Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce stau stau 99 % din femei in casnicii comprom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Stau, pentru ca, din pacate, asa li se inoculeaza de catre familie, de catre societate, si intr-o buna zi sunt convinse, cum spunea cineva aici, ca asa normal, ca asa e la toti, ca "nimeni nu e fericit", deci nu fac nimic, si isi educa fiicele la a fi la fel de victime mai tarziu, si fii, la a fi la fel de abuzatori mai tarziu. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: AVoogt, te idragisem de aici de pe forum, aveai o fetita dragalasa si locuiai intr-o tara pe care o iubesc, plus ca aveai o relatie frumoasa cu sotul tau (pe care-l stiu din poze), pareati o familie fericita, nu imi vine sa cred ca esti in plin divort, imi pare tare rau! Multa putere sa treci peste acest episod si sa va reveniti si tu si fetita! [flo] On-topic: De ce? Din diverse motive: - nesiguranta financiara, frica zilei de maine, cel putin aici in tara - teama ....de sot, de familie, de societate...deh, mentalitatea din Ro - copii - comoditate - varsta etc Trist, dar adevarat! -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AVoogt cand am citi ce ai scris referitor la divortul tau m-ai intristat. Daca nu ma insel te stiu de la bondarei si albinute martie 2007 , ne-ai aratat poze cu voi, erai fericita...erati o familie implinita si frumoasa. Sincer imi pare rau sa aud ca nu a mai mers....pacat....curaj si incredere ca totul o sa fie bine... P.S. chiar nu se mai poate face nimic sa salvati casnicia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt raspunsuri si sper sa puteti gasi si solutii pentru cele care trec prin anumite situatii,procentul de 99 % l-am considerat cel mai potrivit,avand in vedere vremurile pe care le traim si sunt sigura ca sunt sute de motive care sa umbreasca fericirea fiecarui cuplu.Nu contest ca nu sunt si casnicii fericite,dar sunt sigura ca sunt mult,mult mai putine decat cele compromise. Intradevar in Romania nivelul de cultura este destul de scazut si asta poate fi o cauza,dar totusi fiecare om se naste cu o personalita pe care in loc sa o faca cat mai puternica si-a slabeste din anumite scuze,pt ca ati lua viata in propriile maine inseamna curaj,iar a sta pt ca ai unde pune capul jos si sa trebuiasca sa suporti tot felul de jigniri inseamna lasitate. Copiii sunt cei care ne dau putere,si sa nu uitam caci ei sunt nevinovati si merita tot cei mai bun. Anda,mami lui Stefan Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui absoluta P.S. chiar nu se mai poate face nimic sa salvati casnicia?
Tu care crezi ca e raspunsul ??? AVoogt, imi pare tare rau [flo] Daria & felina fioroasa[zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2321998890059491989vxhdzf"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,m-ati surprins[flo][flo][flo], chiar nu credeam ca-si va aminti cineva de mine ... nu am mai postat nimic de muult timp doar citem ce scriati .. Absoluta, relatia noastra a ajuns atat dar atat de departe, incat nu se mai poate salva nimic. Sunt multe de spus.. deja sunt off-topic si nu vreau sa mai intristez pe nimeni cu povestea mea . Oricum va multumesc mult. [url="http://alina-vachim.magix.net/"][mamica]de[zana][foto][/url] AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca procentul ar fi asa cum spui tu , ar insemna ca , dupa un eventual divort, probabilitatea sa gaseasca pe cineva compatibil sa fie extrem de mica ,nu?(doar 1%)[:)]. Cred ca mai corecta ar fi fost intrebarea: "de ce un procent foarte mare din femeile aflate in casnicii compromise accepta in continuare aceasta situatie?"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui trischa
AVoogt,eu imi amintesc ca tu ai niste ochi tare frumosi si o fetita frumoasa. Eu vreau sa-ti ramana ochii tot atat de frumosi si sa nu fi trista[flo]. mami de fetita cu ochii albastrii ca marea,04-10-06
Trischa, m-ai facut sa zambesc [:I] esti o draguta. Adevarul este ca ma simt destul de singura..si-mi prinde tare bine o vorba buna, o incurajare [flo] [url="http://alina-vachim.magix.net/"][mamica]de[zana][foto][/url] AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...