare normal sa dau pe avion tot cat dau pe tot concediul in Disney. Voi cu ce mergeti? Ati gasit vreo oferta de zbor ok?[flo] Aa.. si mai vroiam sa intreb ceva, a facut cineva Craciunul la Disneyland?[olala] Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui martie
Fetelor, voi cu ce zburati acolo? Am dat o cautare pentru 1 adult si 2 copii peste 2 ani si am gasit cu Wizz cam 200 euro, iar cu France Airlines pe la 800!! Nu mi se pare normal sa dau pe avion tot cat dau pe tot concediul in Disney. Voi cu ce mergeti? Ati gasit vreo oferta de zbor ok?[flo] Aa.. si mai vroiam sa intreb ceva, a facut cineva Craciunul la Disneyland?[olala] Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]
Noi am platit la Blue Air 210 euro pentru 3 bilete.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu pe site-urile companiilor ariene low cost si nu am reusit sa gasesc bilete spre Paris atat de ieftine cum spuneti voi. Cu cat timp inainte ar trebui sa fac rezervarea ca sa iau si eu trei bilete cu 200 euro? (e vorba despre dus-intors, nu?) [url="http://community.webshots.com/user/denim2004"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anemona
M-am uitat si eu pe site-urile companiilor ariene low cost si nu am reusit sa gasesc bilete spre Paris atat de ieftine cum spuneti voi. Cu cat timp inainte ar trebui sa fac rezervarea ca sa iau si eu trei bilete cu 200 euro? (e vorba despre dus-intors, nu?) [url="http://community.webshots.com/user/denim2004"][foto][/url]
Noi le-am cumparat cu patru luni inainte, dar nu e o regula ca numai cu atitea luni inainte sa gasesti bilete ieftine. Secretul e sa intri des pe site-urile lor si sa le vezi ofertele (de exemplu, am cumparat cindva niste bilete f ieftine spre viena care au avut pret special doar de vineri pina duminica seara).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici noi n-am gasit foarte ieftine, desi le-am luat din martie pentru august. Au fost 440 de euro, dus-intors, patru persoane. Dar n-am riscat la mai scump, am facut calcule si mi-a convenit si asa, deci le-am luat. Asta in conditiile in care prin ianuarie vazusem bilete pentru aceeasi perioada cu 200 toti patru -bine, suma vazuta, nu cea finala-, dar, oricum, un pret mult mai bun. Trebuie sa intri si sa verifici des, mai ales daca nu esti legata de o data fixa, verifici cu marja. Eu am gasit varianta cea mai ieftina ducandu-ne cu Wizz si venind cu Blue. Verifica si asa. Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut noi am gasit bilete Cluj-Paris cu Wizz 180 de lei de persoana dus-intors, unde mai pui ca pentru Venetia tot anul trecut am gasit cu 60 de lei dus intors în luna august [olala] Cel mai bine pentru cei care vor sa prinda super oferte e sa se aboneze la newsletter-ul companiilor low cost, este aproape imposibil sa nu se gaseasca variante iefine pentru Europa. Succes la cautari si vacanta frumoasa [pup] www.celina-bianca.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am luat 3 bilete cu 1500 ron, dar cu plecarea in Londra si intoarcerea din Paris. La acel moment, 3 bilete dus-intors la / de la Paris ne-ar fi costat in jur de 1000 ron. Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20060926_-8_Tudor-Andrei+is.png"]Uite ce mare am crescut...[/url] [url="http://www.totsites.com/tot/tudorandrei"]Povestea merge mai departe[/url]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Hello, Ne-am intors din "aventura" noastra si, pentru cei interesati de impresii calde, voi detalia cum ne-am distrat la Disneyland. Am fost cazati la Magic Circus, camera 2+2. Pentru o famile de 2 adulti si un copil, este suficienta si o camera dubla simpla, patul este urias (cred ca 2mx2m). Oricum, copilul s-a bucurat sa doarma "la etaj". Noi consideram ca a fost ok raportul pret-calitate, in conditiile in care am facut rezervarile cu 3 luni in avans (330 euro / 3 nopti). Singurul minus este legat de lipsa unui mini-bar in camera; in rest, totul a fost ok (micul dejun, curatenia in camera, piscina, etc). Avantajul dat de piscina este relativ, din pacate nu am reusit sa ajungem decat in seara cand ne-am cazat (in rest, de abia nimeream patul). Intrucat am ajuns pe seara iar in ultima zi (in care aveam avionul spre Romania) nu am fi avut prea mult timp sa mai mergem in parc, ne-a avantajat mai mult sa rezervam hotelul respectiv biletele pt parc separat, nu sub forma de pachet (x nopti si x+1 intrari). Pt Disneyland am avut bilete pt 2 zile - 2 parcuri (320 euro / 3 persoane). A fost o idee super inspirata sa optam pt acest gen de flexibilitate, in conditiile in care a doua zi am stat doar pana la pranz in WD STudios (am avut noroc de cozi incredibil de mici), apoi am revenit in parcul principal. Pt copiii (4 ani - baieti) atractiile principale au fost: - Disneyland Parc: Peter Pan’s flight , Les voyages de Pinocchio , La Blanche Neige, It's a small world, Casey Jr (trenuletul din Dumbo), Sleeping Beauty Castle, intalnirea cu personajele favorite (la Woody Village), Autopia - WD Studios: Les Tapis Volants - Flying Carpets Over Agrabah, Cars Race Rally, Walt Disney Television Studios - Stitch Live (nu l-au apreciat decat spre final), Playhouse Disney (clubul lui Mickey + invitati: Winnie, Little Einsteins, Manny the Handyman) in WD Studios. Am mai incercat Studio Tram Tour® (efecte speciale) - au fost impresionati (dar si un pic timorati) si CinéMagique (aici a trebuit sa iesim la un moment dat, este cam zgomotos - dar ideea este absolut minunata). - Parade: in prima zi in Disneyland Parc (una mica in trenulet + cea principala) - noi am gasit un loc super de vizionare (in dreapta castelului Aurorei, pana in curba - pe bancutele din teatrul de vara - este umbra) , a doua zi in WD Studios (cea cu masini) - Spectacole: in Disneyland Parc, in fata castelului Aurorei (tema: New generation. Welcome Tiana). Pt pranz ne opream acolo unde cei mici incepeau sa "bazaie". In prima zi am stat la Hakuna Makata (dar nu mi-a placut prea mult), a doua zi am mancat la Blockbuster (vis-a-vis de Rock 'n' Roller Coaster starring Aerosmith) - cat de cat ok. Pentru noi au fost suficiente 2 zile, cei mici nu cred ca ar fi rezistat mai mult. Am reusit sa acoperim tot ceea ce ne-am propus. [url="http://www.totsites.com/tot/duduburlacu/photos/g0"]Aici [/url] puteti viziona poze. Daca mai pot ajuta pe cineva cu alte detalii, nu ezitati sa intrebati. Pe noi ne-a ajutat foarte mult faptul ca prietenii nostri nu erau pt prima oara la Disneyland. In plus, noi am petrecut si o jumatate de zi in Paris. Ne-a luat destul de mult timp sa gasim biroul pt bagaje la Gare de Lyon, dar in rest a fost super ok. Am optat pt un tur cu bus-ul turistic (Les Cars Rouges) care ne-a purtat pe la principalele obicetive din centru. Timpul ne-a permis sa coboram doar la 2 dintre ele: Tour Eiffel si Notre-Dame. Nu am fi putut urca in Tour Eiffel daca nu am fi avut biletele achizitionate online. Pentru cei care vor sa faca acelasi lucru, atentie: nu puteti intra inainte de ora precizata pe bilet, noi am ajuns putin mai devreme si a trebuit sa asteptam. Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20060926_-8_Tudor-Andrei+is.png"]Uite ce mare am crescut...[/url] [url="http://www.totsites.com/tot/tudorandrei"]Povestea merge mai departe[/url]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...