Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce stau stau 99 % din femei in casnicii comprom


Recommended Posts

M-am tot gandit la subiectul tau de cateva zile bune. Cand cineva ramane intr-o casnicie/cuplu si face compromisuri mari o face din frica de singurate. Singuratate in toate. Cand insa iti dai seama ca sunt mii de oameni care au supravietuit si stateau poate mai rau ca tine, incepi sa-ti faci curaj. Cum am scris si la semnatura, mai bine singure decat in companie tampita [bang] Sau cum mai simt uneori ... nu toata lumea s-a nascut sa traiasca alaturi de cineva [:I] Daria & felina fioroasa[zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2321998890059491989vxhdzf"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3"]Avem foto in concurs si acum ne laudam[/url][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt de aceasi parere cu tine,singuratatea in doi e mult mai grea decat cea pe care o simti atunci cand nu mai ai pe cineva care sa te astepte acasa si sa discutii diferite subiecte. Acum cativa ani nu concepeam sa raman singura dar cu timpul am vazut ca nici a sta intr-o relatie care nu imi aduce nici o satisfactie ci din contra am decis ca e mai bine ca fiecare sa isi vada de drumul lui.As minti sa spun ca sunt singura pt ca il am pe baietlul meu Stefan,care imi umple viata cu fericire si bucuri,in acest moment nu vreau mai mult. Tot timpul le spun prietenilor mei ca pana acum am ales in viata,acum astept sa vad ce imi rezerva viata mie.Eu zic ca la fel de greu e pt amandoi atunci cand relatia nu mai merge,dar depinde de cel care ea decizia primul.Nu poate nimeni si nimic sa te oblige sa faci ceva impotriva vointei tale.Oricat de greu ar fi sa iei decizia de a renunta si a o lua de la capat nu cred ca exista nici un motiv care sa te determine sa nu o faci. Chestia cu "pt copii"mi se pare cea mai non sens atat timp cat ei sunt cei care sufera cel mai mult,numai prin simplu fapt ca nu inteleg ce se intampla.Una din intrebarile pe care am vrut sa le evit a fost asta "Ce te-am pus eu sa stai cu el pt mine?"de ce sa il fac pe el sa simta vinovat de esecul reletiei noastre.Una e sa ii spui ca pur si simplu nu a mers din n motive si alta e sa il pui intre ciocan si nicovala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram in plin divort, imi era teama ca nu va fi cine sa-mi schimbe butelia si sa verifice uleiul la masina [:D] si inca nici masina nu aveam, ca masinile le-a luat ex-sotul [:D] Apoi intrai intr-o relatie care promitea mult. Acum abia astept sa ies din ea. Poate peste cativa ani imi voi dori pe cineva alaturi, sau poate ca nu [:D] Daria & felina fioroasa[zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2321998890059491989vxhdzf"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3"]Avem foto in concurs si acum ne laudam[/url][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu simt la fel,acum pur si simplu nu ma vad intr-o alta relatie,Stefan e prioritatea mea nr 1 si nu cred ca acum as avea puterea sa o i-au de la inceput,mai ales ca am pierdut mult increderea in oameni,acest an pt mine a fost unul destul de greu si am avut parte numai de dezamagiri,dar cine stie poate cu timpul lucrurile se vor schimba,dar pt moment nu vreu eu sa se schimbe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da cand esti mintit incontinuu si iesi dintr-o casnicie la care ai sperat mult iata ca iti cam pierzi increderea in oameni..mai ales in barbati...eu una in momentul de fata am impresia ca toti ma mint,parca toti imi zambesc in fata si pe la spate imi discuta viata...va dura mult sa imi revin din neincrederea asta Mama de [fetita] prichindel poznash[iepu] [dc] Mai bine "Toma Necredinciosul" decat ursul pacalit de vulpe Just[vampa] and my[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai de ce sa accepti sa fi mintita,nu te obliga nimeni sa stai sa ii auzi minciunile.E normal sa iti pierzi increderea in oameni,dar la fel de normal este sa iti dai o alta sansa vietii,si asta nu trebuie sa implice neaparat o alta relatie,viata iti ofera o multime de lucruri care sa te faca fericita,iar atata timp cat esti linistita si imacata cu tine insuti lucrurile se rezolva de la sine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..eu pot sa va spun de ce a stat mama mea:de gura lumii..sa nu o rada..si alt faimos motiv..pentru copii.. motivul real?nu a avut suficienta incredere in ea si frica de singuratate
Blackmoon Lady&lipishtocul [url="http://community.webshots.com/album/577818956NLHJud?vhost=community&vhost=community"][copil][/url]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui victory
Nu ai de ce sa accepti sa fi mintita,nu te obliga nimeni sa stai sa ii auzi minciunile.E normal sa iti pierzi increderea in oameni,dar la fel de normal este sa iti dai o alta sansa vietii,si asta nu trebuie sa implice neaparat o alta relatie,viata iti ofera o multime de lucruri care sa te faca fericita,iar atata timp cat esti linistita si imacata cu tine insuti lucrurile se rezolva de la sine.
mi-am dat o alta sansa la o alta viata in momentul cand am facut pasul cel mare...mi-a luat ceva timp ca sa deschid ochii si ca sa iau o hotarare decisiva...daca nu ar fi fost acel ceva care sa "rastoarne paharul" ar mai fi durat cu siguranta!timpul nu vindeca,ci acopera urmele...oricum clar e ca voi ramane marcata pentru tot restul vietii Mama de [fetita] prichindel poznash[iepu] [dc] Mai bine "Toma Necredinciosul" decat ursul pacalit de vulpe Just[vampa] and my[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa te contrazici foarte mult in tot cea ce spui,am incercat sa te sfatuiesc si in subiectul care tocmai l-ai inchis,dar iti spun sincer ca nu am inteles de nici o culoare care e peoblema ta defapt. Ai divortat? Ai rupt o relatie? Ai facut un copil impotriva vointei lui? Ai fost inselata? Eu iti spun sincer ca nu inteleg nimic din tot cea ce spui si din cate vad nu esti prea multumita de sfaturi si ai pus un nou subiect care mie mi se pare tare absurd,ca ma indoiesc ca cineva poate da lectii de convietuire dint-o tara cu alte traditii si legi,dar ma rg cum crezi tu. Sper sa nu te superi pe mine,dar prin aceste discutii nu faci altceva decat sa iti scoti in evidenta lipsa de maturitate,iar 25 ani este o varsta la care trebuie sa iti deschizi aripile spre viitor nu sa te plafonezi de trecut,daca traiesti in trecut nu o sa ai viitor,gandestete la fiica ta si la ceea ce are ea nevoie si o sa vezi ca poti sa ai parte de mult mai multa fericire si bucurie decat sa te gandesti ca ai pierdut o pereche de pantaloni de langa tine. Pupici Anda,mami lui Stefan Alexandru Inca o data scuze daca ceva te v-a face sa te simti jignita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ,poate nu m-am exprimat pe intelesul tuturor(greseala mea)!deci... noi doi ne-am casatorit,dupa care am ramas insarcinata(fetita ne-am dorit-o amandoi)..dupa ce am nascut el a inceput sa se schimbe radical...in sensul ca nu mai dadea deloc randament ca sa munceasca(astepta eu sa il intretin),incepuse sa asculte am pra mult de maica-sa,se departase foarte mult de mine...ai mai apoi nu mai dadea atentie fetitei noastre...si ca sa urmeze lovitura de gratie mi-a luat in nenumarate randuri bani din cei munciti de mine ca sa se duca sa se simta bine(la femei)...ba mai mult a si avut relatie cu una!nu stiu daca as mai putea eu gandi ca un copil dupa cat am patit... Mama de [fetita] prichindel poznash[iepu] [dc] Mai bine "Toma Necredinciosul" decat ursul pacalit de vulpe Just[vampa] and my[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...