Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Iar pe fuga... dar v-am citit si ras de Jose alias Miguel :) Ce de distractie prin Florida pe la Sanzi. Voi parca sunteti mereu in concediu. Ocebine brava pt.mama ca se reface frumos. Distractie placuta in RI. Liris ai o papusica de fetita. Sa-ti traiasca si sa fie mancacioasa. Cum reactioneaza fratiorul? AB si Ramona merci de intrebare. E mai bine copilasul. Trecut conjunctivita, mai tuseste un pic dar e spre vindecare. Bine ca nu mai are febra. Azi dim. a cerut sa mearga la daycare. S-a saturat si el saracul tot in casa de cateva zile. Eu n-am mai ajuns la dermatolog. Prea multe pe cap in ultima vreme. Miere ai un copil exemplar. Si cuminte, si zambaret, si mancacios. Succes cu diversificarea vazut si poze cu copiii frumosi ai lui Ciuf si ai Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Intrai sa-mi fac mea culpa cu Jose alias Miguel ca eu cred ca i-am zis asa freo citeva pagini inapoi..Eu sunt fixata pe Jose ca asta e numele lu mexicanu care i-a lovit masina lu sotu si cum eu am fost in charge cu razboit cu compania de asigurari mi-a ramas infipt in cap. Azi am fost la o evaluare la ORl si tehnicianu era tinerel si frumusel foc.Cind am facut cunostinta cica el "sunt Jose si sunt flu free"[:D] Cica a tinut sa faca precizarea fiindca am stat "inchisi"vreo ora jumate singuri, singurei si vorba lu nea Biden "a se evita" SA nu va ginditi la prostii ca n-am facut decit tot felul de chestii SF,parca eram martian. Ramona vad ca te tii tare pe pozitie cu scoala .Eu am capitulat .Dan incepe niste evaluari care ii vor hotari "soarta"(adica diagnosticul) pe urmatorii trei ani si oricum tinegera asta de fii-mea umbla toata ziua teleleu asa ca ..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amami bine ca-i mai bine. E asa o vreme nesuferita. Noi suntem iar raciti. Nici nu-i de mirare. De la 80 la 55. Arminad LOOL[:D] [:D] greu si cu isteria. Noi am ajuns la concluzia ca mai bine ne imbolnavim acus [:D] Daca reusim sa facem sa-i curga nasul si hazbandului il pun astia sa lucreze de acasa [:D] Anamaria un tzuc pentru cea mai grozava bunica dupa a noastra. Sa fie bine, bine. Asta cu-ntalneala e idee sparkiana, ca eu nu stiam de ea? Eu votez pentru si pot pune la bataie bordeiul dar eu pot fi numai ajutor de bucatar:)) ca altfel va am pe constiinta[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha! Sa bucatareasca alte fete, eu sap prin gradina.[:D] Si eu sint din aia de ma tem sa dau din mincarea gatita de mine, daca patesc oamenii ceva?[:D] Mi-am amintit ca am facut puiul ala coated cu curry. Prima data mi s-a parut ca-i atit de bun! L-am mai incercat de trei ori si nu mi-a mai placut. Ma gindesc ca l-a incercat si Hilde, ce o fi zis?[:I] Amami, sanatate multa si fa-ti timp sa ajungi si tu la medic. Arminad, eu am ramas pe pozitii in privinta scolii. Pai altfel e useless, ca ieri au mai inchis doua scoli. Verific mereu pe site-ul school district. Dupa ce in prima zi m-au sunat inapoi sa-mi spuna ca absenta e "unexcused", vad ca au schimbat policy. Scrie pe site ca daca alegi sa tii acasa copilul ca masura de precautie, absentele vor fi excused. Deci o tinem pe-a noastra pina vad ca nu apar cazuri noi si incep sa redeschida scoli. Lucky you, daca tot ai facut chesii SF macar ai avut acolo un good looking guy. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AB, da, intilneala la NY era stabilita pe Spark...daca ne atingem telul (greutatea dorita) ne intilneam intre fete la NY!!! Nici eu nu sint la "target" (mai am vreo 2-3 lbs) dar ma declar multumita. Chiar in weekendul asta nu vreti sa va intilniti cu noi la Newport? Noi plecam vineri seara si plecam de acolo pe la prinz duminica. Ramona, mai bine ii tii acasa daca tot bintuie porcina... Crismir, nu ma invita de 2 ori ca acuma imi pun progeniturile in avion si vin[:D]...m-am SATURAT de frig...vreau soare!!! Azi am Food Festival la scoala la Nicky...el si colegu' au avut proiectul cu Jamaica...azi ducem la scoala jerk chicken si rice & peas. Asta in virful la tricouri coordinate, fata de masa, farfurii si furculite coordinate cu steagul Jamaican, sterno, name tags, liste de ingrediente, etc, etc plus tri-foldu' cu poze, amanunte, harti si alte "maruntisuri" [q][q][q] Cica asta e ultimul an pentru proiecte!!!!!! YAY...dau de baut[alcool]!!! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i proiectul de care ziceai ca te-ai nimerit cu mamica imposibila? Mi-am amintit ca in perioada asta era festivalul romanesc pe Wall Street, nu? Nu stiu ce mi-a venit... Era vorba de mincare.[:D] In ritmul in care slabesc eu facem intilnirea de zece ani.[:D] Vin supla si in wheelchair. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, nu cred ca am incercat puiul cu curry. Zici ca ar trebui sa incerc? [:D] Ai o gradina tare frumoasa, felicitari! Am incercat si eu anul trecut sa gradinaresc putin dar am luat un tick si m-am speriat asa de tare incat am renuntat. Sunt prea multi gandaci pentru gusturile mele in zona asta. Nu pot sa-i suport. Oamenii de pe aici isi dau cu chimicale pe piele ca sa stea in gradina dar nu sunt fan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Asta-i proiectul de care ziceai ca te-ai nimerit cu mamica imposibila? Mi-am amintit ca in perioada asta era festivalul romanesc pe Wall Street, nu? Nu stiu ce mi-a venit... Era vorba de mincare.[:D] In ritmul in care slabesc eu facem intilnirea de zece ani.[:D] Vin supla si in wheelchair. Lume multa, oameni putini
Ala e, Ramona...(proiectu' cu pricina).[bang] Festivalul fuse simbata...dar am fost la Revlon Run/Walk si n-am mai avut chef sa merg...si fara mama nu-i fun! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...